خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

مدل فرش سه بعدی جدید

فرش ماشینی سه بعدی جدید
خرید اینترنتی امن

رشد تکنولوژی و خلاقیت هنرمندان کاشانی موجب پدید آمدن دسته ای به نام فرش های سه بعدی در دنیا گسترده فرش های ماشینی شده است. خلق طراح ‌های جدید یکی از مزیت های تولید کنندگان کاشانی است که بازار متنوعی را در اختیار گذاشته است. فرش‌های سه بعدی که در دسته فرش های مدرن قرار گرفته اند، با طرح ‌ها و رنگ ‌های متنوع و جذاب زیبایی خانه را دوچندان کرده اند. دکوراسیون خانه‌ های ما با انتخاب فرش ماشینی سه بعدی جدید زیباتر خواهد شد. از این رو لازم می دانیم با فرش های ماشینی مدرن و شاخه سه بعدی ایرانی آشنا شویم.

فرش‌ها از لحاظ سبک و طرح همانند سایر ویژگی فرش های ماشینی دسته بندی شده اند. دسته های مدرن، دسته های کلاسیک و دسته های سنتی از مهم ترین انواع دسته بندی ها هستند. فرش ‌های کلاسیک در طرح و نگاره به سمت و سوی به نمایش گذاشتن اصالت ایرانی رفته و شامل دسته های شاه ‌عباسی، خشتی، بته جقه، درختی، اسلیمی، شکارگاه و … می شوند . طرح های سنتی هم شباهت زیادی به فرش های کلاسیک داشته و حتی گاها در یک دسته قرار می گیرند این در حالی است که فرش ‌های مدرن بنا بر تفاوت فاحش در طرح ‌ها نسبت به فرش های سنتی و کلاسیک، انواع فرش های سه بعدی، شگی ، فریز و … را درون خود جای داده اند. با وجود تفاوت طرح و نگاره، جالب است بدانیم انواع الیاف بکار رفته در فرش های ماشین کلاسیک و سنتی با فرش های مدرن تفاوتی ندارند البته به جز در موارد خاص. فرش های خاص با الیاف ابریشم بافته می شوند. اصلی ‌ترین نخ خاب که در فرش های مدرن خودنمایی میکنند و در محصولات دیگر هم دیده می شود الیاف اکریلیک، پنبه، پشم و پلی‌استر می ‌باشد. بیشتر محصولات مدرن با الیاف پلی استر هیت ست شده بافته می شوند که سبک تر و درخشان تر و براق تر از دیگر الیاف است و برای بافت مدرن و فانتزی بسیار مناسب است.

مدل فرش سه بعدی جدید
فرش سه بعدی نام جذابی دارد و شنیدن نام فرش سه بعدی هیجان را در شنونده زنده می کند. فرش سه بعدی را از ظاهر آن به راحتی می توان شناخت، این فرش به گونه ای است که هنگام نگاه کردن به آن نقشه را به صورت سه بعدی می بینیم. طرح فرش سه بعدی ایرانی به جهت داشتن اصالت فکر هنرمندان و طراحان به حدی زیباست که توجه هر خریداری را به خود جلب می کند، اما دقت داشته باشید که زیبایی و طرح خاص فرش های سه بعدی ایرانی برای هر فضایی مناسب نیست و باید در امر انتخاب طرح و نقشه نهایت دقت را به کار برد.
فرش سه بعدی فانتزی جدید
با کلیک روی این عکس، می توانید بقیه عکسهای فرش سه بعدی را مشاهده کنید.

تفاوت فرش سه بعدی با فرش‌های معمولی
فرش های سه بعدی با فرش های معمولی تفاوت هایی دارند، مهم ترین تفاوت این است که نقوش بر روی فرش های سه بعدی به صورت سه بعدی دیده می شوند اما در فرش های معمولی چنین خاصیتی وجود ندارد. برای بافت یک فرش سه بعدی قطعا به یک نقشه سه بعدی هم نیاز است. طراحان فرش سه بعدی به کمک قرار دادن صحیح رنگ ‌ها و امکان ایجاد سایه روشن و اصطلاحا سیر و نیم سیر توانسته اند زیبایی بی نظیری خلق کنند. علاوه بر آنکه مرحله آهار هم بر طرح خاص فرش های سه بعدی بی تأثیر نیست. جالب است بدانیم بافت فرش های سه بعدی دقیقا شبیه به فرش های معمولی است و تنها تفاوت در استفاده از یک نخ خاص در فرش های سه بعدی می باشد. در مرحله آهار نوع خاص الیافی مورد استفاده کمی جمع شده و کم ارتفاع تر از نخ های دیگر می شوند به این سبب فرشی با اختلاف ارتفاع نخ خاب در سطح فرش خواهیم داشت. این اختلاف ارتفاع در کنار ترکیب بی نظیر رنگ ها و کاربرد صحیح و به جای سایه روشن ها، فرش سه بعدی بی نظیری را پدید آورده است.
فرش سه بعدی طرح جدید زیبا
ویژگی‌های فرش سه بعدی ایرانی
در این قسمت از نوشتار ویژگی فرش های سه بعدی بررسی شده است، این قسمت بدین سبب مهم است که شناخت ویژگی ها سبب انتخاب صحیح خواهد شد و خریداران می توانند با شناخت ویژگی ها و تطبیق آن با کاربرد فضای مد نظر به کاربردی تر شدن فرش کمک نمود.
1- فرش‌ های سه بعدی در شانه و تراکم پایین تولید می شود و غالبا این بافته ها 500 یا 700 شانه هستند و فرش ‌های سه بعدی وزن کم تری نسبت به فرش های معمولی دارند. گروه تولیدی فرش کاشانک، این بافته های زیبا را به صورت فرش 700 شانه با تراکم 3300 تولید می کند.
2- از دیگر ویژگی فرش های سه بعدی ایرانی می توان به لطافت و نرمی آن ها اشاره نمود. شانه و تراکم پایین و داشتن نخ خاب با ارتفاع قابل توجه بر نرمی و لطافت فرش افزوده است و فرش های سه بعدی را می توان در مکان هایی از خانه که به جای مبلمان از فرش برای نشستن استفاده می شود، کمک گرفت.
3- فرش‌های سه بعدی تحت حرارت بالا قرار می گیرند تا الیاف خاص بافته شده کم حجم تر شوند و همین مورد باعث می شود تا ثبات رنگی بالایی در فرش های سه بعدی ایرانی ایجاد گردد. از سوی دیگر رنگرزی نخ‌ های فرش سه بعدی در دمای 130 درجه سانتی‌گراد انجام می‌شود و دمای بالا ثبات رنگ را در پی دارد.
4- استفاده از این طرح های سه بعدی در آشپزخانه مدرن، زیبایی بی نظیر را در فضای آشپزخانه ایجاد می کند. فرس سه بعدی آشپزخانه وقتی زیباتر است که به صورت چاپی و کلاریس باشد.
فرش سه بعدی برای آشپزخانه
خرید فرش سه بعدی فانتزی
یکی از بهترین فروشگاه های برای خرید فرش سه بعدی، فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک است، فروشگاهی که با بیشترین مزایا و امکانات در خدمت خریداران بوده و فرش های سه بعدی زیبا و  بی نظیری را در کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می کند.
فرش سه بعدی شش متری، 9 متری، 12 متری و دیگر سایزهای استاندارد در این وب سایت موجود است.
شما می توانید خرید اینترنتی فرش فانتزی و خرید حضوری را با ضمانت نامه و گارانتی با قیمت مناسب انجام دهید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا