خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش 700 شانه واقعی بخریم یا فرش 700 شانه تبدیلی؟

خرید فرش 700 شانه واقعی یا 700 شانه تبدیلی
خرید اینترنتی امن

دنیای فرش های ماشینی را می‌توان بر اساس شانه و تراکم تقسیم ‌بندی کرد. تقسیم بندی به دسته های فرش ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۵۰۰ شانه و ۱۶۰۰ شانه ؛ که هر کدام از این دسته بندی ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. در این مقاله به این مبحث پرداخته می شود که فرش 700 شانه واقعی بخریم یا فرش 700 شانه تبدیلی؟
تعداد کمی از خریداران، از انواع فرش ماشینی 700 شانه مطلع هستند. خوب است بدانیم فرش های ماشینی 700 شانه برخلاف محصولات دیگر حتی بر اساس تعداد گره های عرضی یا همان شانه هم تقسیم بندی می شوند و دسته های فرش 700 شانه واقعی، 700 شانه تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه را شکل می دهند. آنچه در این مقاله بررسی می شود شباهت ها و تفاوت ها میان فرش ۷۰۰ شانه واقعی و ۷۰۰ شانه تبدیلی است. پس با ما همراه شوید تا این دو دسته فرش ماشینی پر مشتری را بیش از پیش بشناسیم.

انواع فرش های ماشینی 700 شانه
دقت داشته باشید هنگامی که از فرش های هفتصد شانه صحبت می کنیم 700 گره در هر متر عرض فرش، ویژگی مشترکی است که محصولات را در کنار یکدیگر نگه داشته است. اما تفاوت کجاست که این محصولات ماشینی در عین داشتن شانه مشترک، متفاوت تلقی می شوند؟
قالی های ماشینی هفتصد شانه، بسته به نوع گره ها، انواع ۷۰۰ شانه واقعی، تبدیلی و طرح ۷۰۰ شانه را به خود اختصاص داده‌اند. در گام اول به سراغ تعریف هر دسته می رویم.

- فرش 700 شانه واقعی
آنچه تحت عنوان فرش ۷۰۰ شانه واقعی عرضه می‌شود ، بهترین حالت فرش ۷۰۰ شانه است که دقیقاً تعداد ۷۰۰ گره در هر متر عرض خود داشته و عموماً تعداد ۸ تا ۱۰ رنگ اصلی زمینه را شامل می شود .

- فرش ماشینی 700 شانه تبدیلی
نام تبدیلی از آنجا به این فرش های ماشینی داده شده است که بافته ها پس از تولید طی فرآیندی خاص تبدیل به فرش های ۷۰۰ شانه می شوند. این محصولات در گام بعدی محصولات 700 شانه واقعی به لحاظ کیفیت و ظرافت قرار دارند و قیمت پایین تری داشته و همچنین از تنوع رنگی محدودتری برخوردار هستند.

- فرش ماشینی طرح 700 شانه
این بافته ها ضعیف ترین حالت فرش های ماشینی 700 شانه هستند و در واقع فرش هایی هستند 500 شانه که تنها در نقشه و نگاره شبیه به فرش های 700 شانه می باشد به همین جهت نام فرش های طرح ۷۰۰ شانه را یدک می کشند. اگر قصد دارید فرشی با ویژگی های فرش 500 شانه اما زیبایی بیشتر داشته باشید، بهترین گزینه پیش رو برای شما، فرش های ماشینی طرح ۷۰۰ شانه می باشد. در بازار بزرگ فرش های ماشینی به دنبال محصولاتی باشید که در عین داشتن تعداد گره عرضی 500 در نقوش و نگارهای فرش 700 شانه تولید شده‌اند.

خرید فرش 700 شانه واقعی یا 700 شانه تبدیلی
این دو دسته فرش ماشینی بنا بر قرار گرفتن در دسته فرش های 700 شانه شباهت‌ های زیادی به یکدیگر دارند از جمله آن که برای فضاهای پر تردد خانه مناسب بوده و توانایی تحمل بالایی در برابر پا خوردگی و فشار و سایش دارند.
ارتفاع بالای نخ خاب در این فرش ها موجب شده تا نرمی کافی برای آن حاصل شود که ما بتوانیم در فضاهای از خانه که مبلمانی برای نشستن نیست فرش های ماشینی 700 شانه کاشان را پهن کنیم.
در کنار موارد گفته شده لازم است بدانیم طرح ها و نگاره های 700 شانه به علت درشت بودن و خلوت تر بودن نسبت به فرش هایی که شانه و تراکم بالایی دارند، آن ها را برای فضاهای شلوغ خانه مناسب کرده است.
محصولاتی که در فضاهای عمومی با نگاره های ساده از جمله فرش مساجد، سالن های نمایش و غیره می بینیم دقیقاً همان فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه هستند که در انواع واقعی و یا تبدیلی خریداری شده اند.
بی نظیر بودن قالی های ماشینی 700 شانه به حدی است که با وجود آنکه این محصولات جزو اولین فرش های ماشینی تولید شده بوده اند اما همچنان سهم مهمی از بازار را در دست داشته و جایگزینی برای 700 شانه ها پیدا نشده است. بازار فرش های ماشینی خصوصاً در بین تولیدکنندگان کاشانی به حدی رقابتی است که محصولات بهتر به راحتی جایگزین محصولات قبل می شوند اما در مورد فرش های ۷۰۰ شانه تاکنون این اتفاق رخ نداده است.
از جمله تفاوت هایی که در مورد فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی و تبدیلی می توان بیان کرد تنوع رنگی بیشتر در فرش های ماشینی واقعی است اگر به دقت به این دو محصول خیره شویم، می بینیم نگاره های ۷۰۰ شانه واقعی ظریف تر و زیبا تر هستند . همچنین در تولید فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی ماشین آلات پیشرفته تری مورد استفاده قرار گرفته اند کیفیت بافت را بالا می برد.
نکته مهم آخر تفاوت قیمت در واقعی و تبدیلی است. همانطور که در متن مقاله مشخص است فرش های ماشینی واقعی به دلیل ویژگی های فنی و کیفی و ظاهری بهتر طبیعتاً قیمت بالاتری دارند اما آنچه می تواند به خریداران کمک کند امکان خرید مستقیم فرش های ماشینی با کیفیت و اصل به قیمت پایین از فروشگاه های اینترنتی است.
هرچند قیمت فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی نسبت به تبدیلی بیشتر است اما خرید به روش های مستقیم محصولات را بدون ریسک تقلبی بودن به قیمت تولید کننده در اختیار ما قرار می‌ دهد.
مزیت دیگر خرید از فروشگاه های اینترنتی تفکیک دقیق و مشخص فرش های ماشینی تبدیلی و واقعی از یکدیگر است.
این موردی است که معمولاً در فروشگاه های فیزیکی رعایت نشده و فروشنده همه فرش های ماشینی را از نوع واقعی و جزء تبدیلی تحت عنوان فرش ۷۰۰ شانه عرضه می‌کند و اگر خریدار آگاه و توانا در امر تشخیص فرش های ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی از نوع تبدیلی نباشد، ممکن است با خرید اشتباه مطلوبیت لازم را به دست نیاورد پس برای آنکه بهترین فرش ماشینی را تهیه کنیم لازم است از فروشگاه های اینترنتی خرید کنیم که تحت نظارت تولیدکننده نامی و خوش آوازه اداره می‌شود.

و در آخر:
اگر به دنبال کیفیت بالا هستید توصیه گروه تولیدی فرش کاشانک به شما، فرش های 700 شانه واقعی است که در این فروشگاه با تراکم 2250؛ 2550 و 3300 تولید می شود. ولی اگر به دنبال خرید فرش 700 شانه ارزان قیمت هستید این فروشگاه به شما محصولات طرح 700 شانه و 700 شانه تبدیلی را پیشنهاد می کند که با تراکم پایین تری تولید می شوند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا