خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

اطلاعاتی در مورد فرش خام برای چاپ

اطلاعاتی در مورد فرش خام برای چاپ
خرید اینترنتی امن

با گسترش صنعت و تکنولوژی چاپ روی انواع سطح هموار و غیرهموار، تولید فرش خام برا چاپ سابلیمیشن و کلاریس نیز به روند تولیدات کارخانجات فرش بافی کاشان افزوده شده است. این مدل فرش ماشینی از کاربرد بسیار زیادی در بین سایر محصولات برخوردار است که در مقاله امروز می خواهیم اطلاعاتی در مورد فرش خام برای چاپ بیان نموده تا آگاهی شما را در این زمینه افزایش دهیم. با ما همراه باشید.

 

منظور از فرش خام یا فرش سفید مخصوص چاپ چیست؟

شاید سؤال شما این باشد که منظور از فرش خام یا فرش سفید مخصوص چاپ چیست؟ برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه با ما همراه باشید. تولید فرش خام برای چاپ انجام می شود که به آن فرش سفید چاپی نیز می گویند یعنی یک قطعه از فرش بافت که روی آن هیچ نقش و نگاری وجود ندارد و اصولا خرید فرش خام برای چاپ انجام می شود. همانطور که گفته شد، این محصولات با الیاف و تار و پود سفید رنگ بافته می شوند و طرح آن، سفید است. این فرش های سفید چاپی را برای پیاده کردن طرح های کلاریس یا سابلیمیشن و یا شابلونی می خرند. از این رو کیفیت این محصولات باید بالا باشد تا در هنگام چاپ طرح روی آن ها، الیاف آن دستخوش تغییر نگردد.

 

بررسی ویژگی های فرش خام یا سفید چاپی

به منظور بررسی ویژگی های فرش خام یا سفید چاپی می توان به تراکم فرش خام اشاره داشت که به سبب تفاوت تراکم های مختلف به لحاظ ظرافت و زیبایی و قیمت و کیفیت، تراکم های مختلفی از جمله 500، فرش خام سفید 700 شانه ارزان قیمت گرفته تا تراکم فرش 1500 شانه چاپی لوکس برای تولید فرش های خام سفید مخصوص چاپ در نظر گرفته می شود که طرح های چاپی در فرش خام 1500 شانه مسلما از کیفیت و وضوح تصویری بالاتری برخوردار است. هم چنین از جنس فرش خام می توان به الیاف بافت به کار رفته در آن اشاره داشت که از جنس پلی اوژن یا همان نمونه اصلاح شده پلی استر بدون عیوب قبلی است. الیاف پلی اوژن بهترین الیاف تولید طرح های چاپی بر روی فرش هستند، زیرا از ویژگی هایی چون تثبیت رنگ پذیری بالا و مقاومت در برابر شستشو و سایش برخوردار هستند.

 

ابعاد فرش خام چاپی چیست؟

اما ابعاد فرش خام چاپی چیست؟ فرش خام اصولا در ابعاد مختلف جهت کارآیی مختلف آن در دکوراسیون و فضاهای مختلف تولید می شود. اما عمدتا تولید فرش خام سفید به صورت رولی با عرض A4 تا 4 متر صورت می پذیرد که با سفارش مشتری و یا طبق ابعاد استاندارد، برش های آن بعد از تولید داده خواهد شد. اخیرا با افزایش حجم محصولات چاپی در بین کارخانجات فرش بافی، ابعاد متنوعی از سایز تابلو فرش تا سایز فرش بزرگ نیز برای تولید فرش های خام و سفید چاپی از سوی تولید کنندگان در نظر گرفته می شود تا تمامی مشتریان بتوانند از طرح و نقشه مورد نظر خود به صورت چاپی و با قیمت مناسب تری بهره‌مند گردند.

 

کاربرد فرش خام سفید چاپی

به عنوان معرفی کاربرد فرش خام سفید چاپی می توان گفت از این محصولات برای تابلو فرش های چاپی استفاده می شود. بدین صورت که طرح مورد نظر تابلو روی این بافته های سفید رنگ ایجاد می شود. البته در برخی از مواقع برای قالیچه ها هم استفاده می شود. بدین صورت که فرش خام در ابعاد بزرگ‌تر تولید شده و طرح قالیچه توسط دستگاه چاپ کلاریس یا سابلیمیشن روی آن حک می شود. چاپ عکس عزیزانتان روی این بافته ها می تواند هدیه ای باشد برای آن ها در مناسبت های خاص زندگیشان. اگر قصد چاپ عکس روی تابلو فرش دارید، می توانید این بافته های خام سفید رنگ را خریداری کنید و به مراکز چاپ سابلیمیشن ببرید و عکس را ارائه دهید تا تابلوفرش چاپی آماده شده را به شما تحویل دهند. تولید انواع فرش چاپی آشپزخانه و فرش چاپی کودک در طرح های عروسکی و کارتونی بدین طریق انجام می شود.

کاربرد فرش خام سفید چاپی کاشانک

 

نحوه چاپ طرح روی فرش خام

به منظور اطلاع از نحوه چاپ طرح روی فرش خام نیز می توانید به مطالعه این قسمت از مقاله بپردازید. تولید کنندگان در کارخانجات فرش بافی طرح و یا عکس مورد نظر را با دستگاه چاپ کلاریس یا سابلیمیشن و با استفاده از رنگ های مخصوص، روی بافته خام سفید رنگ چاپ می کنند. در این روش چاپ طرح روی فرش خام همان طور که گفته شد در ابتدا فرش به صورت خام و بدون زمینه رنگی تولید می شود؛ سپس برای چاپ طرح در ابعاد مورد نظر برش داده می شود که طبق آن طرح نیز با سایز فرش توسط سیستم های کامپیوتری دستگاه چاپ تنظیم و تظبیق داده می شود. طرح فرش خام، بسیار زیبا، شفاف و درخشان است و امروزه از تابلو فرش های چاپی بیشتر از تابلوهای بافت بهره می برند چون رنگ بندی زنده تری دارند.

 

مزایا و معایب چاپ تصویر روی فرش خام

همان طور که تولید فرش های چاپی اخیرا بسیار افزایش یافته است، مسلما به علت برخورداری از مزیت های خوب این محصول بوده است که از جمله مزایا و معایب چاپ تصویر روی فرش خام می توان به سرعت بالای تولید و چاپ طرح و تصویر بر روی فرش خام، عدم محدودیت طرح، رنگ و سایزبندی، قیمت مناسب، قابلیت تولید تابلو فرش چاپی چهره با طرح های اختصاصی و مورد علاقه خود، عدم نیاز به آزمایشگاه و تولید نخ با رنگ های موجود در تصویر و ترکیب آن ها اشاره داشت.
هم چنین مقداری تغییر رنگ از تصویر اصلی و در بافت آن در روش چاپ سابلیمیشن، لازم به استفاده از نرم افزارهای مخصوص تنظیم و چاپ روی فرش و نیرو حرفه ای و متخصص جهت دقت بسیار بالا در کار با دستگاه را می توان به عنوان معایب فرش چاپی برشمرد.

 

انواع روش‌های چاپ عکس روی فرش خام

از آنجایی که روش های چاپ متنوعی وجود دارد، در تولید فرش خام سفید چاپی نیز روش های مختلف آن استفاده می شود که بر اساس تفاوت هایی که دارد، فرش خام سفید به لحاظ کیفیت و کارآیی و قیمت و زیبایی نیز متفاوت است. یکی از این روش ها که به عنوان بهترین روش شناخته می شود، چاپ کلاریس روی فرش خام است که چاپ و تزریق رنگ به صورت عمقی تا ریشه فرش نفوذ پیدا می کند و از این نظر با بافته های ماشینی تفاوتی ندارد.
روش دیگری با عنوان چاپ عکس روی تابلوفرش با روش سابلیمیشن یا حرارتی نیز وجود دارد که این روش طرح را به صورت سطحی روی فرش خام مخصوص چاپ می نماید و عمق آن سفید است. عملکرد دستگاه سابلیمیشن به گونه ای است که رنگ را با حرارت بالا از حالت مایع به گاز در آورده و روی سطح بافته می پاشد.

 

قیمت فرش خام و نحوه سفارش عکس روی فرش چاپی

قیمت فرش خام چاپی بستگی به نوع الیاف و شانه و تراکم محصول دارد. اگر این محصولات با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شوند، مسلما کیفیت و قیمت بالاتری دارند و همچنین در شانه و تراکم های مختلف 500 شانه، 700 شانه، هزار ، 1200 و 1500 شانه تولید می شود که هرچه این شانه و تراکم بالاتر رود، طرح چاپی روی آن، زیباتر و با ظرافت بیشتری جلوه می کند و نهایتا از قیمت بیشتری هم برخوردار می شود. اگر این محصولات با دیگر الیاف از جمله پلی استر، پلی اوژن و یا پلی پروپیلن بافته شوند، از قیمت بسیار مناسب تری نیز برخوردار خواهد بود. هم چنین نحوه سفارش عکس روی فرش چاپی، با دادن طرح یا تصویر اختصاصی از سوی مشتری و آماده‌سازی فرش خام برای چاپ تصویر بر روی آن از سوی تولید کننده انجام می گیرد.

فرش خام کلاریس توسط گروه تولیدی فرش کاشانک در ابعاد مختلف با توجه به سفارش مشتری تولید می شود. گروه تولیدی فرش کاشانک، ضمن ارائه انواع محصولات برای برطرف کردن نیاز برخی از هموطنان و تولید کنندگان تابلو فرش های چاپی، به تولید فرش خام در کاشان پرداخته است و این بافته های سفید را با الیاف پلی اوژن نمونه فرآوری شده پلی استر تولید کرده است. از مزایای این الیاف، درخشان و براقیت، طول عمر بالا، بدون پرز بودن است که این عوامل سبب چاپ بهتر طرح روی سطح فرش می شود.
خرید عمده فرش خام از این مرکز و خرید تکی امکان‌پذیر است و از آنجایی که این مرکز یک تولید کننده بزرگ است توانایی فروش مستقیم و بدون واسطه را دارد و شما می توانید با قیمت تولیدی و عمده، محصولات را خریداری کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا