خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

روش های خرید فرش کاشان

نحوه خرید فرش از کارخانه فرش کاشان
خرید اینترنتی امن

در طول زمان انسان ها همواره در حال پیشرفت و بهتر شدن بوده اند. یکی از مصداق‌ های بهبود گسترش و تنوع بازارهاست که مد نظر ما در این مقاله بازار فرش های ماشینی است. فرش های ماشینی اولین بار در سال ۱۳۵۰ در شهر کاشان تولید شدند و به فاصله ۵۰ سال بازاری بزرگ و گسترده را پدید آورده اند به گونه‌ای که امروزه از بازار فرش های ماشینی تحت عنوان دنیای فرش های ماشینی یاد می‌شود. در این بازار علاوه بر تنوع محصولات که در کیفیت طرح و نقشه و ابعاد فرش ماشینی نمود پیدا کرده است، شاهد گسترش همه جانبه روش خرید و فروش هم بوده ایم. فرش های ماشینی امروزه به انواع روش های مستقیم و غیر مستقیم و همچنین روش های حقیقی و مجازی عرضه می شوند. مشتریان بازار هم به دنبال روش پر مزیت رفته رفته از سمت روش های غیر مستقیم و فیزیکی به سمت روش‌های مستقیم و مجازی یا آنلاین در حرکت هستند.
اگر سری به فروشگاه های اینترنتی فرش بزنید، خواهید دید که این فروشگاه ها بسیار متفاوت از روش های فیزیکی هستند که تاکنون از سوی خریداران مورد حمایت قرار گرفته اند. همین تنوع بسیار زیاد موجب شده تا حرکت  خریداران از روش های فیزیکی به روش های مجازی یا آنلاین کندتر از حد انتظار باشد؛ چراکه هنوز هم تعداد زیادی از خریداران ترجیح می‌دهند خرید خود را از فروشگاه های فیزیکی و حتی از درب کارخانه انجام دهند.
با این مقدمه به سراغ مقاله که بررسی انواع روش های خرید فرش کاشان می باشد، می ‌رویم. ناگفته نماند فرش های کاشان به دلیل کیفیت بالا، زیبایی بی نظیر و قیمت مناسب که از سوی تولیدکنندگان خبره و حرفه ای تولید می‌شوند، محبوب ترین نوع کفپوش در بین خریداران می باشند. پس با ما همراه باشید تا پس از شناخت و بررسی انواع روش های خرید فرش کاشان آنچه باب میل خودتان هست را انتخاب کنید.

نحوه خرید فرش از کارخانه فرش کاشان
روش های مستقیم خرید فرش ماشینی از آنجایی ظاهر شدند که تولیدکنندگان نسبت به عرضه فرش های ماشینی در فروشگاه ها به دلیل اختلاف قیمت فاحش نسبت به هنگامی که خود درب کارخانه فرش را به واسطه ها تحویل می‌دادند ناراضی بودند.
از هنگامی که فرش ماشینی درب کارخانه به واسطه تحویل داده می شود، هزینه های زیادی تحت عنوان هزینه سربار شامل هزینه انبارداری، هزینه کارگر، هزینه نگهداری فرش و غیره و همچنین سود و دستمزد واسطه گرها به قیمت فرش درب کارخانه افزوده می شد، که هیچ گونه نظارتی بر این فرآیند قابل انجام نبود. پس از این بود که تولیدکنندگان در پی راه اندازی روش‌های مستقیم خرید امکان خرید فرش ماشینی درب کارخانه عرضه فرش در مراکز فرش و همچنین اخیراً امکان خرید فرش ماشینی از فروشگاه های اینترنتی را بنا نهادند. در روش خرید مستقیم امکان خرید فرش ماشینی به روش فیزیکی و همچنین آنلاین وجود دارد .
اگر ساکن شهر کاشان هستید و یا به هر دلیل از جمله مسافرت تفریحی به این شهر سفر می کنید به راحتی می توانید با مراجعه به کارخانه فرش ماشینی را درب کارخانه تهیه کنید. هرچند حمل و نقل فرش ممکن است برای خریدارانی که مسافت زیادی را برای رسیدن به مقصد پیش رو دارند دشوار باشد، اما بهترین روش برای ساکنان شهر کاشان خرید فرش از کارخانه خواهد بود.
امکان خرید مجازی و استفاده از فروشگاه های آنلاین برای همگان فراهم است، اما عمده مشتریان این فروشگاه ها خریدارانی هستند که با فضای اینترنت سروکار داشته و می‌دانند امکان خرید فرش به صورت اینترنتی از فروشگاه های معتبر از جمله وب سایت ساویز در صورت رعایت نکات امنیتی قابل اعتماد و قابل اتکا خواهد بود.
روش دیگر خرید مستقیم فرش ماشینی نمایشگاه هایی هستند که هراز گاهی در شهرهای بزرگ و البته به صورت بین‌المللی برپا می‌شوند عمده مشتریان این فروشگاه ها صاحبان مغازه های خرد هستند. اما این اماکن خصوصاً برای خرید فرش جهیزیه مناسب می‌ باشند. محدودیت مهم در این فروشگاه ها زمان برگزاری و مکان برگزاری است که تنها در ماه‌ های خاصی از سال و در شهرهای بزرگ کشور برپا می‌شود.
با وجود مزایای زیادی که روش مستقیم خرید فرش ماشینی دارد باید بدانیم که همه خریداران از این روش استفاده نمی کنند و بنا به دلایلی به سراغ خرید غیرمستقیم می روند.
اگر تعریف روش خرید مستقیم فرش ماشینی را تمام روش ‌هایی بدانیم که ارتباط مستقیم و بی ‌واسطه بین صاحب خانه و تولید کننده برقرارمی کند، خرید غیر مستقیم شامل روش هایی است که در آن فرش به صورت غیر مستقیم و با وجود واسطه ها و دلالان از تولیدکننده به خرده‌ فروشان و یا صاحب خانه ها می رسد.
روش خرید غیر مستقیم روشی است که از گذشته ‌های دور موجود بوده است و در مورد تمامی کالاها مورد استفاده قرار می گیرد، عادت به روش غیر مستقیم و جذابیت حضور در بازارها محبوبیت روش های خرید غیر مستقیم فرش ماشینی را دو چندان می کند.
می توانید فرش ماشینی را به روش مستقیم و یا غیر مستقیم تهیه کنید. هرچند دسته بندی دیگر فرش های ماشینی، خرید فرش به روش فیزیکی و به روش اینترنتی است اما این دسته بندی ها صرفاً جهت آسان تر شدن شناخت و بررسی می باشد بدین صورت که می توان برای هر دسته ویژگی های خاصی را برشمرد.
مهم ترین مزیت روش خرید اینترنتی و آنلاین راحتی خرید و عدم نیاز به صرف زمان و هزینه می باشد. در حالی که مزیت روش‌های خرید فیزیکی لمس محصول و دیدن آن از نزدیک است، برای بسیاری از خریداران لمس محصول و دیدن ابعاد واقعی و رنگ ها و ابعاد از نزدیک مهم تر از آن است که قصد داشته باشند این ویژگی‌ها را به صورت اینترنتی و بر اساس تصاویر و نوشته های موجود در وب سایت انتخاب کنند. وب سایت ساویز یکی از وب سایت های مطلوب و بی نظیر برای خرید بهترین فرش های ماشینی است.
در مورد روش خرید مستقیم هم می توان ویژگی مهم را ارتباط چهره به چهره تولیدکنندگان و صاحب خانه ها مد نظر قرار داد که هم به لحاظ شناخت نیاز مشتری از سوی تولید کننده و هم به لحاظ اطمینان از اصالت خرید و مطلوب بودن قیمت از سوی صاحب خانه بهترین انتخاب از بین روش های موجود خرید می باشد.
هنگام خرید فرش ماشینی به یاد داشته باشید که انتخاب روش خرید بنا بر مزیت هر دسته بر عهده صاحب خانه خواهد بود. هر صاحب خانه بنا بر شرایط خاص خود خرید می کند و اینکه صاحب خانه بتوانند روش صحیح را بر اساس مزایای روش و شرایط خاص خود انتخاب کند موردی است که نشان از توانایی وی خواهد داشت.

خرید فرش از کارخانه فرش به صورت حضوری و یا اینترنتی
شما می توانید انواع فرش های کاشان را در مدل های سنتی و مدرن به قیمت عمده و تولیدی خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، یکی از برترین فروشگاه های اینترنتی است که خود یک تولید کننده بزرگ است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا