خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

طرح های فرش بلوچ

خرید فرش طرح بلوچ
خرید اینترنتی امن

گاها با شنیدن نام فرش های بلوچی عموما به یاد فرش ها و قالیچه هایی خواهیم افتاد که در استان سیستان و بلوچستان بافت می شوند اما برخلاف این باور نه تنها استان سیستان و بلوچستان بلکه عشایریان استان خراسان شمالی به ویژه اطراف شهر های تربت حیدریه، کاشمر و ... به همراه تعداد محدودی از استان خراسان جنوبی نیز به تولید این محصولات دست می زنند که به عنوان یکی از طرح های اصیل و زیبای فرش ایرانی شناخته شده است. بافت طرح های فرش بلوچ در این مناطق به سبب دامدار بودن مردمان آن با الیاف و پشم طبیعی تولید می گردد که این موضوع قیمت بالایی را برای خرید این محصول به همراه دارد به همین جهت و به سبب بحث تقاضای خرید فرش های بلوچی با قیمت مناسب تر به عنوان یک طرح اصیل نوع ماشینی آن نیز توسط به روز ترین تکنولوژی های دنیا بافته و روانه بازار گشته است.
به همین جهت در راستای خرید فرش طرح بلوچ و بحث معرفی و شناخت طرح های فرش بلوچ مقاله در دست تهیه شده است تا شما را در این زمینه آگاه سازد.

مشخصات فرش بلوچ
از ویژگی های فرش بلوچ که با الهام از آن فرش بلوچی ماشینی مورد تولید قرار گرفت را می توان در ابتدا سایز کوچک این محصولات بیان نمود. معمولا این محصولات را با ابعاد قالیچه و کوچک تولید می گردند که در بافت نوع فرش بلوچ ماشینی نیز این موضوع مد نظر قرار می گیرد و این دسته از طرح های اصیل با سایز های کوچک نهایتا با سایز فرش 6 متر روانه بازار می گردد.
دیگر مشخصه های فرش بلوچی را می توان وزن سبک این نوع از قالیچه ها بیان نمود که در نوع ماشینی آن نیز به سبب رعایت این موضوع از تراکم پایین بافت برای این محصولات استفاده می نمایند که علاوه بر بحث ایجاد وزن سبک در زمینه قیمت این محصولات نیز اثر گذار می باشد. البته به سبب به روز شدن تکنولوژی و بحث نیاز جامعه امکان تولید این طرح فرش بلوچ با تراکم های بالاتر نیز امکان پذیر می باشد.
وجود اصالت طرح و برخورداری از طرح و نقشه های برگفته شده از تمدن با اشکال هندسی، طرح های بوته ای و شکل هایی هم چون شش ضلعی و ... از نمونه طراحی های این قالیچه های بلوچ بوده که توانسته علاوه بر ایران در بین اروپاییان نیز مورد توجه قرار گیرد. به همین منظور با الهام از همین طرح ها یا تلفیق آن با طرح های مدرن این دسته از فرش های ماشینی طرح بلوچ تولید گشته است. به نوعی طراحی این دسته از قالی ها را می توان مشابه با فرش های ترکمنی دانست.
از دیگر ویژگی فرش های بلوچی می توان تم رنگ زمینه تیره این محصول را بیان نمود که با رنگ های قرمز، قهوه ای، لاکی و ... تولید می گردد و این موضوع نیز برای تولید طرح های فرش بلوچ ماشینی نیز استفاده می گردد.
در باب طراحی این محصولات نیز تعداد رنگ به کار رفته در بافت فرش محدود و از طیف های رنگ بندی 3 تا 6 رنگ می باشد که برای نوع ماشینی نیز از کمترین تعداد پالت رنگی برای تولید این محصولات استفاده می شود.
همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شده است فرش دستباف طرح بلوچ با الیاف های طبیعی پشمی بافت می شوند در صورتی که در نوع فرش ماشینی طرح بلوچ با الیاف های مصنوعی با ویژگی های شبیه به پشم این نوع از محصولات را تولید می نمایید. پروپیلن یا پلی استر از نوع الیاف های بافت فرش بلوچ ماشینی می باشند که در تولیدات فرش های کاشان به کار برده می شود.

طرح های فرش بلوچ
به منظور خرید طرح های فرش بلوچ با رعایت ویژگی های بالا در تولید نوع ماشینی این محصول می توانید در کارخانجات فرش بافی شهر فرش کاشان با کیفیت بالا و قیمت مناسب به خرید فرش طرح بلوچ اقدام نمایید. فروشگاه فرش کاشانک یکی از برترین تولید کننده های شهر کاشان بوده که در باب این نیاز خریداران نیز به ارائه این طرح های فرش در دسته بندی های گلیم فرش طرح بلوچ و گبه ماشینی با طرح بلوچ پرداخته است.
به منظور مشاهده گلیم فرش بلوچ کلیک نمایید.
در باب مشاهده گبه طرح بلوچ نیز بر روی نام آن کلیک نمایید.

خرید فرش طرح بلوچ
به منظور خرید فرش طرح بلوچ کاشان می توانید از فروشگاه فرش کاشانک با ایجاد خرید مستقیم و بدون واسطه به این محصول دست یابید. خرید مستقیم از این فروشگاه علاوه بر خرید به شکل حضوری به صورت خرید آنلاین طرح های فرش بلوچ امکان پذیر می باشد که با کوتاه نمودن دست دلالان منجر به ارائه این فرش با قیمت ارزان به خریداران گشته است. البته در باب قیمت ارزان این محصول نباید از ویژگی های فنی تاثیر گذار بر روی قیمت فرش نیز غافل شد. ارائه گارانتی نیز به منظور جلب رضایت مشتریان در این مجموعه در زمینه تضمین کیفیت ارائه می گردد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا