خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

گلیم فرش بهتر است یا موکت؟

گلیم فرش بهتر است یا موکت؟
خرید اینترنتی امن

رایج ترین موارد استفاده از فرش های کلاسیک استفاده در پذیرایی است و کمتر کسانی هستند که از این سری از محصولات به عنوان کف پوش اتاق خواب، آشپزخانه و یا راهرو استفاده نمایند و بیشتر تمایل برای پوشش این مناطق استفاده از نمونه فرش های مدرن و فانتزی، گلیم فرش ماشینی و موکت می باشد که باز هم در این بین نوع گلیم و موکت به سبب قیمت مناسب تر تقاضای بیشتری را دارا است. اما موضوعی که در این زمینه مطرح می گردد و یکی از مواردی است که تردید را برای خریداران ایجاد می نماید یافتن پاسخ به این سوال می باشد که گلیم فرش بهتر است یا موکت؟

به جهت یافتن این پاسخ بررسی مقایسه گلیم فرش و موکت مطرح گشته است تا شما را با مواردی هم چون طول عمر بهتر، تناسب با دکوراسیون برای انتخاب این کف پوش و... آشنا نماید تا بتوانید با در نظر گرفتن این موارد به انتخاب بین این دو گزینه دست یابید. پس با ما همراه باشید.

 

گلیم فرش بهتره یا موکت؟

همان طور که در بالا بیان گشته است انتخاب هر یک از این نوع کف پوش ها مناسب برای استفاده در آشپزخانه، اتاق خواب و حتی راهرو می باشد اما این که کدام یک بهترین گزینه انتخابی است مستلزم شناخت و معرفی جداگانه از این محصولات است که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم:
موکت یکی از انواع کف پوش هایی است که بدون خاب بوده و از ساختاری سخت و زبر برخوردار است درصورتی که این ساختار در نوع گلیم فرش نرم تر می باشد و دارای خاب کمی است که خود از عوامل ایجاد لطافت بیشتر برای گلیم نسبت به موکت شده است. این تعریف گلیم فرش و موکت را می توان از سری عوامل موثر برای یافتن پاسخ به این سوال که گلیم فرش بهتر است یا موکت، دانست.

 

تفاوت بین گلیم فرش و موکت

البته به غیز از آنچه که در بالا بیان گشته است می توان تفاوت های دیگری نیز در بین گلیم فرش و موکت را بیان نمود که خود می تواند عامل تعیین کننده ای برای این که گلیم فرش بخرید یا موکت باشد که در ادامه به شرح آن پرداخته ایم.

 

تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر طرح و رنگ

معمولا طراحی موکت ها نسبت به گلیم فرش ساده تر می باشد و رنگ زمینه آن به صورت تک رنگ در طیف های مختلفی تولید می شود در صورتی که در نوع گلیم فرش طرح های جذاب و متنوعی استفاده می گردد که با تعدد رنگی بافت این نقش و نگاره ها حتی با رنگ زمینه ثابت زیبایی این محصول بیشتر می گردد و امکان تناسب آن با دکوراسیون برای انتخاب به راحتی انجام می پذیرد.

 

تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر قیمت

بالطبع با مشخصات ذکر شده می توانید به این موضوع پی ببرید که قیمت گلیم فرش نسبت به نوع موکت بالاتر است و از ارزش خرید بهتری برخوردار است که این موضوع نیز می تواند با در نظر گرفتن بحث بودجه خریدار به انتخابی درست و مناسب منجر گردد.

 

تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر طول عمر و ماندگاری

موکت ها به دلیل بافت سختی که دارند جذب کننده پرز، کثیفی و ذرات آلودگی هستند و این موضوع بعد از چندین سال استفاده منجر به از دست رفتن ماهیت موکت می گردد در صورتی که برای گلیم فرش که دارای سطحی نرم است به راحتی می توان پرز، ذرات و آلودگی را جدا ساخت که این موضوع خود افزیش طول عمر گلیم فرش نسبت به موکت را به همراه دارد.

 

تفاوت گلیم فرش و موکت از نظر اندازه

تولید موکت به صورت رولی است و این موضوع انتخاب موکت را برای هر محیط و فضای امکان پذیر نمی نماید در صورتی که گلیم فرش ها در سایز بندی های کوچک، بزرگ و رولی تولید می شوند که این موضوع می تواند خود دست خریدار را برای انتخاب گلیم فرش در هر محیطی امکان پذیر کند.

تفاوت های ذکر شده در بالا بین گلیم و موکت سبب شده تا به این موضوع دست یافت که انتخاب گلیم فرش بهتر از موکت است. بدین جهت مزیت گلیم فرش ماشینی نسبت به موکت با توجه به فضا و دکوراسیون نیز بیان گشته است تا با خیالی آسوده تر و اطمینان بیشتر به خرید این محصولات اقدام نمایید.

 

مزیت گلیم فرش نسبت به موکت در دکوراسیون

اگر به دنبال کف پوش مناسب برای آشپزخانه هستید گلیم فرش نسبت به موکت بهتر می باشد زیرا آشپزخانه محیطی است که در معرض آلودگی و رطوبت قرار دارد که با انتخاب موکت این آلودگی ها به راحتی مشخص می گردد در صورتی که در نوع گلیم فرش با وجود طرح دار بودن امکان نمایش کمتر آلودگی امکان پذیر است. در بحث رطوبت نیز می توان گلیم را با داشتن سطحی نرم و روزنه هایی که در سطح آن قرار دارد و منجر به عبور آب و عدم کبک زدگی است بهتر از موکت دانست.

از مزیت دیگر انتخاب گلیم فرش نسبت به موکت را می توان واکنش پذیری این محصولات نسبت به حرارت و نور خورشید بیان نمود که گلیم مقاوم تر است.

در باب انتخاب گلیم فرش یا موکت برای اتاق خواب نیز می توان طرح های فانتزی و مدرن تر گلیم نسبت به موکت و بحث نرمی و لطافت به همراه عدم جذب مو و پرز نسبت به موکت را از عواملی دانست که انتخاب گلیم را نسبت به موکت برتری می دهد.

انتخاب گلیم فرش یا موکت برای راه پله نیز با توجه به معرض رفت و آمد زیاد در این محیط و آلودگی فراوان آن بوده که انتخاب گلیم فرش را نسبت به موکت ارجحیت داده است.

حال شاید این سوال مطرح گردد پس استفاده از موکت برای کجا مناسب است که می توان استفاده برای پوشش بین دیوار و فرش که از کف پوش نا مناسبی برخوردار است و یا حتی برای جلوگیری از سرخوردن فرش روی زمین پیشنهاد می گردد.

 

خرید گلیم فرش ماشینی کاشان

حال که به این موضوع پی برده اید که گلیم فرش بهتر است یا موکت؟ بحث خرید نوع گلیم مطرح می گردد. شما می توانید از فروشگاه فرش کاشانک یکی از برترین های صنعت فرش بافی در شهر فرش کاشان که عرضه متنوع ترین طرح و رنگ گلیم ماشینی 6 رنگ و گلیم فرش ماشینی 8 رنگ را دارا است به خرید به صورت مستقیم یعنی خرید حضوری و آنلاین با دریافت گارانتی اقدام نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا