خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

چگونه فرش ماشینی خوب را تشخیص دهیم؟

خرید فرش ماشینی خوب

اخیرا با افزایش میزان تقاضای بازار در خرید فرش ماشینی خوب، شرکت های فرش بافی سعی در ارائه بهترین محصولات دارند. تعدد زیاد شرکت های تولید کننده باعث شده تا در هنگام خرید این سوال برای خریداران پیش آید که چگونه فرش ماشینی خوب را تشخیص دهیم؟ در همین راستا راهنمای خرید فرش ماشینی خوب را در قالب یک مقاله ارائه نموده ایم تا با مطالعه آن بتوانید به انتخاب و خریداری محصول مناسب برای منزل خود بپردازید.

چگونه فرش ماشینی خوب را تشخیص دهیم؟
انتخاب فرش ماشینی خوب بسته به سبک فرش و مکانی که برای آن در نظر دارید فرق می نماید. به این معنا که نوع بافت فرش های ماشینی کلاسیک و مدرن به لحاظ تراکم گره و نوع الیاف بافت متفاوت است و هر تراکم از فرش را برای مکان خاصی مناسب می دانند. اصولا استفاده از فرش های تراکم بالا به دلیل برخورداری از ظرافت بافت و زیبایی طرح برای مکان های مجلل و لوکس مانند فرش پذیرایی مناسب بوده، در صورتی که تراکم های پایین را به علت برخورداری از راحتی و نرمی پاخور فرش برای مکان های پر تردد نیز مناسب می دانند.

فرش ماشینی خوب کاشان در تراکم های مختلفی تولید می شود که می توان به انواع فرش ماشینی 700 شانه، هزار و 1200 شانه و اخیرا هم که بالاترین شانه تراکم فرش یعنی 1500 شانه اشاره داشت. تراکم های پایین بدین معنا نیست که کیفیت فرش پایین است. تراکم های پایین اصولا از ضخامت بیش تری برخوردار است که به همین دلیل با پاخور زیاد فرش، از کیفیت آن کم نمی شود و این به معنی کیفیت بالا و ماندگاری آن می باشد.

انواع فرش ماشینی خوب با تراکم بالا را می توانید به عنوان فرش دستبافگونه برای قسمت پذیرایی منزل خود به علت برخورداری از ظرافت و زیبایی تهیه و استفاده نمایید. تراکم های بالا از خاب کمتری برخوردار است که این سبب ظرافت فرش و زیبایی آن شده است و به علت ماندگاری این زیبایی است که پیشنهاد می شود از آن برای مکان های کم تردد مانند پذیرایی استفاده نمایید.

همان طور که در بالا نیز اشاره شد مکان مورد نظر برای بهره مندی از یک فرش ماشینی برند خوب، بسیار مهم است. جهت خرید فرش برای مکان هایی با میزان تردد بالا استفاده از تراکم های کمتر به علت برخورداری از ضخامت و استحکام بیش تر، مناسب است. اما به جهت خرید فرش مناسب پذیرایی، به علت تردد کمتر این قسمت، بهتر است محصولاتی با ضخامت کمتر، تراکم و ظرافت بیش تر خریداری نمایید.

دیگر ویژگی فرش ماشینی خوب به لحاظ کیفیت، جنس الیاف بافت آن می باشد که می توان جهت تشخیص فرش ماشینی خوب، محصولی که با استفاده از الیاف بافت اکریلیک هیت ست شده بافته شده را به عنوان بهترین الیاف بافت فرش معرفی نمود. چرا که این الیاف به لحاظ استحکام و لطافت مورد تایید تولید کنندگان و خریداران قرار گرفته است. علاوه بر آن ظرافت این الیاف سبب ریز بافتی و ریز نقشی محصول می گردد. عدم پرز دهی و ضد حساسیت بودن این الیاف منجر شده تا فرش ماشینی اکریلیک را به عنوان فرش خوب معرفی نمایند.

جهت شناخت فرش ماشینی خوب بافته شده با الیاف بافت اکریلیک می توانید در هنگام خرید با کشیدن دست روی آن متوجه اکریلیک بودن الیاف آن شوید. اگر گره ها به صورت دانه دانه از زیر دستتان رد شود و به راحتی دستتان روی خاب فرش سر خورد، این بدان معناست که الیاف بافت فرش اکریلیک است. هم چنین اگر فرش بوی نفت و پلاستیک ندهد و از رنگ های شفاف و روشن برخوردار است، از اکریلیک بودن الیاف بافت فرش به عنوان یکی دیگر از مشخصات فرش ماشینی خوب اطمینان حاصل نمایید. الیاف بافت هیت ست شده الیافی هستند که از مقاومت بالاتری در برابر سرعت بالای دستگاه های بافنده پیشرفته روز دنیا جهت عدم پارگی برخوردار هستند. علاوه بر آن از خاب نرم تر و لطیف تری برخوردار می باشند. هم چنین آب رفتگی پس از شستشو در فرش های ماشینی اکریلیک هیت ست شده وجود ندارد.

خرید فرش ماشینی خوب
به منظور بهره مندی از فرش خوب کاشان، بهتر است به فروشگاه های حضوری و یا غیر حضوری معتبر مراجعه نمایید. یک شرکت فرش ماشینی خوب باید از مجوزهای لازم در زمینه فعالیت خود در تولید فرش ماشینی برخوردار باشد و در این زمینه دارای سابقه و میزان فعالیت طولانی باشد تا بتوان از تجربه این شرکت در تولید فرش ماشینی خوب اطمینان حاصل نمود. شرکت فرش کاشانک تولید کننده و ارائه دهنده متنوع ترین و جدیدترین محصولات فرش کاشان می باشد که با مراجعه به آن می توانید انواع عکس فرش ماشینی خوب را به صورت غیر حضوری مشاهده و خریداری نمایید. قیمت فرش ماشینی خوب کاشان ارائه شده توسط این شرکت معتبر فرش به دلیل نبود واسطه ها و هزینه های نمایشگاهی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد، به این صورت که می توانید بهترین قیمت فرش ماشینی مارک خوب را در فروشگاه آنلاین فرش کاشانک که طبق قیمت مصوب کارخانه ارائه گردیده، مشاهده و خریداری نمایید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا