خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

قبل از خرید فرش ماشینی همه جوانب را در نظر بگیرید

راهنمایی در مورد خرید فرش ماشینی

خرید فرش های ماشینی یکی از مهم ترین کارهایی که هر صاحب خانه در طول زندگی خود با آن روبرو می شود. فرش ماشینی انتخابی از سوی ما نه تنها باید زینب بخش خانه باشد، بلکه باید تا سال های سال به عنوان کف پوش عالی و بی نظیر در زیر پای ما خودنمایی کنند. از این رو لازم است هنگام خرید فرش های ماشینی علاوه بر کیفیت و دوام و ماندگاری، به زیبایی فرش ‌ها هم توجه کنیم؛ البته زیبایی فرش های ماشینی بر اساس آلمان های خاص انتخاب می شود از جمله آنکه هنگام انتخاب فرش ماشینی زیبا باید به کاربرد فرش و تناسب آن با فضای خانه توجه کافی را داشته باشیم.
طبیعتاً در بین فرش های ماشینی موجود در بازار، فرش های شانه و تراکم بیشتری دارند به علت ظرافت بافت بیشتر، فرش های زیبا تری خواهند بود اما این بدان معنا نیست که فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا، بهترین فرش انتخابی برای هر فضایی هستند . در این مقاله به دنبال نکاتی هستیم که هنگام انتخاب و خرید فرش ماشینی باید مد نظر قرار گیرد.

قبل از خرید فرش ماشینی همه جوانب را در نظر بگیرید

- نکات مهم در مورد شانه و تراکم
شانه و تراکم مهم ترین ویژگی است که هنگام خرید فرش ماشینی باید مد نظر قرار گیرد. فرش های ماشینی بنا به داشتن شانه و تراکم متفاوت ویژگی های متفاوتی هم دارند. در واقع شانه و تراکم تعیین کننده حجم بسزایی از ویژگی های فرش می باشد . هنگام خرید فرش ماشینی دقت داشته باشید که تناسب شانه و تراکم با فضایی که قرار است در آن قرار بگیرد رعایت شود به هیچ عنوان فرش های دارای شانه و تراکم بالا را برای مکان های پر تردد خانه تهیه نکنید چرا که فرش های این چنینی که تحت نام های فرش های دستبافت نما یا دستبافت گونه شناخته می شوند مختص پذیرایی و فضا هایی از خانه هستند که باید به کمک فرش ماشینی به زیبایی حداکثری برسند.
مقاله مربوطه: تراکم فرش ماشینی چه اهمیتی در موقع خرید دارد؟
- نکات مهم در رابطه با رنگ و طرح
رنگ و طرح فرش ماشینی باید با زمینه فرش هم خوان باشد و همچنین با دکوراسیون خانه ست شود. این جمله به هیچ عنوان بدان معنا نیست که باید رنگ های به کار رفته در فرش ماشینی و دکوراسیون خانه یکسان باشد. بلکه باید با یکدیگر هماهنگ و هم خوان باشند که ممکن است این هماهنگی در عین تضاد به وجود آید.
انتخاب رنگ و طرح فرش ماشینی بر عهده خریدار آن گذاشته می شود به شرط آنکه بتوانند اصول انتخاب صحیح فرش شناخت پیدا کنند. از جمله آنکه فرش های دارای رنگ زمینه روشن انتخاب مناسبی برای خانه های کوچک با نور کم و فرش های رنگ تیره انتخاب مناسبی برای فضا هایی از خانه هستند که با وجود نور زیاد آن قدری بزرگ است که رنگ تیره زمینه می‌ تواند گرمابخش خانه باشد .

- نکات مهم در انتخاب ابعاد فرش
فرش های ماشینی در ابعاد استاندارد و غیر استاندارد بافته می‌ شوند؛ شما می ‌توانید فرش را در هر سایزی که مایل هستید از فروشگاه های معتبر درخواست کنید.
بهتر است فرش انتخابی اتاق خواب تمام فضای خانه را پوشش دهد به گونه ای که هنگام راه رفتن در اتاق خواب کف پا های ما با زمین برخورد نداشته باشد. در رابطه با پذیرایی این چنین نیست و لازم است اندکی فاصله بین لبه فرش و دیوار ها وجود داشته باشد. انتخاب فرش آشپزخانه هم ، اصول و قواعد مخصوص خود را دارد. لزومی ندارد جلوی کابینت ‌ها و خصوصا جلوی ظرف شویی که در معرض شدن و آلودگی است با فرش ماشینی پوشیده شود. سایر قسمت های آشپزخانه نیازمند کفپوش مناسب هستند . در مورد اتاق کودک هم فرش ماشینی باید با دقت وسواس انتخاب شود.

- نکات مهم در مورد جنس فرش ماشینی
فرش های ماشینی با دستگاه های بافندگی و با الیاف مصنوعی بافته می شوند. بهترین فرش های ماشینی، آکریلیک هیت ست شده هستند که این الیاف، شبیه پشم طبیعی است و مقاومت بالایی در برابر فشار اجسام، پاخور شدن، شست و شو و گرما و حرارت دارد.
مقاله مربوطه: مشخصات فرش آکریلیک هیت ست شده
- نکات مهم در مورد روش خرید فرش ماشینی
خرید فرش ماشینی به روش اینترنتی و از فروشگاه ‌های آنلاین، بهترین روش و مکان برای خرید فرش ماشینی هستند. روش و مکانی سرشار از مزیت و راحتی که به علت نوع خواسته فرش ماشینی توصیه می‌شود و شما می توانید ارتباط مستقیمی با تولیدکننده برقرار کنید. از این رو خواهید توانست فرش را به قیمت تولید کننده و با اطمینان خاطر از اصالت آن تهیه نمایید. توجه به همه جوانب قبل از خرید فرش ابعاد مختلفی دارد. دیدن دنیای متفاوتی از طرح های مختلف همراه با رنگبندی یکی دیگر از مزیت های خرید از فروشگاه های اینترنتی است.

در پایان
این موارد، راهنمایی در مورد خرید فرش ماشینی است تا شما بهترین انتخاب را داشته باشید و بتوانید بهترین کیفیت و بهترین طرح و رنگ و سایز را انتخاب کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا