خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

طول و عرض و ابعاد استاندارد فرش ماشینی

طول و عرض فرش ماشینی
خرید اینترنتی امن

فرش های ماشینی را به تناسب ویژگی هایی که دارند انتخاب می کنیم. یکی از این ویژگی ها که باید مد نظر خریداران قرار بگیرد ، هم خوانی با مکانی است که قرار است فرش در آن پهن شود. فرش های ماشینی به لحاظ سایز در دسته های استاندارد و غیر استاندارد قرار می‌گیرند. معمولاً چند سایز مشخص از جمله فرش های ۶ متری، ۹ متری، ۱۲ متری و ۲۴ متری تحت عنوان فرش های سایز استاندارد و خارج از این ابعاد تحت عنوان فرش های سایز غیر استاندارد شناخته می‌شوند.
در این مقاله که به بررسی طول و عرض و ابعاد استاندارد فرش ماشینی پرداخته‌ایم توضیح خواهیم داد چطور می توان ابعاد مناسب را برای فضاهای مختلف خانه در نظر گرفت و متناسب با هر فضا بهترین فرش را انتخاب نمود. پس با ما همراه شوید تا با ویژگی های مهمه فرش ماشینی به لحاظ طول و عرض و ابعاد استاندارد آن آشنا شویم.

طول و عرض و ابعاد استاندارد فرش ماشینی
طول و عرض فرش ها به شرح زیر است:
طول و عرض فرش۱۲متری: 4×3
طول و عرض فرش 9 متری: 3.5×2.5
طول و عرض فرش 6 متری: 3×2
طول و عرض فرش 4 متری: 2.25×1.5
کناره های 4 متری: 4×1
کناره های 3 متری: 3×1
کناره های 2 متری: 2×1
پادری های فرش ماشینی نیز در 80×50 و اندازه پشتی ماشینی 100×50 است.
انتخاب طول و عرض فرش های ماشینی
به طول و عرض فضای خانه بستگی دارد. اما این بدان معنا نیست که طول و عرض فرش ماشینی باید دقیقاً به اندازه طول و عرض فضای خانه باشد. برای انتخاب ابعاد فرش ماشینی هر مکان متفاوت از دیگری است برای توضیح بیشتر به مقایسه ابعاد فرش ماشینی انتخابی برای پذیرایی با فرش مناسب برای اتاق خواب می پردازیم.
در نظر بگیرید خانه خود را هنگامی که وارد پذیرایی می شوید خصوصاً اگر پذیرایی خانه شما بزرگ باشد به هیچ عنوان نباید کل فضای خانه با فرش ماشینی پوشانده شود. بلکه لازم است برای زیبایی بیشتر یک فرش ماشینی کوچکتر از ابعاد پذیرایی در وسط فضا و قسمتی که مهمان موقع نشستن بر روی مبل واقع می شود پهن شود. سعی کنید فرش را به گونه ای انتخاب نمایید که فرش زیر مبلمان گلدان ها، کمد و سایر اجسام سنگین قرار نگیرد، چراکه فشار طولانی مدت حتی اگر فرش از بهترین الیاف ممکن هم بافته شده باشد آسیب های جبران ناپذیری به جای می گذارد.
این در حالی است که در مورد فرش انتخابی برای اتاق خواب قضیه کاملا برعکس است و فرش اتاق خواب باید تمام کف اتاق خواب را پوشش دهد، خصوصاً جلوی تخت را تا هنگام خارج شدن از تخت با سرامیک کف اتاق برخورد نکند. در مورد هر فضایی باید تحلیل انتخاب طول و عرض متفاوت باشد. به عنوان مثال دیگر فرش آشپزخانه را مد نظر قرار دهید فرش آشپزخانه فرشی است که عمدتاً در معرض انواع آلودگی ها قرار گرفته است. علاوه بر دوام بالا در برابر شستشو و همچنین نرمی کافی در ابعادی انتخاب شود که زیر کابینت یا یخچال قرار نگیرد اما فضای کلی آشپزخانه را در برگیرد. البته اگر میز ناهار خوری خود را در آشپزخانه قرار داده اید باید در انتخاب فرش محتاطانه تر عمل کنید. بدین ترتیب که حتماً فرش به گونه ای پهن شود که هنگام نشستن بر روی صندلی پاها با سرامیک یا کاشی کف آشپزخانه برخورد نداشته باشد.
فروشگاه فرش کاشانک، انواع محصولات ماشینی را در ابعاد درخواستی مشتری نیز تولید می کند.
مقاله مربوطه: سفارش بافت فرش ماشینی در طرح دلخواه
خرید فرش ماشینی در ابعاد مختلف
اندکی به اطراف خود دقت کنید خواهید دید فرش های ماشینی در ابعاد بسیار مختلفی وجود دارد. از تابلو فرش هایی که به عنوان یک محصول زینتی بر دیوار خانه نصب می‌شوند، تا فرش های بزرگ پارچه ای که در مکان های عمومی از جمله سالن های کنفرانس و تئاتر و همچنین اماکن مذهبی به چشم ما می آیند. این فرش ها را می توان در ابعاد از پیش تعیین شده از فروشگاه های فیزیکی و مجازی خریداری نمود. اما اگر فضای خانه شما و یا حتی دیواری که می خواهید با تابلو فرش زینت دهید به گونه ای است که نمی توانید در بازار فرش با ابعاد مناسبی را پیدا کنید، امکان ثبت سفارش در فروشگاه های اینترنتی معتبر و از برند های نامی وجود دارد . البته که ثبت سفارش در کنار مزایای فراوانی که دارد از جمله در اختیار داشتن فرش با ویژگی های مد نظر شما شرایط خاص خود را هم خواهد داشت. مانند آن که فرشی که قرار است به کمک ماشین آلات بافت برای شما تهیه شود در دو تخته یکی با بافت زیر و دیگری با بافت رو تولید می شود چرا که دستگاه های بافت هنگام تولید دو تخته فرش را ارائه می دهند، البته که پیشرفت علم در تولید فرش های ماشینی برای این قسمت از ثبت سفارش مراحلی اندیشیده است و انواع روش‌های چاپ برای آنکه فرش های سفارشی تنها در یک تخته تولید شوند روی کار آمده‌اند. اما همانطور که از نام آن پیداست طرح بر روی این فرش ها چاپ می شود و به لحاظ کیفیت و حتی زیبایی متفاوت است بافت عادی هستند استفاده از بافت چاپ برای تابلو فرش ها و قالیچه های زینتی موضوعیت بیشتری دارد .
برای آنکه فرش ماشینی را با اطمینان خاطر تهیه کنید از روش‌های مستقیم خرید کمک بگیرید. در روش‌های مستقیم خرید شما به عنوان صاحب خانه مستقیماً با تولیدکننده در ارتباط خواهید بود. امروزه امکان خرید مستقیم به روش اینترنتی به وجود آمده است که شما را بی نیاز از جابجایی فیزیکی نموده و در هر زمانی و هر مکانی می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی فرش مد نظر خود را انتخاب کنید. در هنگام انتخاب فرش ماشینی حتماً سایز فرش را از قسمت مشخصات فرش ماشینی چک کنید؛ چرا که به هیچ عنوان نمی توان از روی عکس ابعاد واقعی فرش پی برد هرچند بسیاری از خریداران تا به امروز فروشگاه های فیزیکی را به لحاظ لمس محصول و دیدن از نزدیک ترجیح می‌دهند اما اخیراً روی آوردن به خرید و فروش های مجازی و آشنایی بیشتر با دنیای اینترنت سهم خرید و فروش فرش های ماشینی از فروشگاه های اینترنتی را بالا برده است.
فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک، انواع فرش های ماشینی استاندارد را در ابعاد استاندارد به فروش می رساند. فروش به صورت حضوری و یا اینترنتی است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا