خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش 1200 شانه بخریم یا نه؟

فرش 1200 شانه بخریم یا نه
خرید اینترنتی امن

فرش های ۱۲۰۰ شانه دسته محصولات ماشینی هستند که به برکت پیشرفت علم و فناوری به وجود آمده اند. فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 کاشان، بافته های بسیار ظریف و زیبا هستند که در واقع زیبایی بی نظیر را به نمایش می گذارد. این فرش ها که در نوع خود بی نظیر هستند و بسیار به فرش های دستباف نیز به شباهت دارند در هر متر عرض خود تعداد ۱۲۰۰ گره دارند و در تراکم های طولی مختلفی تولید می شوند. برای آنکه بدانیم فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه کاشان چه ویژگی هایی دارند بهتر است با ادامه مقاله همراه شوید.

در واقع قالی های هزار و دویست شانه همانند هر فرشی که شانه و تراکم بالایی دارد برای مکان های خاص خانه مناسب است. اما نکته مهم آن است که بدانیم ویژگی های هر فرش ماشینی چیست و بهترین مکان برای پهن کردن شانه و تراکم کجای خانه خواهد بود؟
اگر بتوانیم تناسب بین ویژگی های فرش ماشینی فضای خانه را برقرار کنیم، انتخاب مطلوب و شایسته ای خواهیم داشت. بسیار دیده ایم که در مورد مزایا و معایب فرش های ماشینی صحبت می شود. اما واقعیت آن است که هیچ فرشی به خودی خود بر اساس شانه و تراکم دارای مزایا و معایب نیست  اگر و تنها اگر درست و اصولی انتخاب شود. در این مقاله در رابطه با این صحبت خواهیم کرد که فرش 1200 شانه بخریم یا نه؟ برای یافتن به این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

خصوصیات فرش های ۱۲۰۰ شانه چیست؟

فرش های ۱۲۰۰ شانه محصولاتی هستند در شانه و تراکم بالا و ظرافت بافت بی نظیر این فرش ها که در دسته فرش های لوکس قرار می گیرند و برای مکان های لوکس خانه انتخاب می شوند. مکان های لوکس از جمله پذیرایی خانه، آفیس ادارات و سایر قسمت های مهمان نشین که لازم است زیبا و لوکس جلوه کنند. ناگفته نماند فرش های 1200 شانه در تولید تابلو فرش آن نیز کاربرد دارند.

نکته دیگر در مورد این فرش های لوکس ماشینی آن است که این محصولات آنقدر ظریف و زیبا هستند که بهتر است در قسمت ورودی خانه غذاهایی که بیشتر در معرض آلودگی هستند مانند آشپزخانه ، اتاق خواب ها و غیره پهن نشود؛ چراکه مقاومت این فرش ها در برابر شستشو و رفت و آمد به اندازه فرش های کم شانه و کم تراکم نیست. در حالت کلی می توان گفت فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند برای مکان های کم رفت و آمد و مهمان نشین خانه و همچنین فرش هایی که شانه و تراکم پایینی دارند، برای مکان های پر رفت و آمد و مکان هایی که کاربرد روزانه دارند مناسب تر است.

فرش ماشینی ۱۲۰۰ شانه بخرم یا نخرم

فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه کاشان را برای قسمت هایی از خانه بخرید که زیبایی بی نظیر می‌ طلبند و به جهت آلودگی و شست و شو بیش از حد نرمال کثیف نمی شوند و از همه مهم تر تحت فشار و سایش بیش از حد نیستند. اگر این بافته ها برای فضای مناسب انتخاب کنید، بی شک توصیه ما خرید این فرش های لوکس و زیبا خواهد بود. اما اگر این فرش را برای فضاهای غیر مناسب مانند آشپزخانه، راهرو ها، جلو درب های ورودی و غیره انتخاب کنید به هیچ عنوان انتخاب مطلوبیتی نخواهید داشت. برای آنکه بدانیم فرش را برای کدام فضا خریداری کنیم باید بتوانیم تناسب بین ویژگی های فرش و فضای مد نظر را برقرار کنیم.

ضخامت فرش های 1200 شانه با تراکم 3600 ماشینی در حدود 6 میلیمتر است یعنی ضخامتی کمتر از بافته های 700 شانه و 1000 شانه پس برای اتاق نشیمن، هال و مکان هایی که از مبل برای نشستن استفاده نمی شود، خریداری نکنید.

بهترین فرش برای پذیرایی، فرش برای جهیزیه عروس، برای قسمت های لوکس و مجلل مناسب است و این بافته ها به صورت فرش گل برجسته 1200 شانه، ساده 1200 شانه، فرش طرح پتینه 1200 شانه تولید می شود.

مزایا و معایب فرش های 1200 شانه

هر فرشی را اگر صحیح و اصولی انتخاب کنیم به هیچ عنوان دارای معایب نخواهد بود. برای مثال در رابطه با فرش های ۱۲۰۰ شانه برخی ظرافت فرش را جزء معایب آن به حساب می آورند این در حالی است که اگر فرش برای فضا های پذیرایی و مناسب فرش های 1200 شانه انتخاب شود به هیچ عنوان این ویژگی عیب به حساب نمی آید. اما در رابطه با ویژگی های فرش 1200 شانه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

فرش ۱۲۰۰ شانه دارای ارتفاع کم نخ خاب است. فرشی کم وزن و سبک است که به راحتی جابه جا می شود. بالا بودن شانه و تراکم و در واقع فشردگی و درهم‌ تنیدگی گره ها، نگاره ها را به بهترین نحو ممکن به نمایش می‌گذارد و فرش های ۱۲۰۰ شانه بهترین فرش برای نشان دادن نقشه های اصیل و پر پیچ و تاب ایرانی هستند. ویژگی دیگر این فرش ها جدید بودن طرح ها و نقش های آن است. جالب است بدانید فرش های ماشینی ۱۲۰۰ شانه بیشتر از فرش ‌های ماشینی که دارای شانه و تراکم پایین هستند از طرح های جدید برخوردار می شوند و کلکسیون فرش های 1200 شانه بسیار متنوع تر از فرش 1700 شانه است. با وجود این که این فرش ها قدمتی به اندازه فرش های ۷۰۰ شانه و سایر فرش هایی که دارای شانه و تراکم پایین هستند، ندارند و فرش های جدیدتری محسوب می شوند با طول عمر کم تر اما به علت زیبایی و ظرافت بی نظر توجه طراحان را برای ارائه طرح های زیبا و دلنشین به خود جلب کرده اند.

خرید فرش ماشینی 1200 شانه از کارخانه

برای آنکه فرش ۱۲۰۰ شانه مناسب خانه خود را خریداری کنیم، بهتر است فروشگاه های اینترنتی فرش 1200 شانه معتبر را از جمله فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، به عنوان بهترین مکان خرید انتخاب کنیم. این فروشگاه علاوه بر همه مزایایی که در زمینه خرید مقرون به صرفه دارند توانسته است تنوع بی نظیر محصولات را در یک مکان گرد هم آورد. اصالت و درجه یک بودن فرش مهم ترین آیتم برای خریداران است که در فروشگاه های اینترنتی معتبر همانند فرش کاشانک می توان به آن دست یافت. فروشگاه های اینترنتی با تمام مزایایی که در طول مقاله های مختلف برای آنها گرفته شده است مکان مناسبی برای خرید فرش های تخصصی و بی نظیر به حساب می آید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا