خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

نکاتی که قبل از خرید فرش ماشینی برای چیدمان منازل آپارتمانی باید بدانید

خرید فرش برای خانه های کوچک و آپارتمانی
خرید اینترنتی امن

تلفیق سنت و مدرنیته چندین سال است که در خانه ‌های ما راه پیدا کرده است. شهر نشینی و نرخ رو به رشد صنعتی شدن تعداد آپارتمان ها را بیشتر کرده و طبیعتاً چیدمان آپارتمان ها و خانه های ویلایی و خانه هایی که به سبک سنتی معماری شده اند متفاوت است. در این مقاله به دنبال آن هستیم که توضیح دهیم نکاتی که قبل از خرید فرش ماشینی برای چیدمان منازل آپارتمانی باید بدانید کدام است؟
می‌ توان با چیدمان اصولی و صحیح آپارتمان خانه زیبا و در خور یک ایرانی داشت. از آنجایی که فرش های ماشینی مهم ترین عنصر دکوراسیون است و بیشترین تاثیر را فرش های ماشینی خواهند داشت، در این فرصت به بررسی چیدمان دکوراسیون آپارتمان می ‌پردازیم. خوشبختانه بازار فرش های ماشینی به حدی گسترده هستند که آپارتمان با هر ویژگی را می توان به کمک نوع خاصی از فرش های ماشینی به بهترین نحو ممکن فقط کافی است با اصول زیبا شناسی و طراحی دکوراسیون آشنا باشیم.

فرش مناسب برای خانه های کوچک و آپارتمانی
فرش های ماشینی را برای هر فضایی باید متناسب با آن فضا و با درنظر گرفتن ویژگی ‌های فرش ماشینی تهیه نمود. دسته ‌بندی فرش های ماشینی بسیار متنوع است و ما توضیح خواهیم داد کدام ویژگی فرش ماشینی از بین هر دسته برای کدام آپارتمان مناسب تر است.
دسته بندی بر اساس شانه و تراکم، دسته بندی بر اساس از ابعاد، دسته بندی بر اساس رنگ زمینه و حتی دسته بندی بر اساس نگاره های به کار رفته از جمله دسته بندی هایی هستند که باید در انتخاب فرش ماشینی برای آپارتمان مدنظر قرار بگیرند.
شانه و تراکم مهم ترین نوع دسته بندی هستند، چراکه هم ظاهر و هم کیفیت فرش های ماشینی را تحت شعاع قرار می دهند. در خانه های آپارتمانی باید دقت کنیم تا قسمت های پرتردد خانه را به کمک فرش هایی که شانه و تراکم پایین و مقاومت بیشتری در برابر رفت آمد دارند؛ بپوشانیم در حالی که زیبایی دکوراسیون زمانی تکمیل می شود که فرش هایی که شانه و تراکم بالاتری دارند و ظرافت بافته بیشتری دارند در قسمت های کم رفت و آمد خانه پهن شوند. در فرش های ماشینی هرچه شانه و تراکم بالاتر می رود ظرافت بیشتر شده و طراحان نگاره های شلوغ تر و نقشه های پیچیده تر را برای فرش هایی که شانه و تراکم بالاتری دارند در نظر می‌گیرند. پس اگر برای دکوراسیون آپارتمان خود نیاز به فرشی با طرح خلوت دارید فرش هایی که شانه و تراکم پایین تری دارند گزینه مناسب تری خواهند بود.
فرش مناسب برای خانه های کوچک که در معرض رفت و آمد است و اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن آن ها یکی است، فرش های 700 شانه است که هم زیبایی و ظرافت دارد و هم ضخامت آن ایده آل است.
در طول عمر و دوام فرش های ماشینی، علاوه بر خرید بهترین فرش، نحوه نگهداری هم مهم است. فرش ماشینی پهن شده در آپارتمان خود را هراز گاهی جابجا کنید و پشت فرش را در معرض هوای آزاد قرار دهید، چرا که پشت فرش ماشینی بهترین مکان برای رشد باکتری ها و قارچ ها هستند. اگر به هر علت فرش ماشینی آپارتمان شما کثیف شد در اسرع وقت نسبت به رفع آلودگی و در صورت نیاز به شستشوی آن اقدام کنید.
فرش های ماشینی نباید دچار تا خوردگی و یا شکستگی باشند از این رو هنگام انتخاب فرش ماشینی به ابعاد فضا و سایز فرش دقت کنید.
اگر فرش ماشینی را برای مدتی لازم ندارید حتماً به صورت لوله شده و عمودی در کنار دیوار قرار دهید.
برای انتخاب نوع شانه و تراکم متناسب با فضای خانه اهمیت خاصی قائل شوید.
فرش های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج و پراکنده بودن شاخ و برگ در سراسر قالی، فرش های طرح وینتیج و فرش های طرح ترک را می توان برای خانه های کوچک و آپارتمانی مناسب دانست.
ابعاد فرش ماشینی و چیدمان آپارتمان
تا چند سال پیش فرش های دوازده متری و نه متری بیشترین میزان فروش را داشتند اما آپارتمان نشینی موجب شده که بیشترین میزان تقاضا به فرش های ۶ متری اختصاص پیدا کند. چرا که فضای آپارتمان آنقدر بزرگ نیست که نیاز به فرش های دوازده متر و ۹ متر داشته باشیم. البته اضافه شدن مبلمان و میز و صندلی و همچنین دیگر اجزاء دکوراسیون کوچک تر بودن فرش را نسبت به فضای کلی خانه موجب شده است.
برای آنکه پذیرایی آپارتمان شما به زیبا ترین شکل به نظر رسد، لازم است فرش ماشینی کوچک تر از ابعاد پذیرایی انتخاب شود و هنگام چیدمان مبلمان دقت نمایید تا پایه های مبل بر روی فرش نباشد و در واقع فرش مرکز پذیرایی بوده و عناصر دکوراسیون در اطراف آن قرار بگیرند.

بهترین رنگ فرش برای خانه های کوچک
مهم ترین مشکلی که خانه ‌های آپارتمانی خصوصاً در شهر های بزرگ با آن روبرو هستند، میزان نور آپارتمان است. قرار گرفتن برج ها و آپارتمان های چندین طبقه در کنار یکدیگر موجب شده تا نور کمتری وارد خانه شود. از این رو لازم است فرش به گونه ای انتخاب شود که فضای خانه را پرنور تر و بزرگ تر نشان دهد. انتخاب فرش هایی با رنگ زمینه روشن انعکاس نور را به خوبی بر عهده خواهد گرفت و لازم است برای آپارتمان خود از بین طیف رنگی روشن انتخاب نمایید. به علاوه آنکه ست بودن رنگ فرش ماشینی با سایر اجزای دکوراسیون خصوصاً پرده ها و مبلمان باید مد نظر قرار گیرد. ناگفته نماند در رابطه با دکوراسیون آپارتمان هایی که از نور کافی برخوردار هستند ، که هیچ گونه محدودیتی نداریم.
فرش های کرم، فرش نقره ای، فیلی و گردویی جز فرش های رنگ روشن هستند که برای خانه های کوچک مناسب است.

خرید فرش برای خانه های کوچک و آپارتمانی
فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، تولید انواع فرش های مدرن و فانتزی، وینتیج، فرش های سنتی و کلاسیک را برای خانه های کوچک و بزرگ انجام می دهد و افراد می توانند متناسب با فضای منزل، این طرح ها را انتخاب کنند.
خرید شما می تواند به صورت حضوری و یا اینترنتی باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا