خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

چگونه بهترین فرش برای راه پله انتخاب کنیم؟

بهترین فرش برای راه پله

بهترین فرش برای راه پله

فرش راه پله بخش مهمی از دکوراسیون تمام مکان هاست. چه در مکان هایی اداری و کاری چه در مکان های مسکونی، جزء مهم ترین رکن های زیبایی محیط می باشد. چه فرش راه پله های بیرونی منزل یا محیط کار، چه فرش راه پله های که داخل محیط مسکونی و کاری به کار برده می شود، نوع فرش راه پله ای که انتخاب می کنید بسیار اهمیت دارد و به خانه یا محیط کارتان شخصیت و زیبایی می دهد. در عین حال یکی از دلایل محبوبیت استفاده از فرش های راه پله، گرفتن ضرب پا بر روی راه پله است.

همچنین وجود فرش بر روی پله ها از ساییدگی و ترک پله ها محافظت می کند و می تواند از لغزش و افتادن ،لیز خوردن،جلوگیری کند. افراد، حیوانات خانگی و کشیدن وسایل سنگین می توانند اثرات خود را روی پله ها و روکش های آنها جای بگذارند.

بنابراین نمی توان فرش راه پله را در دکوراسیون نادیده گرفت اما با توجه به این موضوع که ترافیک سنگین و استفاده مکرر از این فرش ها قرارا است انجام شود، یافتن فرش برای راه پله که بتواند از برای استفاده ی روزمره مناسب باشد بسیار مهم است.

در خرید فرش روپله ای شیک نکاتی را باید رعایت کنید که در ادامه به آن می پردازیم.

 

بهترین جنس فرش روپله ای

معمولا وقتی صحبت از هر چیزی که می شود می گوییم طبیعی آن بهتر است اما برای فرش کردن نواحی مانند راه پله ها که رفت و آمد در آنجا بسیار زیاد است و پاخور است بهترین جنس، جنسی مقاوم و محکم است و این استحکام در الیاف طبیعی دیده نمی شود و محکم ترین الیاف برای فرش روی پله ها، مواد مصنوعی بادوام می باشد. از جمله بهترین مواد مصنوعی مناسب برای این کار، جنس پشم است. 

پشم به طور طبیعی یک عایق ذاتی دارد و در برابر لکه مقاوم است و به مراقبت و نگه داری کمتری نسبت به سایز مواد احتیاج دارد و ضد حریق است. به همین دلیل از الیاف پشمی معمولا برای مکان های پر تردد، حتی مانند هتل ها و مراکز نمایش ها و سینماها استفاده می شود.

الیاف مصنوعی علاوه بر مناسب بودن و مقاوم بودن نسبت به الیاف طبیعی، هزینه کمتری را نیز برای مصرف کنندگان دارد.

اما باز هم بهترین جنس برای فرش های راه پله ، الیاف 100 درصد پشمی نیست، بلکه بهترین نوع جنس فرش روپله ای، الیاف ترکیبی می باشد، که مخلوطی از چند نوع نخ هستند ، که این ترکیب اغلب 80 درصد از پشم تا 20 درصد فیبر مصنوعی تشکیل شده است و مقاومت و گرمای پشم را با خاصیت های سخت پوشیده و آنها را به گزینه ای مناسب برای پله ها تبدیل می کند.

 

انتخاب بهترین نوع بافت فرش راه پله 

فرش های راه پله ای انواع مختلفی از بافت را دارند که هر خریدار باید متناسب با محیط مورد نظر خودش، آن مدل بافت را انتخاب کند. انواع بافت فرش روپله ای شامل نخ های زمینه متراکم، بربر، نخ خواب پیچ خورده شده می باشد.

هر کدام از این انواع فرش های راه پله، دارای ویژگی های خاص خودشان می باشند.

فرش با نخ های متراکم، نسبت به سایر بافت ها  چرک تاب تر برای راه پله ها هستند ، رد پاها و جای جاروبرقی روی آن ها باقی نمی ماند.

فرش های بربر ، همه دارای الیاف حلقه ای هستند. فرش های روپله ای با کیفیت خوب که از نخ و الیاف سنگین تر استفاده می کنند و دارای پارچه محکم می باشند مقاومت بیشتری می توانند در برابر پارگی و کشش داشته باشند. 

اما اگر حیوانات خانگی با پنجه دارید، به خصوص اگر دوست دارند روی سطوح خراش ایجاد کنند و چنگ بیاندازند، گزینه بهتر یک فرش راه پله ای با نخ خاب پیچ خورده است، که مانند حلقه ای به هم نخورد و نخ کش نشود.

و همچنین برای طرح بندی های پیچیده تر ، بافتی را در نظر بگیرید که رنگ های زیادی را در خود جای داده است ، مانند بسیاری از بربرها 

 

بهترین طرح و رنگ برای فرش راه پله

هر رنگ و طرح باید متناسب با نوع مکانی که می خواهیم از فرش روپله ای استفاده کنیم انتخاب شود. برای مثال نمیتوان از فرش روپله ای تمام رنگ قرمزی که در برخی هتل ها استفاده می شود در منزل بکار برد و ظاهری زشت را به محیط تحمیل می کند.

همچنین دلیل دیگر اهمیت طرح و رنگ فرش های راه پله این است که حتی مقاوم ترین و قابل شستشو ترین فرش های راه پله ای نیز به مرور زمان ممکن است کدر شود و خاک و فرسایش را نشان دهد. رنگ های روشن عموما بیشتر نشان دهنده لکه ها هستند ، در حالی که رنگ های بسیار تیره، گرد و غبار را بیشتر نشان می دهد. طیف های میانه رنگ های روشن و تیره بهترین انتخاب هستند. در هرحال راه پله شما فرصت خوبی برای افزایش شادابی و رنگ دکوراسیون شما و نشان دادن خلاقیت شما در چیدمان است و باید از جوانب مختلف این انتخاب خود را بررسی کنید.

رنگ های خنثی هم یکی از گزینه های مناسب برای انتخاب است، اما اضافه کردن یک نوار یا طرح به کناره فرش راه پله می تواند باعث افزایش علاقه ، تزریق زندگی و شادابی شود و همچنین باعث استفاده طولانی مدت می شود.

 هنگام انتخاب طرح و الگو ، شکل و طرح پله را هم در نظر بگیرید زیرا با بالا آمدن و چرخیدن پله ها، برخی از آن ها حتی اگر زیبا باشند شاید به مدل پله های شما نخورند و مچ کردن دکوراسیون مقداری دشوار خواهد بود. 

 

سخن آخر

فرش و موکت برای راه پله نه تنها نقض بسزایی در زیبایی و شخصیت بخشیدن به خانه و محل کار شما دارد،  بلکه برای ایجاد فضایی امن برای یکی از حادثه خیز ترین ناحیه های هر خانه لازم می باشد به ویژه برای کسانی که در منزل خود از کودکان یا سالمندان نگه داری می کنند .حال شما می توانید با استفاده از مواردی که برای انتخاب فرش راه پله لازم است بدانید فرش مناسب راه پله خود را انتخاب کنید.

 

فرش کاشانک مفتخر است به عنوان یکی از فروشگاه های معتبر فرش کاشان در زمینه انواع فرش و گلیم فرش مخصوص منزل و محیط کار و راه پله ها، انواع فرش و گلیم فرش راه پله ای را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار داده تا شما بتوانید با مقایسه طرح و رنگ و جنس و قیمت، هر کدام را که خواستید با قیمت کارخانه خریداری کنید.
نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا