خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

مدل های فرش گبه جدید

فرش گبه طرح جدید
خرید اینترنتی امن

پیشرفت صنعت فرش بافی به شکل ماشینی منجر به این گشته تا هر نمونه فرشی از نوع دستبافت امکان بافت به شکل ماشینی را نیز داشته باشد که گبه فرش یکی از این قبیل از محصولات بوده که با نقوش و طرح عشایری و سنتی توانسته به عنوان یک فرش اصیل ایرانی مورد استقبال قرار گیرد. امروزه علاوه بر به کارگیری نمونه طرح های سنتی گبه در بازار به سبب بحث متد های روز جامعه و نیاز متقاضیان این دسته از گبه فرش ها از نوع ماشینی با مدل های فرش گبه جدید روانه بازار می گردند که توانسته نظر بسیاری از هموطنان را به عنوان یک فرش ارزان قیمت با نقش و نگاره های خاص جلب نماید.
به منظور آشنایی با این نمونه از فرش گبه طرح جدید در ادامه با ما همراه باشید.

فرش گبه طرح جدید
برای مشاهده انواع مدل های فرش گبه جدید کلیک نمایید.
همان طور که طی بیانات بالا اشاره شده است گبه فرش ها معمولا با نقوش سنتی و عشایری بافت می شوند که در باب آشنایی با این قبیل از محصولات می توانید به مقاله تهیه شده در این زمینه مراجعه نمایید و با این نمونه از طرح های سنتی جدید آشنا گردید.
مقاله مربوطه: مدلهای فرش گبه جدید کاشان
اما سری تولیدات جدید گبه فرش ایران را می توان مربوط به نمونه طرح هایی دانست که با نقوش جدید ارائه شده به بازار بافت می شوند و به نوعی از طراحی های خاص برای بافت این محصولات هم چون گبه فرش مدرن استفاده می نمایند. فروشگاه فرش کاشانک با در نظر گرفتن نیاز بازار و ارائه جدیدترین نمونه طرح های این محصول به ارائه مدل های فرش گبه جدید پرداخته است که در زیر با این محصولات و تصاویر آن آشنا می گردید:
- گبه طرح افشان

- گبه فرش کهکشان

- گبه طرح خشتی

- گبه طرح ناردون

حال که با سری طرح های ارائه شده گبه فرش به بازار آشنا شده اید لازم است تا با تفاوت گبه فرش ماشینی با طرح های جدید و گبه های طرح سنتی نیز آشنا گردید که در ادامه به بیان آن پرداخته ایم.

تفاوت گبه فرش ماشینی با طرح های جدید و گبه های طرح سنتی
بافت این نمونه از محصولات در فروشگاه فرش کاشانک با توجه به نیاز بازار صورت می گیرد به همین جهت علاوه بر استفاده از طرح های متفاوت بافت که یکی از عوامل اصلی تفاوت گبه فرش ماشینی با طرح های جدید و گبه های طرح سنتی می باشد می توان به یک سری دیگر از خصوصیات در این زمینه اشاره نمود که در ادالمهبه شرح آن پرداخته ایم:
- گبه فرش از نوع ماشینی را معمولا با تراکم های پایین بافت می نمایند که این موضوع علاوه بر مشابهت آن با نوع دستبافت منجر به قیمت پایین این محصول می گردد. معمولا بسته به کارخانجات فرش بافی این محصول با تراکم های گره ای پایین متفاوتی بافت می شوند که در فروشگاه فرش کاشانک یکی از تولید کنندگان معتبر در زمینه تولید فرش های ماشینی در شهر فرش کاشان این نمونه از محصول در طرح جدید به شکل گبه فرش 420 شانه تراکم 920 و در گبه فرش های سنتی به صورت گبه 500 شانه تراکم 1000 تولید می گردد.
- سایز کوچک این محصولات که معمولا در کوچک ترین سایز نوع فرش ماشینی یعنی گبه فرش 6 متری بافت می شوند از دیگر مواردی است که برای تولید این نمونه از زیر انداز ها به کار می برند. به کار گیری سایز گبه فرش 6 متر برای هر دو طراحی ها در این فروشگاه استفاده می شود که از بزرگ ترین سایز بافت این نمونه از محصولات می باشد. در سری طرح های سنتی گبه از ابعادی نظیر 1.5*1 و 2.25*1.5 استفاده می نمایند در صورتی که امکان بافت طرح های جدید در ابعادی نظیر 80*50 که سایز پادری می باشد و دیگر ابعاد فرش گبه کاشان شامل 1*1، 1.5*1 و 1.5*1.5 وجود دارد.
- ارتفاع نخ خاب بالای بافت این فرش ها به سبب تراکم گره ایی پایین و ایجاد پاخور مناسب برای این محصولات از دیگر عواملی است که ماشینی بودن این گبه ها را مشخص می نماید و در تولید هر دو نمونه از این گبه ها به کار می رود. .
- معمولا در نوع دستبافت از الیاف های طبیعی نظیر پشم به عنوان نخ بافت استفاده می نمایند که در نوع ماشینی این موضوع تنها از طریق به کار گیری الیاف مصنوعی صورت می گیرد که در نوع گبه فرش طرح عشایری از نوع الیاف پلی پروپیلن و برای سری گبه فرش های طرح جدید از الیاف فیلامنت استفاده می نمایند.
- نوع دستگاه بافت این محصولات نیز به سبب نوع تراکم مختلف و جنس الیاف متفاوت می باشد که در سری گبه های سنتی از دستگاه شونهر و برای طرح های به روز گبه از دستگاه ADR از محصولات کشور بلژیک استفاده می نمایند.
- تعداد رنگ بافت به کار رفته در این محصولات نیز یکی از تفاوت های بارز این محصولات می باشد در نوع گبه فرش های با طرح اصیل این تعداد برابر با 8 رنگ و در تولیدات جدید این تعداد برابر با 6 رنگ می باشد.

خرید مدل های فرش گبه جدید
به منظور خرید مدل های فرش گبه جدید با طرح های معرفی شده در بالا زو سری خصوصیات ذکر شده می توانید از فروشگاه فرش کاشانک به تهیه این محصولات به شکل مستقیم و بدون واسطه دست یابید. خرید مستقیم از این فروشگاه به شکل حضوری و غیر حضوری در نظر گرفته شده است تا خریداران بتوانند به هر شکل که برای آن ها مقدور است به خرید این محصولات دست یابند. البته در نظر گرفتن شیوه مستقیم فروش در زمینه کاهش هزینه و قیمت عرضه شده این محصولات به صورت مناسب تر نیز تاثیر گذار می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا