خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

عوامل موثر بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته

عوامل موثر بر قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته
خرید اینترنتی امن

برای خرید بهترین فرش ماشینی وارد بازار می شویم اما عوامل خرید بهترین فرش ماشینی آنقدر زیاد و متعدد است که سردرگم خواهیم شد. تاکنون چندین بار در رابطه با خرید مطلوب و ویژگی های خرید خوب صحبت کرده ایم. خریداران برای آنکه بتوانند بهترین محصول را خریداری کنند بدنبال آن خواهند بود که در کنار کیفیت و زیبایی فرشی را خریداری کنند که از قیمت مناسبی برخوردار باشد.
متأسفانه در حال حاضر سوء استفاده و تقلب به حدی زیاد شده است که نمی توان به راحتی به هر فروشنده و فروشگاهی اعتماد نمود و ممکن است با وجود هزینه زیاد و خرید فرش گران قیمت باز هم فرش ماشینی باکیفیت و مناسبی نصیبمان نشود. حتما این جمله را زیاد شنیده ایم که گرا نقیمت بودن محصولات نشان از بهتر بودن آن هاست اما این جمله همواره قابل اتکا نخواهد بود.

در این مقاله سعی داریم به بررسی ویژگی هایی از فرش های ماشینی بپردازیم که در تعیین قیمت موثر هستند و از طرف دیگر عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته را به صورت خاص بررسی کنیم. چرا که فرش های ماشینی 1200 شانه گل برجسته، فرش هایی لوکس و شیک هستند که بسیار پرطرفدار بوده و به عنوان یکی از زیباترین فرش های ماشینی توجه خریداران را به خود جلب می کنند. فرش های ماشینی 1200شانه به خودی خود زیبا و ظریف هستند به گونه ای که آن ها را فرش های شبه دستبافت می نامند، حال آنکه در ترکیب با فرش های گل برجسته بی نهایت جذاب می شوند.

قیمت فرش های ماشینی گل برجسته گران قیمت تر از فرش های ساده هستند و از همین رو سهم بیشتری از بودجه خانوار را به خود اختصاص می دهند. در این مقاله پس از بررسی عوامل موثر بر قیمت این فرش ها روش هایی را معرفی می کنیم که بتوان فرش 1200 شانه گل برجسته را به قیمت مطلوب تری تهیه نمود. پس با ما همواره شوید تا از عوامل موثر بر قیمت فرش های ماشینی 1200 شانه گل برجسته مطلع شوید.

عوامل موثر بر قیمت فرش ماشینی 1200 شانه گل برجسته

شمردن تمامی عوامل موثر بر قیمت فرش های ماشینی در این مقاله امکان پذیر نیست چرا که این عوامل بسیار زیاد و متنوع هستند . در این قسمت مهم ترین و تأثیرگذار ترین موارد را بررسی خواهیم کرد. 

از مهم ترین این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود :

1- کیفیت مواد اولیه در تمامی محصولات بر قیمت تأثیر مستقیمی دارد. در فرش های ماشینی هم کیفیت بیشتر الیاف و نخ هایی که به عنوان نخ تار، پود و خاب مورد استفاده قرار می گیرند، فرش هایی گران قیمت تر در اختیار ما خواهد گذاشت.

2- کمک گرفتن از دستگاه های بافت و روش های تولید تأثیری نامعین بر قیمت دارد. از طرفی دستگاه های جدیدتر گران تر هستند و با در نظر گرفتن هزینه استهلاک سهم بیشتری در قیمت فرش خواهند داشت اما از طرف دیگر بنابر بازدهی بیشتر پرتی را کم کرده و با کاهش هدر رفت مواد اولیه و زمان و ... تولیدات بهتر و با کیفیت تری را در مدت زمان کم تری عرضه می کنند. 

3- مورد دیگر طرح و نقشه هایی است که زمینه فرش بکار می رود. فرش های ماشینی هرچه زیباتر و خوش نقشه تر باشند گران قیمت تر خواهند بود. طرح های پر پیچ و خم قیمت بیشتری دارد و همچنین هرچه طرح بکار رفته در متن فرش جدیدتر باشد هم بر قیمت فرش اضافه می شود. طرح های تکراری و ساده و خلوت از ارزان ترین طرح های بازار هستند. معمولا فرش های 500 شانه و 700 شانه از این طرح های استفاده می کنند و یکی از دلایل ارزان بودن فرش های 500 شانه و 700 شانه تکراری بودن طرح ها است.

4- تراکم فرش های ماشینی مورد دیگری است که با قیمت فرش 1200 شانه گل برجسته رابطه مستقیم دارد. تراکم فرش 1200 شانه بیشتر باشد قیمت فرش هم بیشتر خواهد شد. دلیل این افزایش قیمت آن است که شانه و تراکم هم بر ویژگی های ظاهری و زیبایی فرش های ماشینی و هم بر ویژگی های فنی آن تأثیر می گذارند.

5- موارد بسیار دیگری همچون روش عرضه، برند تولید کننده، میزان سود مد نظشر فروشنده و ... نیز بر قیمت فرش موثر هستند.
با این توصیفات کاملا مشخص است که فرش های 1200 شانه ای که از برند های معتبر و نامی تهیه می کنیم به مراتب گران قیمت تر از فرش های 500 شانه و 700 شانه همان برند خواهد بود. چراکه عواملی مانند شانه و تراکم، زیبایی و جدید بودن طرح، لوکس بودن کالا و ... منجر به این تفاوت قیمت می شوند.

موضوع مد نظر ما صحبت در رابطه با فرش های 1200 شانه گل برجسته است که نسبت به فرش های 1200 شانه ساده قیمت بیشتری دارند. قیمت بیشتر فرش گل برجسته به چند دلیل است :
1- تخصصی که در مرحله شیرینگ یا پردازش انجام می شود
2-  زیبایی بی حد فرش که محصول را در دسته کالاهای لوکس قرار می دهد
3- طرح های زیبا که تنها بر روی این بافته ها خوش خواهند درخشید
4-  و ... .

با این وجود می توانید فرش های 1200 شانه گل برجسته را از فرشگاه های اینترنتی خریداری کنید تا به قیمت تولید کننده و در واقع به کم ترین قیمت ممکن به دست شما برسد. فروشگاه های اینترنتی برای خرید فرش های ماشینی چندین ویژگی مثبت دارد که علاوه بر مقرون به صرفه بودن، اطمینان از اصل بودن فرش و عدم تقلب، تنوع بالای فروشگاه، عدم محدودیت های مختلف در خرید از این فروشگاه ها نسبت به فروشگاه های فیزیکی و ... به انتخاب فروشگاه اینترنتی برای خرید فرش های ماشینی 1200 شانه گل برجسته قوت می بخشند.

در نهایت لازم به یادآوری است که در خرید فرش های ماشینی دقت کنید و پس از آن فرش را به صورت اصولی نگهداری کرده و به صورت صحیح از فرش استفاده کنید. عدم نگهداری و استفاده صحیح از فرش طول عمر محصول را کاهش می دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا