خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت فرش های ماشینی طرح 700 شانه با 500 شانه

خرید فرش طرح 700 شانه یا خرید فرش 500 شانه
خرید اینترنتی امن

فرش های ماشینی ملزومات مهم و اساسی برای هر خانه‌ای به حساب می آیند. تنوع فرش های ماشینی بسیار زیاد است اما آن چه در این مقاله مد نظر ما است، دسته بندی فرش های ماشینی بر اساس شانه و تراکم می باشد. فرش ها در شانه های مختلفی عرضه می شوند از فرش های ۵۰۰ شانه گرفته تا فرش های ۱۵۰۰ شانه که هر کدام در تراکم هم مختلف هستند. دسته بندی بر اساس شانه و تراکم بدان علت برای ما مهم است که تعیین کننده ویژگی های زیادی در یک تخت فرش ماشینی می باشد. جالب است بدانید فرش های 700 شانه دسته بندی خاصی دارند و به سه دسته فرش 700 شانه واقعی، 700 شانه تبدیلی و طرح 700 شانه دسته بندی می شوند که طرح 700؛ جز فرش های ارزان قیمت دسته هفتصد شانه ها می باشد.
هرچند در بین این سه تخته فرش ماشینی شباهت هم کم نیست اما بنابر تفاوت های موجود به سه دسته مختلف رده بندی شده اند. در متن این مقاله به تفاوت بین فرش طرح ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه پرداخته‌ایم. در مورد فرش های ماشینی طرح 700 شانه و 500 شانه بد نیست بدانیم این دو فرش جزء اولین فرش های تولید شده در کارخانه های فرش ماشینی کاشان بوده اند.
با این وجود بعد از گذشت حدود پنجاه سال فرش های طرح ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه در دستور کار تولید کارخانه های فرش ماشینی قرار دارند و سهم مهمی از بازار را به خود اختصاص داده اند این نشان از محبوبیت فرش های 500 شانه و طرح 700 شانه در بین خریداران دارد. بازار فرش های ماشینی به حدی رقابتی است که هر فرش تنها در صورت داشتن ویژگی های کاربردی و فنی و زیبایی قابل قبول در بازار باقی می ماند پس در برتر بودن محصولات ۵۰۰ شانه و طرح ۷۰۰ شانه نسبت به تمام فرش هایی که از دور تولید خارج شده اند شکی نمی ماند. با ما همراه شوید تا در مورد فرش های طرح ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه بیشتر بدانیم.

فرش های ماشینی طرح 700 شانه
فرش های ماشینی 700 شانه، محصولاتی هستند که در هر متر عرض خود تعداد 500 گره دارند اما به علت آنکه در طرح فرش های 700 شانه بافته می شوند، در دسته خاصی از بافته های 700 شانه قرار می گیرند. مقاومت و کیفیت فرش های ماشینی طرح ۷۰۰ شانه بسیار بالاست و برای فضا های پر تردد توصیه می شود. ماشین بافت این محصولات CRX است و با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته می شوند و ضخامتی در حدود 10 سانتی متر دارند. اگر به دنبال فرش ضخیم با طرح های زیبا هستید توصیه گروه تولیدی فرش کاشانک به شما، قالی های طرح هفتصد شانه است.

فرش ماشینی 500 شانه
این دسته از فرش های ماشینی بنا به داشتن تعداد ۵۰۰ گره در هر متر عرض خود با نام فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه روانه بازار شده اند . در بازار بزرگ فرش های ماشینی عمده فرش های ماشینی با ابعاد بسیار بزرگ فرش های متری فرش هایی که برای مکان های عمومی بافته می‌ شوند . فرش هایی که با داشتن طرح‌ هایی مانند سجاده و غیره برای مساجد سفارش داده می شوند . فرش های ۵۰۰ شانه هستند چرا که این فرش ها بیشترین مقاومت را در برابر رفت و آمد دارند و کمترین میزان آسیب را در برابر مواد شوینده می ‌بینند .

تفاوت فرش های ماشینی طرح 700 شانه با 500 شانه
قبل از شروع این بحث لازم است بدانیم فرش های ماشینی طرح 700 شانه و 500 شانه بررسی شده در این مقاله فرش های اصیل و با کیفیت فرش کاشان که هستند. این فرش ها در هر شانه و تراکمی که تولید شوند درجه یک و بی نظیر می باشند. هنگام خرید فرش ماشینی باید به برند و تولید کننده توجه کافی را داشته باشید؛ چرا که بازار فرش های ماشینی آنقدر بزرگ است که نمی‌توانیم جای ریسک برای آزمون و خطای برند های مختلف باقی بگذاریم. تولید کننده فرش کاشانک در طول سال ها فعالیت خود در زمینه تولید فرش های ماشینی نشان داده است امکان و توان عرضه بهترین‌ ها را داشته است و از این رو در بین مشتریان و شهرت جهانی دارد اما اگر انتخاب شما برای فرش ماشینی بین فرش ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه است لازم است از تفاوت این دو تخته فرش ماشینی آگاه شوید.
این دو تخته فرش ماشینی در ویژگی های فنی مشابه هستند و تنها تفاوت آن ها در طرح و نگاره است. فرش های ماشینی 500 شانه نسبت به فرش های طرح 700 شانه خلوت تر و معمولا تک رنگ هستند. آنچه در مکان های عمومی مانند مساجد و اماکن زیارتی و سالن های کنفرانس و تئاتر می بینیم، عموماً ۵۰۰ شانه هستند در حالی که کمتر صاحب خانه ای است که برای خانه خود سراغ ۵۰۰ شانه می رود هرچند یک تخته فرش ماشینی با شانه و تراکم پایین برای پهن شدن در ورودی خانه ضروری است هرچند این فرش کوچک و در ابعاد یک قالیچه باشد.
با وجود آن که فرش های ماشینی با شانه و تراکم پایین به هیچ عنوان به عنوان قالیچه های زینتی و یا تابلوفرش ها مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما بهترین فرش برای تولید در ابعاد بسیار بزرگ هستند انتخاب فرش های 1200 شانه و 1500 شانه به عنوان تابلو فرش و انتخاب فرش های ۵۰۰ شانه و طرح ۷۰۰ شانه به عنوان فرش هایی با ابعاد بسیار بزرگ مهم ترین مثال از تفاوت ویژگی هایی است که به علت شانه و تراکم به وجود آمده است.

خرید فرش طرح 700 شانه یا خرید فرش 500 شانه
هر دو جز فرش های ارزان قیمت کاشان هستند ولی بهتر است از میان این دو دسته، طرح های 700 شانه را انتخاب کنید چون زیبایی طرح و نگاره دارد.
پس از آنکه فرش ماشینی خود را انتخاب کردید بهترین روش خرید برای شما خرید از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک خواهد بود. امکان خرید در این فروشگاه بسیار آسان است صرفه جویی در زمان آن و انرژی مهم ترین ویژگی فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک که در زندگی شهرنشینی کنونی قابل توجه می باشد علاوه بر آن در این فروشگاه بهترین محصولات به قیمت تولید کننده عرضه می شود و تنوع کالاها به حدی است که نیاز به خریداران با هر سبک سلیقه‌ای را برآورده می سازد.
فرش های ماشینی ۵۰۰ شانه و طرح 700 شانه در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک عرضه شده اند و کافی است خریداران پس از اطمینان از خرید هر فرش مراحل خرید را بر اساس راهنمای موجود در وب سایت پشت سر گذاشته تا بهترین فرش را در کمترین زمان ممکن با قیمت مناسب به خانه خود هدیه دهند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا