خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

مشخصات فرش آکریلیک هیت ست شده

خرید فرش آکریلیک هیت ست شده

فرش های ماشینی از سه نوع نخ تار و پود و خاب شکل گرفته اند و در واقع تمامی مواد اولیه مورد نیاز برای تولید یک تخته فرش همین سه نوع نخ هستند. آشنایی با انواع نخ برای انتخاب بهترین فرش با کیفیت بالا و زیبایی چشم گیر موضوع مقاله حاضر است که با تأکید بر مشخصات فرش اکریلیک هیت ست شده به عنوان بهترین نوع موجود در بازار، متن مقاله پس از معرفی انواع الیاف به توضیحاتی پیرامون مشخصات الیاف اکریلیک می پردازد.
نخ اکریلیک نه تنها در بافت فرش ماشینی بلکه در بافت محصولات زیادی از صنعت نساجی مانند دستکش، جوراب، روسری و ... که نیازمند کیفیت بالا و استفاده مکرر هستند، بکار می رود. با وجود مرغوبیت بالای الیاف اکریلیک، جهت افزایش مرغوبیت و بهبود ویژگی ها، نخ از فرآیند هیت ست هم عبور کرده و در نهایت الیاف اکریلیک هیت ست و طبیعتا فرشی که با این نوع نخ تولید می شود، ویژگی های خاصی مانند آنچه در ادامه بدان پرداخت می شود، خواهد داشت.

الیاف اکرلیک هیت ست شده چیست؟
هیت ست فرایندی است که می توان در مورد هر نوع الیافی پیاده شود و به دلیل قرار گرفتن نخ در معرض بخار آب ثبات هرآن چیزی است که در فرآیند هیت ست به چشم خواهد رسید. فرایند هیت ست فرایند تثبیتی است که به کمک بخار و گرما روی نخ صورت گرفته و پس از انجام این فرآیند نخ ریسیده و آماده استفاده در بافت می شود. پس از انجام، نخ متفاوت از قبل شده و تمامی خواص بهینه موجود در نخ پس از هیت ست تقویت خواهد شد. ویژگی هایی از جمله ثبات رنگ، زیبایی، کیفیت و دوام و ... .  

مشخصات فرش آکریلیک هیت ست شده چیست؟
در ابتدا باید بدانیم استفاده از روش هیت ست در ریسندگی خواص یا ویژگی های زیر را ایجاد می کند :
1- الیاف بکار رفته در فرش ماشینی اگر اکریلیک هیت ست شده باشند، در برابر شست و شو و هر گونه مایع شوینده دیگری از جمله شامپو فرش که مصرف رایجی دارد مقاومت بالایی داشته و رنگ دهی ندارند. ثبات رنگ و عدم رنگ دهی پس از بارها شست و شوی فرش ماشینی موردی است که در فرش های ماشینی اکریلیک هیت ست دیده می شود. ناگفته نماند بکارگیری روش های نامناسب شست و شو از جمله آب بسیار داغ، پهن کردن در مکانی نا هموار، قرار گرفتن طولانی مدت در نور مستقیم خورشید و ... فرش را دچار آسیب می کند و این آسیب ها به دلیل نگهداری نامناسب بوده و ربطی به الیاف فرش ندارد.
2- فرش ماشینی اگر به کمک الیاف هیت ست شده بافته شوند، در برابر گرما و نور مقاوم بوده و حتی توصیه می شود هرازگاهی پشت فرش را به مدت چند ساعت در معرض نور خورشید قرار دهید تا هواخورده و عاری از هرگونه میکروبی شوند. پشت فرش به علت تاریک و نمناک بودن مکان مناسبی برای رشد انواع قارچ ها، باکتری ها و میکروب هاست که هواخوری یکی از راه های مبارزه با این گونه آسیب ها به شمار می رود.
3- روش ریسندگی نخ و فرآیند هیت ست علاوه بر ثبات کیفیت و دوام فرش را هم ارتقا می دهد. دوام و ماندگاری فرش اکریلیک هیت ست به مراتب بالا تر از فرش هایی است که الیاف فاقد هیت ست شده را در بافت بکار گرفته اند.
4-  الیاف هیت ست شده در برابر آلودگی و جذب گرد و غبار مقاوم تر هستند و به همین دلیل دیرتر آلوده شده و نیاز به شست و شوی کم تری دارند.
5-  هیت ست الیاف را کم وزن تر و سبک تر خواهد نمود و در واقع با فشار و بخار از حجم اضافی الیاف خواهد کاست. سبک ریسندگی خاصی که الیاف اکریلیک هیت ست در کارخانه فرش کاشانک تجربه می کند در نهایت فرشی با مقاومت بالا و انعطاف پذیری بیشتر در مواجهه با خمیدگی و شکستگی و ... فراهم می آورد. فرش ها نباید برای زمانی طولانی تا زده شوند با این وجود مقاومت فرش های اکریلیک هیت ست در برابر چنین مواردی بیشتر از سایر فرش هاست. عدم شل شدگی واز دست دادن حالت اصلی فرش دیگر ویژگی مهمی است که فرش های اکریلیک هیت ست شده به خود اختصاص داده اند.
عدوم پرزدهی و عدم ایجاد حساسیت، پرتر جلوه دادن فرش و از بین بردن هوای اضافی الیاف، مشخص بودن سرنخ ها و دانه اناری بودن الیاف در قسمت های منقطع، پاخوری راحت تر و ... از مشخصات فرش اکریلیک هیت ست شده است که در بهترین کیفیت و زیباترین طرح ها در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک عرضه می شوند.

خرید فرش آکریلیک هیت ست شده
برای خرید این محصولات بی نظیر که در حال حاضر با کیفیت ترین و بهترین فرش های ماشینی موجود در بازار هستند، کافی است سری به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک زده و در دسته محصولات متناسب با نیاز خود فرشی در شانه و تراکم، ابعاد و طرح و نگاره مناسب با محیط و کاربرد فضا انتخاب کنید.
بی شک فرش های ماشینی عرضه شده در فروشگاه فرش کاشانک تمامی ویژگی های یک تخته فرش بی نظیر را داشته و می تواند زینت بخش خانه و کاشانه ما باشد.
شرکت فرش کاشانک، انواع فرش های آکریلیک هیت ست شده را در شانه و تراکم های مختلف از قبیل 1500 شانه دستبافتگونه، فرش 1200 شانه، 1000 شانه، 700 شانه، طرح 700 شانه با قیمت تولیدی و عمده به فروش می رساند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا