خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

معایب فرش 1200 شانه در انتخاب و سفارش چیست؟

معایب فرش 1200 شانه قبل از خرید
خرید اینترنتی امن

به کار گیری فناوری های نوین روز دنیا در بافت و تولید فرش به ویژه در شهر فرش کاشان که یکی از قطب های اصلی تولید این محصول از نوع دستبافت و ماشینی می باشد، تنوع تراکمی مختلفی را برای محصولات روانه شده به بازار از نوع ماشینی در نظر گرفته است که فرش ماشینی 1200 شانه یکی از این نمونه محصولات بوده که به سبب مشابهت خود به نوع قالی های دستبافت تحت عنوان فرش دستبافت نما معرفی می گردد. قیمت مطلوب این دسته از قالی های ماشینی نسبت به نوع دستبافت یکی از المان های تقاضا برای خرید این فرش برای جایگزینی قالی دستبافت می باشد. اما در کنار سری مزایای فرش 1200 شانه همانند هر کالایی که در کنار مزایای خود دارای یک سری عیوب هستند این محصول نیز دارای یک سری از معایب می باشد که در هنگام خرید باید آن را در نظر بگیرید و با قیاس مزایا و معایب فرش 1200 شانه و در نظر گرفتن محل استفاده از آن انتخاب خود را رقم بزنید.
فلذا به همین منظور در راستای بیان این موضوع که معایب فرش 1200 شانه در انتخاب و سفارش چیست؟ به تهیه این مقاله پرداخته ایم تا شما را با معایب فرش 1200 شانه قبل از خرید آشنا نماییم. با ما همراه باشید تا بتوانید به این اطلاعات دست یابید.

فرش 1200 شانه و مزایای آن
وقتی محصولی را با نام فرش 1200 شانه معرفی می نمایند که با تراکم 3600 بافته شده است یعنی تعداد گره های زده شده در عرض فرش در یک متر مربع برابر با 1200 و همین تعداد گره ها در راستای طولی در یک متر مربع برابر با 3600 می باشد به همین جهت این تراکم گره ای بالا به منظور بافت نیازمند نوع الیافی خواهد بود که علاوه بر ظرافت، نازک باشد تا یک چنین فرشی مشابه به قالی های دستبافت تولید گردد. به همین جهت به جای استفاده از الیاف های مصنوعی نظیر پلی استر و پلی پرو پیلن و ... از نوع الیاف آکریلیک برای بافت این محصولات استفاده می نمایند.  
به کار گیری این تعداد شانه و تراکم با ارتفاع نخ خاب ارتباط مستقیمی دارد به طوری که این تعداد بالای تراکم گره ای سبب می گردد تا ارتفاع نخ خاب کاسته شود و همین موضوع وزن سبک و ضخامت کمی را برای این فرش در پی دارد.
حال که به نوعی با تعریف فرش ماشینی 1200 شانه و یک سری از ویژگی های آن آشنا شده اید بحث مزایای این فرش مطرح است که در اولویت خرید برای متقاضیان قرار دارد و ما در این دست نوشته در کنار معایب فرش به این مزایا نیز اشاره نموده ایم:
- استفاده از تعداد گره های بافت بالا در این فرش منجر به ظرافت و لطافت بیشتری در این محصول می گردد که این موضوع از مزایای این فرش به شمار می رود که منجر به ارائه فرش ظریف به بازار می گردد.
- همین تراکم بافت علاوه بر بحث ظرافت منجر به ایجاد شباهت بالایی در بین این نمونه از محصول با قالی دستبافت می گردد که سبب شده تا این فرش به عنوان فرش دستبافت گونه معرفی گردد.
- به دلیل استفاده از تعداد شانه و تراکم بالا امکان استفاده و بافت از طرح های شلوغ و پیچیده با وضوح بیشتر در این محصولات وجود دارد.
- نسبت به تراکم های پایین تر این نمونه از فرش 1200 شانه ماشینی از طرح و رنگ بهتری برخوردار است که این موضوع لوکس بودن این فرش ها را در پی دارد.
اما در کنار این سری از مزایای فرش ماشینی 1200 شانه لازم است تا با معایب فرش 1200 شانه نیز آشنا باشید تا در هنگام خرید با واقف بودن به تمامی این مسائل به خریدی مناسب دست یابید.

معایب فرش 1200 شانه در انتخاب و سفارش چیست؟
درست است که مزایای ذکر شده در بالا در باب فرش هزار و دویست شانه سبب می گردد تا این محصول یک انتخاب ایده ال برای خرید باشد اما همین مزایا گاها منجر به ایجاد یک سری از عیوب برای این محصول می گردد که به شرح زیر می باشد:
- همان طور که در بالا نیز به عنوان مزایا بیان گشته این محصول با تراکم بالا و ارتفاع نخ خاب پایین تولید می گردد که شاید از یک جهت به عنوان مزیت برای این محصول به شمار رود اما همین موضوع از لحاظ ضخامت کم فرش یکی از عیوب می باشد که امکان استفاده از این فرش را تنها در مکان های کم تردد میسر می نماید و استفاده از آن برای مکان های پر رفت و آمد مناسب نیست.
- از دیگر عیوبی که در راستای ارتفاع کم و ضخامت پایین فرش برای این نمونه از محصولات می توان بیان نمود بحث عدم استفاده از این فرش برای منازلی است که دارای کودک هستند زیرا ضخامت کم این فرش در هنگام افتادن کودک گاها سبب آسیب خوردن به کودکان می گردد.
- دیگر عیب این فرش را می توان بحث قیمت آن بیان نمود که نسبت به نوع فرش های تراکم پایین، بالا تر می باشد و شاید این موضوع منجر به این گردد که امکان خرید این فرش برای همگان امکان پذیر نباشد.
- بحث دیگری که به عنوان عیوب این محصول می توان نام برد طرح های شلوغ و پیچیده بافت می باشد که امکان استفاده از این فرش را برای مکان هایی با وسعت بالا امکان پذیر می نماید و معمولا خرید آن برای مکان های کوچک به سبب کوچک تر نمودن فضا مناسب نخواهد بود. البته خرید با رنگ زمینه روشن گاها این امکان را به وجود خواهد آورد تا از این فرش در مکان های کوچک نیز استفاده شود.

معایب فرش 1200 شانه قبل از خرید
حال که با فرش 1200 شانه و مزایای آن به همراه معایب فرش 1200 شانه قبل از خرید آشنا گشته اید به راحتی می توانید با در کنار هم قرار دادن تمامی این موارد و در نظر گرفتن محل استفاده از این فرش به انتخابی درخور دست یابید. در باب آگاهی بیشتر و گرفتن مشاوره در این زمینه نیز می توانید از گروه مشاورین فروشگاه فرش کاشانک اطلاعت خود را در این زمینه ارتقا بخشید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا