خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت فرش با فرشینه در چیست؟ کدام را بخریم؟

تفاوت فرش با فرشینه در چیست | کدام را بخریم
خرید اینترنتی امن

امروزه تنوع محصولات در بازار در زمره فرش یا فرشینه انتخاب و خرید یک کف پوش مناسب را برای هموطنان دشوار تر نموده است. بدین منظور آگاهی و شناخت هر یک از این محصولات به طور جداگانه و بررسی این که تفاوت فرش با فرشینه در چیست یا این که کدام را بخریم؟ از سری مسائلی است که توسط کارشناسان مجموعه فروشگاهی فرش کاشانک مطرح گشته است تا شما را در زمینه خرید این محصولات آگاه تر نماید. بدین جهت با ما همراه باشید تا بتوانید به پاسخ این سوال و در نتیجه انتخاب مناسب برای خرید دست یابید.

 

فرشینه چیست؟

از نمونه محصولاتی که از سه لایه چرم، نمد و پارچه یا مخمل پلی استر تشکیل شده اند و در لایه رویه که پارچه می باشد طرح مورد نظر و دلخواه مشابه به فرش به صورت چاپی بر روی آن قرار می گیرد و دارای ضخامت کمی است که همین موضوع سبک بودن و امکان حمل و شستشوی راحت تری را برای این محصول به همراه دارد را فرشینه می نامند. این سری از محصولات دارای انواع سایز های استاندارد همانند فرش و حتی سایز های سفارشی بوده که امکان انتخاب برای هر مساحت منزل به علاوه هر سلیقه ای را با کمترین قیمت برای خرید به همراه دارد. اما بیشترین ابعاد تولید آن سایز های قالیچه و پادری می باشد.

اشکال مختلفی در تولید این محصول به کار برده می شود که در معرفی آن می توان فرشینه های مستطیلی، گرد یا بیضی را بیان نمود که امکان چاپ انواع طرح ها از نوع کلاسیک گرفته تا طرح های مدرن و فانتزی را دارا است ولی معمولا به صورت طرح های فانتزی و مدرن در بازار یافت می شود. معمولا می توان انتخاب این محصولات را گزینه مناسب به عنوان فرشینه آشپزخانه یا فرشینه اتاق خواب بیان نمود.

لایه زیری پارچه فرشینه از نمد بوده که به عنوان لایه وسطی این محصولات است و به منظور نرمی و لطافت بیشتر به کار برده می شود. زیر کار یا لایه آخری این فرشینه ها از چرم مصنوعی می باشد که این موضوع به منظور عدم سرخوردگی بر روی سرامیک به کار برده می شود.

رنگ بندی استفاده شده در چاپ طرح فرشینه ها کاملا ثابت بوده و همین موضوع بحث نظافت آسان و شستشو با خیالی راحت را برای خریداران حتی در منزل به همراه دارد.

حال که با فرشینه آشنا شده اید بهتر است کمی در باب فرش که قطعا از آن آگاهی دارید نیز مطالبی را بیان نماییم تا بتوانید به راحتی در بحث آگاهی از تفاوت فرش با فرشینه در چیست، اطلاعاتی را کسب نمایید.

 

همه چیز درباره ی فرش ماشینی

نوع قدیمی کفپوش منازل که در گذشته به صورت دستبافت تولید می گشته و امروزه به شکل ماشینی را می توان همین فرش معرفی نمود که با نوع نخ تار و پود، طرح مورد نظر را بر روی محصول ایجاد می نمایند. ابعاد این محصولات به شکل ابعاد استاندارد بوده که در برخی از کارخانجات امکان بافت سفارشی نیز وجود دارد. طرح های بافت این فرش ها از قبل توسط طراحان تولید و سپس به منظور بافت بر روی دستگاه فرش بافی به منظور تولید فرش قرار می گیرد.

ضخامت این محصولات بسته به تراکم فرش متفاوت بوده و بالطبع نسبت به نوع فرشینه این ضخامت بیشتر می باشد. این ضخامت و تار و پود فرش از عواملی است که وزن این محصول را بیشتر نموده و امکان حمل و جابه جایی راحت مثل فرشینه ها را ندارد. همچنین به منظور نظافت آن برای استفاده سالیان سال از فرش استفاده از خدمات قالیشویی توصیه می گردد.

رنگ بندی بافت این فرش ها نیز ثابت بوده و نوع نخ الیاف تولیدی آن که از مرغوب ترین متریال است سبب گشته تا از لحاظ کیفیت این سری از محصولات را در دسته بندی فرش های درجه یک قرار دهند. امکان استفاده از این نوع کف پوش با این ویژگی های درجه یک نسبت به فرشینه ها توصیه هر کارشناس خبره برای خرید به هموطنان می باشد.

 

فرق فرش با فرشینه

حال که با تعاریف و ویژگی های جداگانه فرش و فرشینه آشنا گشتید می توان در باب تفاوت آن به این سری از مسائل اشاره نمود:

- نوع طرح فرشینه چاپ و طرح بر روی فرش های ماشینی از نوع بافتی می باشد.
- ضخامت فرشینه نسبت به فرش کمتر بوده همین موضوع طول عمر و دوام استفاده از این محصول را نسبت به فرش کمتر می نماید.
- فرش های ماشینی با تراکم های مختلفی بافته می شوند که هر چه این تراکم گره ای بیشتر در نتیجه ظرافت و زیبای فرش بیشتر می گردد که این موضوع در فرشینه ها وجود ندارد.
- امکان استفاده از فرش های ماشینی به عنوان فرش پذیرایی و حتی دیگر نقاط منزل وجود دارد در صورتی که استفاده از فرشینه معمولا مناسب برای راهرو، آشپزخانه و اتاق خواب است.
- از لحاظ کیفیت نیز می توان فرش های ماشینی را با کیفیت تر از فرشینه ها دانست که به طبع قیمت بیشتری را دارا هستند.

 

خرید فرش یا فرشینه

با توجه به مطالب بیان گشته می توانید به این موضوع دست یابید که پیشنهاد کارشناسان خبره فروشگاه فرش کاشانک برای خرید یک کف پوش مناسب انتخاب فرش به جای فرشینه می باشد که با تنوعی از طرح و رنگ در وب سایت این مجموعه قابل مشاهده است. اگر قیمت مناسبی از فرش با طرح های مدرن هم چون فرشینه اما با کیفیت بالاتری را می خواهید توصیه برای خرید به سمت انتخاب فرش های مدرن و فانتزی کاشان است که در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک می توانید این تنوع را مشاهده نموده و به راحتی به خرید و انتخاب مناسب دست یابید. امکان خرید این محصولات برای شما به صورت مستقیم از طریق خرید آنلاین و خرید حضوری مهیا می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا