خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرق بین فرش استاندارد با فرش غیر استاندارد

فرش ماشینی استاندارد
خرید اینترنتی امن

یکی از مهم ترین عناصری که برای هر خانه ضروری به شمار می آید، فرش های ماشینی است. اگر به خرید صاحب خانه ها دقت کنید، خواهید دید تمام خریداران فرش ماشینی به دنبال آن هستند که بتوانند فرش های ماشینی با کیفیت و استاندارد را با قیمت مناسب خریداری کنند. اما اطلاع از آنکه کدام فرش ماشینی با کیفیت و دارای استاندارد است، موردی است که بسیار جای بحث داشته و تشخیص فرش استاندارد از غیر استاندارد در توان هر خریداری نخواهد بود؛ لازم است قبل از آنکه خریداران فرش ماشینی وارد بازار شوند و دست به خرید بزنند آگاهی کامل نسبت به فرق بین فرش استاندارد با فرش غیر استاندارد را به دست آورند.

فرش استاندارد چیست؟
شاید واژه استاندارد و غیر استاندارد را در رابطه با ابعاد فرش ماشینی شنیده باشید. در رابطه با ابعاد فرش ماشینی، فرش های استاندارد به محصولاتی گفته می‌شود که در سایز های شناخته شده تولید می شوند. مانند فرش های ۶ متری، فرش های ۹ متری، فرش ۱۲ متری و فرش‌های ۲۴ متری. در حقیقت ابعاد استاندارد فرش 6 متری باید اندازه 2 در 3 متر داشته باشد. کمتر یا بیشتر از این اندازه، یک تخلف محسوب می شود. ابعاد استاندارد فرش 12 متری باید 3 در 4 متر و ابعاد استاندارد فرش 9 متری باید 2.5 در 3.5 باشد و اندازه فرش 24 متری 6 متر در 4 متر است. این استانداردهای سایز فرش است.
از دیگر استاندارهای فرش ماشینی می توان به شانه و تراکم اشاره کرد. یک فرش 1200 شانه استاندارد دارای 1200 گره در یک متر از عرض و تعداد 3600 گره در یک متر از طول دارد.
فرش 700 شانه تعداد 700 گره در یک متر از طول دارد و در عرض خود تعداد گره ها بر اساس میزان تراکم قالی متفاوت است.
فرش های 1000 شانه تعداد 1000 گره در یک متر از عرض دارند و تعداد 3000 گره در یک متر از طول.

نحوه تولید فرش ‌های استاندارد
برای تولید یک تخته فرش ماشینی از الیاف مختلفی در قالب نخ تار، نخ پود و نخ خاب استفاده می شود. مهم ترین نکته در تولید فرش استاندارد کیفیت بالای این الیاف است. فرش های استاندارد از الیاف درجه یک تولید می شوند در حالی که فرش های غیر استاندارد با وجود آنکه از نخ ‌های بی کیفیت و نامناسب تولید شده‌ اند تحت عنوان فرش های آکریلیک و یا فرش های پلی استر به فروش می رسند. پس بهتر است در خرید دقت کنید تا از کارخانه و شرکت معتبر و از برند قابل اعتماد خریداری کنید.
نکته مهم دیگر در تولید فرش های استاندارد ماشین آلات بافت هستند. بازدهی ماشین آلات مهم است که فرش های استاندارد به کمک دستگاه های پربازده و مدرن بافته می‌شوند. رقابت در تولید فرش های ماشینی به حدی است که به هیچ عنوان نمی ‌توان اهمیت دستگاه های بافت را نادیده گرفت.
تیم تولید کننده دیگر موردی است که در تولید فرش های استاندارد کمک شایانی می کند. تولیدکنندگان قدر و حرفه‌ای از جمله تولید کنندگان کاشانی به خوبی می‌دانند که توان نیرو های انسانی عامل مهمی در درجه یک بودن فرش هاست. تیم تولید کننده فرش های استاندارد از طراحان گرفته تا فروشندگان همگی از خبرگان این حرفه به حساب می آیند. در حالی که فرش های غیر استاندارد علاوه بر آنکه در نقشه و نگاره و ترکیب بندی رنگ ها دچار ضعف هستند؛ در فروش هم نقص هایی دارند که نشان از عدم کیفیت بالای روش فروش می باشد. یک تخته فرش استاندارد یا غیر استاندارد بنا بر داشتن یا نداشتن مجموعه ای از ویژگی ها به این نام شناخته می شود.
فرش های درجه یک به هیچ عنوان ویژگی های فرش تقلبی را ندارند. فرش های تقلبی در بارز ترین مشخصه برای شناسنامه ‌ای شک برانگیز عدم ضمانت نامه ظاهری نامناسب و غیر تخصصی و کیفیت پایین تحت عنوان بهترین فرش های ماشینی به فروش می رسد.
فرش های ماشینی استاندارد با ضمانت نامه، گارانتی و با برچسب حاوی اطلاعات کامل به فروش می رسند.

خرید فرش استاندارد و درجه یک
فرش های ماشینی استاندارد از برند های معتبر و در کارخانه های نامی تولید می شوند. پس طبیعتا این فرش ها را باید به روش های استاندارد تهیه نمود. بی شک تمام تولیدکنندگانی که محصولات بی نظیری عرضه می کنند، جهت رفاه حال مشتریان و ارتباط مستقیم با خریداران اقدام به تاسیس فروشگاه های اینترنتی و روش های مجازی فروش نموده اند. از آنجایی که مزایای خرید فرش به روش مستقیم بسیار است و تمامی نواقص و ضعف های روش های قبل از خود را مرتفع نموده است، توصیه می شود برای خرید فرش ماشینی استاندارد به فروشگاه های اینترنتی برند های نامی و قدرتمند سری زده و خرید خود را به روش مستقیم از فروشگاه های آنلاین انجام دهید تا امکان خرید فرش استاندارد با قیمت مناسب مطلوبیت شما را از خرید حداکثر نماید.
هنگام انتخاب و خرید فرش ماشینی استاندارد و غیر استاندارد دقت داشته باشید خرید فرش استاندارد به قیمت مناسب از فروشگاه های اینترنتی به برند و نام و نشان تجاری دقت کنید و مطمئن شوید فروشگاه تحت نظارت تولید کننده اداره می شود.
فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک؛ یکی از برترین فروشگاه های اینترنتی فرش کاشان است که بهترین محصولات استاندارد را با قیمت تولیدی به فروش می رساند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا