خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

همه چیز در مورد فرش 12 متری

فرش ماشینی 12 متری

از گذشته و از هنگام یکجا نشینی انسان ها به فکر داشتن زیر اندازی و کف پوش مناسب برای فضای زندگی خود بوده اند و به لحاظ تجربی کف پوش و زیرانداز های زیادی را امتحان کرده اند. تجربه و پیشرفت علمی به مرور زمان درس های زیادی به آدمی داده است و شرایط زندگی بهتر را برای آن ها فراهم آورده است. انسان ها در پی داشتن بهترین کف پوش یافته اند که به کار گیری الیاف چه از نوع طبیعی و چه از نوع مصنوعی می تواند بهترین کف پوش را در اختیار قرار دهد. اما فرآیند بافت کف پوش با الیاف نیاز به تخصص داشته است؛ از این رو رفته رفته فرآیند تبدیل الیاف به نخ و بافت فرش شروع شده و رشد آن در طول سالیان سال منجر به بافت فرش های دستبافت و ماشینی به سبک و سیاق امروزی شده است. با وجود آنکه بافت فرش دستبافت هنوز هم در برخی روستاها شغل و منبع درآمد خانوار ها به حساب می آید اما امروزه کارخانه های بزرگی در حال تولید فرش ها ماشینی به عنوان بهترین کف پوش هستند. به فرش های ماشینی و دستبافت موجود دقت کنید، خواهید دید محصولات بسیار متنوع هستند و با این وجود روز به روز شاهد ورود فرش های جدید خصوصا از سوی تولید کنندگان حرفه ای و قدر از جمله فرش کاشانک هستیم . پیشرفت های بیشتر منجر به تنوع بیشتر شده و بازاری گسترده تر از قبل را به وجود آورده است. تولید طرح ها و نقشه های مدرن و جدید از یک طرف و تولید فرش ها در هر سایز و اندازه ای از سوی دیگر جذابیت بازار را چند برابر کرده است. در حال حاضر شما می توانید فرش های ماشینی را در سایز و اندازه های دلخواه سفارش دهید علاوه بر آنکه نمونه های مختلفی در بازار وجود دارند.
فرش های ماشینی در اندازه های استاندارد و غیر استاندارد تولید می شوند که بیشترین تقاضا در اندازه های استاندارد به فرش های 12 متر مربوط است. فرش های 12 متر برای پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و ... خانه های ویلایی خریداری می شود اما در خانه ای آپارتمانی عمده خرید فرش های 12 متر مربوط به فرش های مخصوص پذیرایی است که در شانه و تراکم بالا روانه بازار می شوند.
تا چند سال پیش اغلب خانه ها دارای متراژ بالا تر بوده اند و حتی در سالهای قبل تر که خانواده ها پر جمعیت تر بوده اند، باز هم خانه ها بزرگ تر و با فضای بیشتر ساخته می شدند. از همین رو میزان تقاضا و خرید فرش های 12 متری در گذشته بیشتر از امروز بوده است. امروزه کمتر خریداری است که برای فضاهایی مانند اتاق خواب بدنبال فرش 12 متری باشد اما هنوز هم بیشترین میزان تقاضا فرش 12 متری مربوط به پذیرایی است و از همین جهت نقشه و نگاره هایی که بر روی فرش های 12 متری بافته می شود مهم و قابل توجه خواهد بود. تولید کنندگان باید با دقت خاصی به زیبایی قالی های دوازده متری، خط تولید این فرش را ارزیابی کنند. بیشتر تولید مربوط به فرش 12 متری 1200 شانه، 1000 شانه و 700 شانه است.

دلیل محبوبیت فرش ماشینی 12 متری چیست؟
فرش های ماشینی 12 متری با پیشرفت های چشمگیر در امر تولید امروزه در انواع مختلفی عرضه شده اند. در صنعت فرش ماشینی شاهد افزایش تنوع طرح و رنگ بندی در این ابعاد هستیم و می توانیم برای پذیرایی خانه از بین انواع مختلف فرش های سنتی، کلاسیک و مدرن انتخاب کنیم.
با ورود فرش ماشینی 12 متری با بازار و تنوع بالای آن که در قیمت مناسب برای فضاهای مختلف خانه کاربرد دارد، جایگزین بی نظیری برای تمامی کف پوش ها به بازار عرضه شد. فرش های ماشینی 12 متری عرضه شده از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک به کمک الیاف مصنوعی چون پلی استر ( ابریشم مصنوعی )، اکریلیک و غیره تولید می شود که بهترین الیاف حال حاضر در بازار هستند. به لحاظ کیفیت، دوام و زیبایی، فرش های ماشینی 12 متری گروه تولیدی فرش کاشانک بی نظیر و زیبا ترین هستند.
خرید یک تخته 12 متری بسیار مقرون به صرفه تر از خرید دو تخته 6 متری یا 9 متری است. این هم می تواند یکی از دلایل محبوبیت 12 متری باشد.

همه چیز در مورد فرش 12 متری
یکی از موارد مهم در خرید فرش ماشینی، وزن بافته است. فرش ها نباید انقدر سنگین باشند که جابجایی آن ها دشوار باشد و نباید آنقدر سبک باشند که بر روی سرامیک و ... به راحتی سر بخورند. هرچند توجه به وزن فرش در خرید های جزئی چندان مورد توجه قرار نمی گیرد اما خریداران حرفه ای حتما به این نکته توجه خواهند نمود.
هرچه اندازه فرش بزرگ تر باشد، طبیعتا وزن فرش هم بیشتر خواهد شد. موارد دیگری هم مانند شانه و تراکم و حتی ارتفاع نخ خاب بر وزن فرش موثر هستند. تعداد شانه و تراکم بیشتر در هم تنیدگی فرش را بیشتر می کند اما از آنجایی که با بالا رفتن شانه و تراکم ارتفاع نخ خاب کم تر و کم تر می شود، وزن فرش هم کاسته خواهد شد.
برای انتخاب طرح و رنگ فرش 12 متری خانه خود به سبک دکوراسیون و تنوع رنگی موجود دقت کنید تا در نهایت بتوانید با انتخاب صحیح و اصولی به کمک فرش 12 متری فضای خانه را شیک و زیبا طراحی نمایید.
وزن فرش 12 متری آکریلیک سبک تر از پلی استر است از این رو بهتر است 12 متری آکریلیک را خریداری کنید.
- وزن 1200 شانه 12 متری برابر با 37 کیلوگرم، 12 متری 700 شانه 40 و دوازده متری 1000 شانه 39 کیلوگرم است.
- ابعاد این سایز فرش ماشینی باید 3 متر در 4 متر باشد. کمتر از این ابعاد و یا بیشتر از آن تقلب محسوب می شود.
- قالی های 12 متری با الیاف مختلف بافته می شوند که بهترین نوع آن آکریلیک هیت ست شده است که در برابر شست و شو مقاومت بالایی دارد و لکه و کثیفی به راحتی از روی آن پاک می شود.
- یک فرش 12 متری 1200 شانه مناسب برای پذیرایی و یک تخته فرش 12 متری 700 شانه مناسب برای اتاق نشیمن است.

خرید فرش 12 متری کاشان
گروه تولیدی فرش کاشانک، سایز 12 متری را در شانه و تراکم های 1500 شانه، 1200، 1000، 700، طرح 700 ارائه می دهد و فرش های مدرن 12 متری، سنتی و کلاسیک را نیز به فروش می رساند. این مجموعه تولیدی، فروش خود را به صورت حضوری و اینترنتی با قیمت کارخانه انجام می دهد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا