خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

خرید فرش طرح تشریفات

خرید اینترنتی امن

فرش تشریفات را اکثر ما در مراسم های استقبال از افراد سرشناس و مسئولین در تلوزیون دیده ایم و یا حتی در ورودی بعضی از هتل ها و رستوران های داخل شهر از این نوع فرش استفاده شده است؛ اما فرش تشریفات به غیر از مراسم های تشریفاتی و هتل ها و رستوران ها کاربرد دیگه ای دارد و معمولا فرش تشریفاتی را در مکان هایی که دارای شکل هندسی نیستند و از ابعاد خاصی پیروی نمی کنند؛ به دلیل اینکه فضا به صورت یکپارچه و منظم دیده شود استفاده می کنند؛ که در ادامه به جزئیات مشخصات و کاربرد فرش تشریفات می پردازیم.

 

فرش تشریفات چه نوع فرشی است؟

 فرش تشریفاتی ماشینی همانطور که گفته شد در مکان های خاصی مثل یک مراسم تشریفاتی، ورودی رستوران ها و هتل ها، فرودگاه ها، سالن های کنفراس و راهرو ها، ادارات دولتی و غیر دولتی استفاده می شود اما امروزه فرش تشریفاتی در حسینیه ها، مساجد و حتی در خانه ها کاربرد دارد.
فرش تشریفات ماشینی با دستگاه های پیشرفته ی امروزی در ابعادی خاص از عرض 30 سانتی متر تا عرض 6 متر بافته می شود.
در بافت فرش های تشریفاتی از دستگاه های 500 شانه، 700 شانه، 1000شانه و 1200 شانه و... استفاده می شود و عرض فرش تشریفاتی را خریدار با توجه به ابعاد مورد نیاز سفارش می دهد.

فرش تشریفات و استفاده آن در مراسم ها:

همانطور که گفته شد فرش تشریفاتی که در مراسم ها و مخصوصا در مراسمات استقبال از شخصیت های خاص استفاده می شود فرش قرمز رنگی است که معمولا حاشیه ی آن سفید است؛ فرش تشریفاتی علاوه بر حس زیبایی و زینت بخشی و جلوه دادن به فضا باعث می شود یک فضای اداری و رسمی به وجود بیاید و یک حس خوشایند و مطلوبی را برای مهمانان به همراه داشته باشد.

استفاده از فرش تشریفات در هتل ها، رستوران ها و سالن کنفرانس:

در رستوران ها، هتل ها،تالار های عروسی و سالن های کنفرانس به دلیل ارائه ی یک حس خوشایند و مطلوب به مشتری از تکنیک ها و ابزار های خاص استفاده می کنند که یکی از آنها استفاده از فرش تشریفاتی است که پهن بودن این فرش به نوعی احترام گذاشتن میزبان برای مهمان را تصویر سازی می کند و به مهمانان به نوعی حس خوب و با ارزشی را منتقل می کند.

فرش تشریفات و استفاده ی آن در منازل:

اما همانطور که گفتیم امروزه فرش تشریفات صرفا برای مراسمات استفاده نمی شود بلکه در منازل و دکوراسیون های امروزی به دلیل وجود نقاطی که عرض کمی دارد فرش طرح تشریفات کاربرد دارد؛ و معمولا در منازل در قسمت راه رو ها و راه پله ها از این نوع فرش ماشینی استفاده می شود.
فرش تشریفات چون به طور معمول طرح های خیلی پیچیده و خاصی ندارند و معمولا به صورت مدرن طراحی می شوند قابلیت بافت  در ابعاد مختلف را دارند و با دور دوزی مناسب می توان از آنها در فضای هایی مثل راه پله و راه رو ها استفاده کرد.

فرش تشریفات و استفاده ی آن در مساجد و حسینیه ها:

فرش تشریفات را می توان زیر شاخه ی فرش های سجاده ای در نظر گرفت چون فرش های مساجد و حسینیه ها نیز امروزه به سبک فرش های تشریفات است اما با این تفاوت که معمولا فرش های تشریفات دارای دو حاشیه ی بالا و پایین است اما فرش هایی که در مساجد و حسینیه ها استفاده می شود این حاشیه ها کاربرد های دیگری دارد؛ که حاشیه ی بالا به عنوان جای مهر و حاشیه ی پایین برای تنظیم صفوف نمازگذاران استفاده می شود.
تفاوت دیگری که فرش تشریفات با فرش سجاده ای دارد این است که فرش های تشریفات معمولا به رنگ قرمز است اما فرش هایی که در مساجد و حسینه ی ها استفاده می شود دارای طراحی خاص تر و با رنگ های سنگین تری هستند؛ اما وجه اشتراک تمامی فرش های تشریفات این است که در ابعاد خاص و با عرض کم و به صورت رولی بافته می شود.

 

قیمت فرش های تشریفات

قیمت تمامی فرش های ماشینی به نوع جنس الیاف، دستگاه بافت، تعداد شانه ها و تراکم آن بستگی دارد و فرش تشریفات در هر مکانی که استفاده شود؛ رفت و آمد و به اصطلاح پاخور زیادی دارد و به همین دلیل بسیار مهم است که الیاف مورد استفاده در فرش های تشریفات کیفیت بالایی داشته بشد که در رفت و آمد های زیادی که وجود دارد فرش تشریفات ماشینی در زمان کوتاهی صدمه نبیند و بتوان چندین سال از آن استفاده کرد، پس در خرید فرش طرح تشریفات باید بسیار به کیفیت الیاف استفاده شده توجه کرد زیرا اگر فرشی که در محل رفت و آمد بسیار است از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد هزینه های اضافی زیادی را به همراه دارد و باید آن را پس مدتی کوتاه تعویض کرد.

 

خرید فرش طرح تشریفات کاشان

همانطور که مطلع هستید از گذشته تاکنون یکی از قطب های تولید فرش های ماشینی شهر کاشان بوده است و بسیاری از مردم فرش ماشینی را منتسب به کاشان می دانند؛ آنهم به دلیل وجود کارخانه های بسیار زیاد و استفاده از به روز ترین دستگاه های فرش ماشینی دنیا است؛ اما توجه داشته باشید که فرش ماشینی جزء آن دست کالاهایی است که برای خرید آن باید بسیار دقیق و ریزبینانه عمل کرد زیرا امروزه به دلیل قیمت بالای این نوع کالا امکان تعویض سریع وجود ندارد و ضروری است که هنگام خرید از کیفیت فرش انتخابی خود مطمئن شوید.
اما شما می توانید برای خرید فرش تشریفات کاملا مطمئن و با کیفیت از کارخانه های تولیدی فرش ماشینی کاشان از محصولات فروشگاه فرش کاشانک دیدن کنید و برای خرید و انتخابی آسان و درجه یک با تیم پشتیبانی فروشگاه فرش کاشانک در ارتباط باشید تا تیم پشتیبانی شما را برای خرید محصول مورد نظرتان با بهترین کیفیت ممکن راهنمایی کند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا