خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

مقاومت بالای فرش در برابر حرارت های غیر مستقیم و حرارت مستقیم

فرش مقاوم در برابر حرارت
خرید اینترنتی امن

امروزه فرش های ماشینی به خصوص تولیدات شهر فرش کاشان توانسته از شهره و محبوبیت جهانی برخوردار گردد و این موضوع را می توان بحث عدم توانایی خریداران در خرید فرش های دستباف به سبب قیمت بالای این دسته از محصولات بیان نمود. همین موضوع سبب گشته تا در بین عموم تقاضای خرید فرش ماشینی کاشان که از قیمت مطلوبی برخوردار است، بالا رود. اما همین تقاضا در خرید، تولیدکنندگان متعدد موجود در شهر فرش کاشان را وادار به این نموده است تا در عرصه رقابت و پاسخگویی به نیاز خریداران در زمینه این محصولات به فکر ارتقای کیفیت ظاهری و افزایش طول عمر فرش باشند که این موضوع با به کار گیری متریال درجه یک و استفاده از ماشین آلات بافندگی مدرن صورت می گیرد و منجر به این شده تا بهترین قالی های ماشینی کاشان به دست خریداران برسد.
فلذا در باب همین موضوع مقاله در دست با معرفی یک فرش مقاوم در برابر حرارت تهیه شده است تا شما را با ساختار این نمونه از محصولات تحت بررسی مقاومت بالای فرش در برابر حرارت های غیر مستقیم و حرارت مستقیم آشنا نماید تا بتوانید به راحتی از ساختار فرش در باب خرید و بررسی مقاومت فرش کاشان اطلاع کسب نمایید.
در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید در خرید فرش کاشان به خوبی با در نظر گرفتن یک سری از نکات به فرش مقاوم در برابر حرارت های مستقیم و غیر مستقیم دست یابید.

مقاومت بالای فرش در برابر حرارت های غیر مستقیم و حرارت مستقیم
همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شده است بحث مقاومت بالای فرش را می توان مربوط به متریال و حتی استفاده از به روزترین تکنولوژی بافت این محصولات بیان نمود که در باب متریال مصرفی آن می توان به تشکیل فرش با درهم تنیده شدن نخ خاب و نخ تار و پود اشاره داشت. نخ تار و پود فرش برای تشکیل ریشه های فرش به منظور ایجاد انسجام و استحکام در فرش استفاده می گردد و نخ خاب که اصلی ترین بخش تولید فرش می باشد به منظور ظرافت، کیفیت، دوام و ثبات رنگی فرش در تولید به کار برده می شود. این نخ اصلی تشکیل دهنده فرش بر دور نخ تار و پود به صورت گره های u شکل زده می شود تا از لحاظ ساختار، فرش قوی و محکم با احتمال کم پارگی داشته باشیم.
با توجه به این مطلب می توان مهم ترین عامل تعیین کیفیت و استحکام فرش های ماشینی را مربوط به نخ خاب فرش بیان نمود. البته باید در این زمینه این موضوع را نیز در نظر گرفت که جنس نخ خاب بافت فرش ها نیز متفاوت می باشد که این موضوع خود می تواند در بحث مقاومت فرش به طور متفاوتی عمل نماید. در معرفی این نوع از جنس نخ خاب می توان به نخ آکرولیک، نخ پلی استر و نخ پلی پروپیلن اشاره نمود که هر کدام از مشخصات منحصر به فرد و نوع مقاومت خاصی در بافت برخوردار هستند.
نخ پلی پروپیلن که از دسته الیاف های مصنوعی بافت فرش ماشینی می باشد یکی از انواع الیاف هایی است که از نظر مقاومت در برابر حرارت مستقیم هم چون اجسام داغ  و همچنین در برابر با حرارت غیر مستقیم یعنی نور خورشید دچار پوسیدگی شده و زود خراب می شوند.
نخ پلی استر نیز از دیگر الیاف های بافت می باشد که مقاومت کمی را در برابر حرارت های مستقیم و غیر مستقیم دارا است و از برگشت پذیری و انعطاف کمی برخوردار است. تاثیر حرارت های غیر مستقیم هم چون نور خورشید بر روی هر دو نوع الیاف پلی استر و پلی پروپیلن بر روی تغییر ظاهر این محصولات نیز اثر می گذارد و این از عیوب این نمونه از الیاف های بافت به شمار می رود.  
اما نخ آکرولیک که با نام الیاف آکریلیک هم معرفی می گردد را می توان از مرغوب ترین نوع نخ بافت فرش که از بهترین کیفیت و ماندگاری بالا برخوردار است، بیان نمود. البته به دلیل عدم پرزدهی و ضد حساسیت بودن این نوع از الیاف در حال حاضر بهترین نوع نخ خاب به شمار می رود. نخ آکریلیک به خودی خود دارای مقاومت مطلوبی در برابر حرارت می باشد ولی در بحث افزایش این دوام و مقاومت فرش بوده که از عملیات هیت ست در زمان آهار بر روی این نوع نخ خاب استفاده می نمایند. استفاده از روش هیت ست برای ارائه یک نخ آکریلیک هیت ست شده برای بافت فرش را می توان یکی از بهترین الیاف های تولیدی فرش ماشینی بیان نمود که این محصول را هم در برابر حرارت مستقیم و هم در برابر حرارت غیر مستقیم مقاوم می نماید و همین موضوع خود در افزایش طول عمر فرش نیز تاثیر گذار می باشد. البته در کنار مقاومت بحث انعطاف و برگشت پذیری مطلوب این نوع از الیاف هم در طول عمر فرش تاثیر دارد.
البته استفاده از رنگ مناسب شامل رنگ های کاتونیک در رنگ کردن الیاف هم از عواملی است که می تواند در برابر سایش و حرارت، دوام بالایی را برای فرش به همراه داشته باشد که برای نوع آکریلیک از این رنگ بندی استفاده می نمایند.
در نتیجه در بین نوع نخ خاب های بافت فرش های ماشینی بهترین مقاومت بالای فرش در برابر حرارت های غیر مستقیم و حرارت مستقیم را می توان مربوط به فرش های آکریلیک هیت ست شده دانست.
البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که در حال حاضر فرش هایی که با ارتفاع نخ خاب بالا بافته می شوند نیز نسبت به نوع دستبافتگونه که با ارتفاع کمتر نخ خاب تولید می شوند مقاومت بهتری را دارا هستند. پس در نتیجه می توان گفت در بین قالی های ماشینی بافته شده با نخ آکریلیک هیت ست شده  نوع فرش 700 شانه آکریلیک مقاومت تر از نوع فرش 1000 شانه و فرش هزار شانه آکریلیک نیز مقاوم تر نسبت به نوع فرش 1200 شانه می باشد.

فرش مقاوم در برابر حرارت
اگر برای خرید فرش مقاوم در برابر حرارت به دنبال فرش های مقاوم کاشان با درجه کیفی بالا هستید می توانید به راحتی از وب سایت فرش کاشانک با ارائه متنوع ترین نوع این محصولات در دسته بندی های مختلف از لحاظ شانه و تراکم با تنوعی از طرح و رنگ به انتخابی شایسته دست یابید. ارائه تمامی انواع فرش های ماشینی این شرکت با نوع الیاف بافت آکرلیک هیت ست شده می باشد که با ارائه گارانتی کیفیت به خریداران عرضه می گردد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا