خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

بالاترین تراکم و شانه فرش ماشینی چند است و معایب و ویژگی آن چیست؟

خرید بالاترین شانه و تراکم فرش
خرید اینترنتی امن


پیشرفت تکنولوژی در صنعت فرش بافی منجر به تولید محصولات جدید و پر تراکم با ظرافت بسیار بالا شده است. ارائه تنوع بالای فرش های ماشینی با تراکم های متعدد در چند سال اخیر سبب شده است تا همواره مشتریان به دنبال خرید بالاترین شانه و تراکم فرش باشند که لازمه آن دانستن اطلاعاتی در رابطه با کاربرد، ویژگی ها، مزایا و معایب این محصول است که در این مقاله قصد داریم به صورت مفصل به شرح مواردی در رابطه با آن بپردازیم که خالی از لطف نبوده و مطالعه این نکات قطعا در تهیه این محصول مثمر ثمر واقع خواهد شد. با ما همراه باشید.

بالاترین تراکم و شانه فرش ماشینی چند است و معایب و ویژگی آن چیست؟

اخیرا ورود ماشین آلات پیشرفته به کارخانجات فرش بافی سبب تغییرات بزرگی در تولیدات آن ها شده است. از بین تنوع بالای تراکم های مختلف فرش ماشینی می توان فرش 1500 شانه را نام برد که به علت برخورداری از بالاترین شانه تراکم فرش، به عنوان فرش نفیس و لوکس شناخته می شود. به کارگیری از این فرش ماشینی به علت برخورداری از ظرافت بالا برای مکان های لوکس و مجلل تشریفاتی بسیار مناسب است. به کارگیری از بالاترین تراکم گره و الیاف بسیار ظریف و نازک در بافت این فرش ماشینی سبب شده تا از آن با عنوان فرش دستباف گونه نیز نام ببرند که چندین برابر از قالی های دستبافت زیباتر و پرطرفدار است.

به کارگیری از تعداد گره 1500 عرضی و 4500 گره طولی توسط تولید کنندگان سبب تولید بالاترین شانه تراکم فرش شده که با استقبال بسیاری مواجه شد و منجر به معرفی آن با عناوینی فرش لوکس شده است. تراکم بالای به کار رفته در این محصول سبب ظرافت و ریز بافتی و ریز نقشی محصول شده است. هم چنین این تراکم بالا نیازمند به کارگیری از ظریف ترین و نازک ترین الیاف است که به همین دلیل از الیاف اکریلیک هیت ست شده با ضخامت بسیار کم در تولید فرش ماشینی 1500 شانه استفاده می شود. از ویژگی های بارز این الیاف علاوه بر ضخامت کم، می توان به مقاومت بالای آن به جهت مقاومت در برابر سرعت بالای ماشین الات بافنده به روز اشاره داشت که دچار پارگی و در رقتگی در حین تولید نخواهد شد. هم چنین این الیاف بسیار نرم و لطیف و از خاصیت ارتجاعی و وزنی سبک برخوردار است که بدین لحاظ بسیار شبیه به پشم طبیعی بودنه و به همین دلیل به عنوان بهترین الیاف بافت فرش ماشینی شناخته می شود. تثبیت رنگ پذیری بالای الیاف اکریلیک نیز سبب می شود تا هنگام شسشتوی فرش رنگ رفتگی نداشته باشد.

ماشین آلاتی که جهت تولید بالاترین شانه تراکم فرش به کار گرفته می شود مسلما قابلیت تولید فرش در بالاترین سرعت و دقت بالا را دارند. به کارگیری از مدل های متنوع محصولات وندویل بلژیک در کارخانجات فرش بافی به عنوان به پیشرفته ترین تکنولوژی های بافت روز دنیا سبب تولید جدیدترین فرش های ماشینی با ظرافت عالی و ظاهری بی نظیر شده است. دستگاه های بافنده وندویل به منظور تولید تراکم های متعدد در مدل های مختلفی طراحی و ارائه گشته که از آخرین مدل آن با قابلیت تولید بالاترین شانه و تراکم فرش می توان به مدل HCIX2 اشاره داشت که در دقت بافت بدون عیب و نقص در جهان بی مثال است.

ظرافت بالای فرش های ماشینی و تراکم بالایی که برای آن در نظر گرفته می شود، سبب شده تا قابلیت به کارگیری از رنگ بندی نامحدود جهت طراحی فوق العاده زیبا و ظریف در چنین محصولاتی برای تولیدکنندگان و هنرمندان نقشه کش قالی فراهم شده و بدین واسطه طرح هایی بی نظیر با رنگ بندی فوق العاده جذاب را نقش بزنند.

به کارگیری از بالاترین شانه تراکم فرش 1500 شانه به جهت برخورداری از ظرافت بافت و خاب کوتاه اصولا در مکان های کم تردد برای منازل اشرافی و لوکس انتخاب بسیار مناسبی است. حتی استفاده از این محصول به عنوان فرش پذیرایی منازل معمولی نیز به علت پاخور شدن کمتر فرش بسیار مناسب است، زیرا ظرافت بالای فرش ممکن است در اثر پاخور زیاد به مرور از بین رفته و فرش 1500 شانه زیبایی ظاهری خود را از دست بدهد. پس پیشنهاد می شود از این فرش پر تراکم در مکان های کم تردد با پاخور بسیار کم استفاده شود تا سال های سال بتواند زیبایی خود را مثل روز اول به رخ بکشد.

خرید بالاترین شانه و تراکم فرش

از آن جایی که رابطه تراکم و قیمت مستقیم است، یعنی افزایش تراکم گره در بافت فرش منجر به افزایش قیمت می شود، پیشنهاد می شود با در نظر گرفتن بودجه و شرایط مالی خود به خرید بالاترین شانه تراکم فرش بپردازید زیرا این محصولی لوکس و گران است که اگر قیمت برایتان در اولویت نیست، می توانید به خریداری آن بپردازید. امکان خرید بالاترین شانه و تراکم فرش با قیمت کارخانه توسط فروشگاه فرش کاشانک در متنوع ترین و جدیدترین مدل های فرش 1500 شانه تراکم 4500 برای متقاضیان فراهم می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا