خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

نکاتی که قبل از خرید فرش آشپزخانه باید بدانید

خرید فرش آشپزخانه
خرید اینترنتی امن

آشپزخانه به عنوان قلب تپنده هر خانه محسوب می شود و از آن جایی که در فرهنگ ایرانی از فرش به عنوان وسیله ای جان بخش و ایجاد صمیمیت استفاده می شود، پس افراد به ویژه خانم ها برای این قسمت از خانه خود طراحی و خاص و دکوراسیونی دلچسب را در نظر می گیرند تا با حالی خوب بتوانند به آشپزی غذاهای خوشمزه برای اعضای خانواده بپردازند. برخلاف این که طراحان داخلی برای دکوراسیون های مدرن دیگر فرش را ضروری نمی دانند، اما در خانه های مدرن ایرانی این وسیله چه به صورت فرش چه به صورت رانر و پادری یا فرش جلوی سینک لازم و ضروری است. چرا که از نظر ایرانیان فرش جلوه گر خانه و آشپزخانه است و پوشاندن قسمتی از کفپوش آشپزخانه نیز با استفاده از آن سبب صمیمیت و گرمی فضا خواهد شد. اما بسیاری از افراد در خرید فرش آشپزخانه به ویژه برای دکوراسیون های مدرن امروزی برای انتخاب بین طرح و سبک های متنوع دچار مشکل می شوند. در همین راستا مقاله ای تحت عنوان نکاتی که قبل از خرید فرش آشپزخانه باید بدانید، ارائه نموده ایم تا بدین وسیله شما عزیزان بتوانید راحت تر و بهتر به خریداری این محصول بپردازید.

نکاتی که قبل از خرید فرش آشپزخانه باید بدانید

حس و حال بخشیدن از طریق پهن کردن فرش در یک فضای خالی به خوبی به انسان القا می شود که این امر از فضای آشپزخانه های مدرن نیز مبرا نبوده و علاوه بر جان بخشیدن و ایجاد فضایی دنج و صمیمی به آشپزخانه سبب جلوگیری از انتقال سرما در فصول سرد سال خواهد شد. هم چنین از ایجاد سر و صدای اضافی در برخورد وسایلی مانند ظروف با کاشی، سنگ، چوب و یا هر کفپوشی که برای آشپزخانه در نظر گرفته شده جلوگیری خواهد شد. از دیگر مزیت های استفاده از فرش در آشپزخانه نیز می توان به سهولت و به صرفه بودن تغییر آن نسبت به کفپوش های قدیمی که دیگر دلتان را زده اشاره داشت. اما نکاتی که می توان برای انتخاب و خرید فرش آشپزخانه مدرن در نظر گرفت به شرح زیر است که با مطالعه آن خواهید توانست از فرش مناسب آشپزخانه خود بهره مند گردید.

اهمیت کیفیت در خرید فرش آشپزخانه

جهت خرید فرش مناسب آشپزخانه در وهله اول بهتر است آن را به لحاظ امنیت مورد بررسی قرار دهید، بدین معنا که لبه فرش های با کیفیت پایین پس از مدتی دچار لول خوردگی و ایجاد آسیب برای افراد خانه خواهد شد. پس دقت به کیفیت فرش به ویژه برخورداری از لبه های مستحکم بسیار مهم و ضروری است. فرش آشپزخانه بافته شده با استفاده از الیاف نابلونی و پلی استر یا پلی پروپیلن از قابلیت شستشو و تمیز کردن راحت تری برخوردار است و بدین وسیله می توان فرش آشپزخانه در معرض آلودگی و کثیفی بیش تر از دیگر نقاط منزل را راحت تر و سریع تر مورد شستشو و نظافت قرار داد. فرش مناسب آشپزخانه به عنوان مکانی مرطوب بهتر است با استفاده از الیاف بافت ضد رطوبت تولید شده باشد.

ابعاد مناسب فرش آشپزخانه

سایز فرش آشپزخانه بهتر است نسبت به متراژ آشپزخانه کوچک تر به طوری که با کابینت ها و دیوارها فاصله پیدا کند، انتخاب شود و یا در صورت داشتن میز آشپزخانه در این مکان ابعاد فرش تنها اگر به اندازه زیر میز و صندلی ها انتخاب شود، کفایت می کند و رعایت این اصول در انتخاب فرش آشپزخانه فانتزی و مدرن بسیار مهم است. هم چنین طراحان داخلی برای انتخاب فرش مناسب آشپزخانه های به سبک جزیره ای، انتخاب سایزهای کوچک تری تنها برای پوشاندن جلوی سینک و گاز یا به کارگیری از دو تکه فرش مشابه در دو طرف را پیشنهاد می دهند.

سبک و رنگ مناسب فرش آشپزخانه

از اهمیت رنگ به ویژه در دکوراسیون های مدرن نمی توان غافل شد، چرا که هارمونی و یا عدم آن در بین پالت رنگی تاثیر بسیاری زیاد در زیبایی و جذابیت و عدم آن در فضای آشپزخانه خواهد شد. رنگ فرش آشپزخانه تاثیری زیادی در ایجاد فضایی گرم و صمیمی یا سرد و بی روح دارد. هم چنین اجاد بزرگ نمایی در فضای آشپزخانه های کوچک و کم عمق با استفاده از طرح های ساده و رنگ های روشن امکان پذیر است. اما اگر با در نظرگرفتن رنگ های موثر در تعبیه کابینت و کاشی ها فضا را جلوه زیادی بخشیده اید، می توانید با به کارگیری از رنگی خنثی برای فرش آشپزخانه به تعادل بخشی در فضا کمک نمایید.

نحوه نگهداری و تمیز کردن فرش آشپزخانه

اما تمامی نکات نام برده مذکور در اینجا هم بسیار حائز اهمیت است، به طوری که می توانید با انتخاب رنگ های تیره و سبک های شلوغ به عدم جلوه بخشی لکه های ایجاد شده در این فضای پر تردد کمک نمایید. جهت ثابت شدن لبه های فرش نیز می توانید از پدهای مخصوص چسباندن فرش برای جلوگیری از لیز خوردن فرش استفاده نمایید. نظافت فرش آشپزخانه پرزبلند بسیار سخت است، پس برخورداری از پرزهای کوتاه بهترین گزینه برای فرش آشپزخانه است که در این مکان با حجم بالای مواد غذایی و ذرات ریز می توان به راحتی مورد نظافت قرار داد. انتخاب فرش ماشینی نسبت به قالیچه های دستبافت برای آشپزخانه بسیار مناسب تر است، چرا که از قابلیت شسشتوی بسیار راحت تری برخوردار است و چون فرش آشپزخانه در معرض آلودگی بیش تری قرار داد و به طور مرتب باید مورد شستشو قرار داده شود، انتخاب فرش ماشینی آشپزخانه به لحاظ نظافت انتخاب بسیار مناسبی است. به صورت کلی تر انتخاب فرش آشپزخانه با الیاف پلی استر، پرزهای کوتاه، قابلیت شستشو و نظافت راحت، وزن کم و ثبات نسبی روی سرامیک بهترین گزینه انتخابی برای خرید فرش آشپزخانه است که می توان از نکات ضروری در انتخاب آن دانست.

خرید فرش آشپزخانه ارزان قیمت

و در پایان نیز از دیگر فاکتورهای مهم برای خرید فرش آشپزخانه، می توان به قیمت آن اشاره داشت که به دلیل شرایط خاصی که به دلیل طبخ غذا در آشپزخانه از جمله تردد زیاد، خیس شدن، کثیفی و لک شدن، پارگی و سوختگی فرش وجود دارد، نیاز افراد را به تعویض فرش در بازه های زمانی کمتری ایجاد می نماید که بهرت است با در نظر گرفتن فرش ارزان قیمت برای آشپزخانه خود، از ضررهای مالی به جهت صدمات جبران ناپذیر وارده به فرش جلوگیری نمایید.
به منظور تهیه و خریداری فرش آشپزخانه جدید با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب در تنوع بالای طرح های مناسب فضای آشپزخانه می توانید به فروشگاه فرش کاشانک مراجعه نمایید. این فروشگاه معتبر فرش ارائه دهنده تنوع بالایی از سبک، مدل، ابعاد و رنگ بندی فرش آشپزخانه کاشان است که به دلیل تولید در این شهر فرش نیز می توان به لحاظ کیفی و قیمت مورد ضمانت قرار داد. فروش فرش آشپزخانه با قیمت کارخانه توسط این وب سایت فروشگاهی انجام می شود.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا