خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

راهنمای خرید گلیم فرش ماشینی فانتزی ارزان و باکیفیت

خرید گلیم فرش فانتزی ارزان
خرید اینترنتی امن

یکی از فرش های فانتزی که طرفدار بالایی دارد و از آن در آشپزخانه، اتاق خواب و راهروها استفاده می شود، گلیم فرش های فانتزی است که امروزه این دسته از محصولات در طرح های جدید ارائه می شود.
گلیم فرش ها به صورت دستباف و ماشینی هستند. گلیم های دستباف در حقیقت بافته هایی هستند که با پشم حیوانات بافته می شوند و به زیلو و جاجیم نیز معروف هستند. گلیم فرش های ماشینی که الهام گرفته از گلیم های دستباف است با الیاف  پروپیلن بافته می شود و جز فرش های بدون خاب و بدون پرز است. شانه این محصولات ماشینی بیشتر به صورت 320 و تراکم آن 600 است.
طرح های گلیم فرش های ماشینی نیز بر گرفته از طرح های گلیم دستباف بیشتر به صورت عشایری و سنتی است البته امروز طرح گلیم فرش های فانتزی به صورت مدرن نیز ارائه می شود.
معروف ترین طرح های گلیم فرش ماشینی عبارتند از : طرح افشاری یا محرمات، طرح راه راه، طرح قاب قاب، طرح کردی، طرح شاملو، طرح کف ساده

تفاوت گلیم فرش با دیگر فرش های ماشینی
گلیم فرش ها بدون پرز و بدون خاب هستند. این فرش های سبک در شانه و تراکم پایین بافته می شود و به دلیل داشتن وزن سبک و بدون خاب بودن آن ها، در مکان هایی چون آشپزخانه، راهروها از آن استفاده می شود. گلیم فرش آشپزخانه و گلیم فرش راهرو رولی در اندازه های مختلف تولید می شود.
مقاله مربوطه: مشخصات گلیم فرش ماشینی
راهنمای خرید گلیم فرش ماشینی فانتزی ارزان و باکیفیت
بهترین گلیم فرش های ماشینی با ماشین بافت شونهر بافته می شوند. الیاف بافت این محصولات بهتر است قبل از بافت هیت ست شوند تا پرزدهی کمتری داشته باشند و دوام آن ها زیاد باشد. از آنجایی که گلیم فرش ها در مکان هایی چون راهرو و آشپزخانه پهن می شوند و آلودگی در این مکان ها زیاد است، بهتر است گلیم فرش های باکیفیت خریداری شود.
یک گلیم فرش درجه یک و باکیفیت، باید پشت صاف و یکدستی داشته باشد. پشت آن نباید دارای گره های بزرگ، زدگی و یا پارگی باشد.
اندازه های گره های گلیم فرش باید کوچک باشد.

بهتر است قبل از انتخاب گلیم فرش ماشینی به نکات زیر توجه کنید:
- به ابعاد آن توجه کنید و اندازه این محصولات را طوری انتخاب کنید که مقداری از آن تا دیوار و یا کابینت فاصله باشد. به هیچ عنوان گلیم ها را بزرگتر از فضا انتخاب نکنید که مجبور به تا کردن ان ها شوید. چون گلیم ها به دلیل شانه و تراکم پایین بیشتر در معرض شکستگی هستند و پاره می شود.
- خرید گلیم فرش متری را برای راهروها انجام دهید و اندازه گیری پله ها و راهروها را بر عهده نصاب بگذارید تا اندازه گیری دقیق باشد.
- طرح های گلیم فرش بیشتر به صورت اشکال هندسی، گل و گیاه و یا حیوانات هستند. بهتر است برای مکان های شلوغ از طرح های ساده و برای مکان هایی خلوت از طرح های شلوغ استفاده کنید. رنگ گلیم فرش راهروها و راه پله ها را بهتر است تیره تر انتخاب کنید.

روش های نگهداری از گلیم فرش های ماشینی
به هیچ عنوان آن ها را در مکان هایی که در معرض مستقیم نور آفتاب است قرار ندهید، از تا زدن آن ها خودداری کنید، بهتر است آن ها را با آب سرد بشویید و از محلول های سفید کننده به هیچ عنوان در موقع شست و شو استفاده نکنید.

خرید گلیم فرش فانتزی ارزان
شما می توانید جدیدترین طرح های فرش گلیم فرش کاشان را به قیمت عمده و تولیدی  با ضمانت نامه و گارانتی خریداری کنید.
فروشگاه اینترنتی کاشانک، این امکان را به شما می دهد که محصولات با تنوعی بی نظیر در طرح و نگاره را با مشخصات دقیق و قیمت ببینید و سپس نسبت به خرید اینترنتی گلیم فرش یا خرید حضوری آن اقدام کنید.
گلیم فرش های ماشینی کاشان در ابعاد مختلف گلیم فرش 6 متری، 1 در 1 متر، 1.5 در 2.25، 1 در 1.5، پادری 50 در 80 و گلیم فرش روپله ای 30 در 70 تولید می شود. شما می توانید گلیم فرش رولی را نیز در عرض های مختلف خریداری کنید و سفارش خود را به صورت حضوری و یا اینترنتی انجام دهید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا