خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

خرید حضوری فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان

خرید حضوری فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
خرید اینترنتی امن

برای خرید فرش ماشینی روش های مختلف پیش روی خریداران قرار می گیرد. روش هایی که طی ۵۰ سال گذشته از تولید اولین فرش های ماشینی تاکنون مورد ارزیابی خریداران و تولیدکنندگان قرار گرفته و در هر مرحله با توجه به مزایا و معایب هر روش سعی شده است روش بهتری را پیش روی خریداران بگذارند. روند تغییرات انواع روش های خرید و فروش با کمی تامل در بازار کاملاً واضح است. روش های اولیه خرید و فروش فرش های ماشینی که مربوط به دهه ۱۳۵۰ می باشد، همان روش های سنتی است که محصول پس از تولید از سویی تولید کننده به دلالی و واسطه سپرده می شود تا مسیر رسیدن به فروشگاه ها و فروشندگان خود را طی کند.

حال این امکان وجود دارد که در طول این مسیر واسطه های زیادی قرار گیرند. هر واسطه سود مورد انتظار خود از معامله را به قیمت نهایی فرش اضافه کرده و فرش را می فروشد. در نهایت فروشنده نهایی نیز با در نظر گرفتن هزینه های انبارداری و سایر هزینه های سربار محصولات در اختیار خریداران قرار می دهد. این دست به دست شدن ها در روش خرید و فروش سنتی فرش های ماشینی موجب می شود که فرش عرضه شده در فروشگاه ها و بازارهای فیزیکی است که توسط صاحب خانه ها خریداری می شود، در قیمت بسیار متفاوت از فرشی باشند که طبق قیمت کارخانه به دست دلالان و واسطه سپرده شده است. جالب است بدانید آنچه توجه تولید کنندگان به امکان خرید مستقیم فرش را به سوی صاحب خانه جلب کرد، همین اختلاف قیمت فاحش بین قیمت بازار و قیمت کارخانه بوده است. از آن هنگام روش های خرید فرش ماشینی به دو دسته خرید مستقیم و خرید غیر مستقیم تقسیم بندی شد و هر کدام شاخه های خود را در اختیار گرفتند در بررسی کلی مشخص می شود امکان خرید مستقیم فرش ماشینی برای خریداران مناسب تر است اما اینکه از بین روش های خرید مستقیم که روش خرید حضوری نیز نامیده می شود کدام یک را انتخاب کنیم و ویژگی های مثبت و منفی خرید حضوری فرش ماشینی چیست موضوع مقاله حاضر می باشد؛ پس در ادامه همراه ما باشید تا نسبت به خرید حضوری فرش ماشینی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مقاله مربوطه: با مزایای خرید مستقیم فرش آشنا هستید؟

روش خرید غیر مستقیم فرش ماشینی
روش خرید غیر مستقیم در واقع همان روش هایی هستند که دلال ‌ها و واسطه‌گران را پر رنگ جلوه می‌دهند. در این روش ها تولید کنندگان و صاحب خانه ها و گاهاً تولید کنندگان و فروشندگان خرد هیچ ارتباط و شناختی از یکدیگر نداشته اند و صرفاً فرش ها از طریق واسطه ها و دلالان جابجا می شود. به همین دلیل است که این روش را روش خرید غیرمستقیم می نامند. نکته مهم آنکه روش خرید غیر مستقیم قدیمی ترین روش است و در تمام محصولات دیده می شود. این روش محبوبیت خاصی در بین همگان دارد چرا که حضور در بازار خصوصاً بازار های قدیمی و سنتی جذاب است؛ اما اکنون و در زمان حاضر موارد زیاد موجب شده تا از جذابیت خرید غیر مستقیم کاسته شود. از جمله شلوغی و ترافیک سطح شهر، هزینه بر بودن رفت و آمد و کمبود وقت و از همه مهم تر تنوع محصولات که در روش خرید مستقیم و حضوری بسیار بیشتر از روش خرید غیر مستقیم است.

روش خرید مستقیم فرش ماشینی

امکان خرید مستقیم زمانی به وجود می ‌آید که ما به عنوان خریدار خود و یا صاحب خانه بتوانیم مستقیماً با تولید کننده ارتباط برقرار کرده و محصولات خود را به قیمت کارخانه خریداری نماییم. روش غیر مستقیم به چندین شکل امکان پذیر است خرید حضوری از کارخانه، خرید غیر حضوری از فروشگاه های اینترنتی، خرید از نمایشگاه های بین المللی که در ایام خاصی از سال و در شهر های خاصی از کشور برگزار می شود و همچنین خرید از نمایندگی های مستقیم برندهایی که در سراسر کشور شعبه دارند. ناگفته نماند محبوبیت فرش های ماشینی خصوصاً فرش های ماشینی کاشان به حدی است که مراکز پخش و فروشگاه ‌های مستقیم تولید کننده در سراسر جهان تاسیس شده و امکان خرید مستقیم را فراهم می آورد. حال به بررسی هر یک از روش های خرید مستقیم می پردازیم.

مورد اول خرید حضوری از کارخانه می باشد تقریباً تمامی کارخانه های فرش کاشان امکان خرید مستقیم را به روش حضوری درب کارخانه فراهم آورده اند. بدین ترتیب که خریدار می تواند در ساعات اداری به کارخانه مراجعه کرده و در قسمت مربوط که معمولا قسمت انبارداری است، از محصولات دیدن و خرید نماید. این روش خرید که تمامی مزایای خرید فیزیکی را داشته و در جهت رفع معایب روش خرید سنتی که عدم تنوع هم گیر و و عدم قیمت کارخانه می باشد مرتفع گردیده است. خرید حضوری از کارخانه فرش کاشان برای ساکنین شهرها و روستا های اطراف که امکان رفت و آمد به این شهر را دارند، گزینه بسیار مناسبی به شمار می رود اما با وجود آنکه کارخانه های فرش کاشان در طول سال پذیرای گردشگران زیادی هستند که قصد خرید و سفر وارد این شهر می ‌شوند محدودیت مکانی برای صاحب خانه ها مهم ترین ویژگی است که خریداران را محدود می نماید. از این ‌رو خریداران در راستای رفع این محدودیت امکان خرید غیرحضوری فرش را از کارخانه فراهم آورد.

در این روش که فروشگاه به صورت مجازی در فضای اینترنتی تاسیس شده است و هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد ، ویژگی مهم این نوع خرید مجازی بودن هست که امکان لمس محصول را از خریدار می گیرد هر چند نسل جدید با این مهم کنار آمده ‌اند کسانی که به خرید های سنتی عادت دارند این ویژگی را در خرید اینترنتی فرش های ماشینی کاشان را مناسب می‌دانند.
خرید اینترنتی فرش ماشینی از فروشگاه های اینترنتی برند های کاشانی مقرون به صرفه ترین روش خرید است. در این روش محصول به قیمت کارخانه عرضه می ‌شود و هیچ گونه هزینه ‌ای بابت رفت و آمد پرداخت نمی شود. همچنین امکان ذخیره زمان آن و حتی استفاده از زمان های پرتی بر مقرون به صرفه بودن این روش کمک کننده است. مورد دیگر خرید از نمایشگاه هایی است که معمولاً به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود. در این فروشگاه ها با محدودیت مکانی و زمانی روبرو هستیم. خرید از این فروشگاه ها به افرادی توصیه می شود که در بازه زمانی فروشگاه نیاز به فرش داشته و در شهر محل برگزاری سکونت دارند، خرده فروشان دیگر جامعه هدف این روش فروش می باشد.
با وجود روش های خرید مختلف و برشمردن مزیای و معایب هر کدام در نهایت خریداران هستند که با مقایسه نسبت به انتخاب روش خرید بهتر تلاش می کنند.

خرید حضوری فرش ماشینی از کارخانه فرش کاشان
فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، امکان خرید حضوری و خرید اینترنتی را برای مشتریان عزیر فراهم کرده است و در هر دونوع خرید، ضمانت نامه و بیمه نامه برای خریدار اعمال می شود. قیمت ها به دلیل فروش مستقیم، به صورت عمده و درب کارخانه است.

اگر بنا بر دلایلی خرید حضوری فرش ماشینی را به خرید اینترنتی ترجیح می دهید توصیه می شود حتما از کارخانه های تولیدی به صورت مستقیم خریداری کنید و از خرید از فروشگاه های در سطح شهر خودداری کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا