خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت فرش با تراکم بالا و پایین

فرش با تراکم بالا خوبه یا پایین
خرید اینترنتی امن

فرش با تراکم بالا خوبه یا پایین؟ سوالی است که ذهن خریداران را درگیر کرده است.
فرش های ماشینی
به لحاظ شانه و تراکم دسته ‌بندی‌های جالبی دارند؛ جالب از آن جهت که شانه و تراکم به صورت مستقیم در کیفیت، دوام، زیبایی و ظاهر فرش اثرگذار است. کم تر نوع دسته بندی را پیدا می‌کنیم که همزمان بر کیفیت و ظاهر فرش اثرگذار باشد. اطلاع داشتن از شانه و تراکم می‌تواند ما را در خرید بهتر و بهینه تر راهنمایی کند. امکان خرید فرش مطلوب هنگامی برقرار خواهد بود که ما بتوانیم تشخیص دهیم برای فضای خانه کدام شانه و تراکم مناسب تر است. برای مثال تراکم بالا برای مکان های کم تردد و لوکس خانه مناسب است در حالی که  خرید فرش با تراکم پایین مناسب ترین حالت ممکن خواهد بود. شانه و تراکم در فرش های ماشینی رابطه مستقیم با یکدیگر بدین معنا که افزایش شانه منجر به افزایش تراکم خواهد شد این در حالی است که ما می دانیم که هر تخته فرش ماشینی در شانه مشخص تراکم های مختلفی خواهد داشت.
با این مقدمه به سراغ معرفی فرش های ماشینی در تراکم بالا و تراکم پایین رفته و همچنین تفاوت فرش با تراکم بالا و پایین را توضیح خواهیم داد، پس با ما همراه شوید تا در خرید فرش با تراکم بالا یا پایین آگاهی کامل را پیدا کنید.
مقاله مربوطه: تراکم فرش ماشینی چه اهمیتی در خرید دارد؟
فرش ماشینی با تراکم بالا
شناخت فرش بر اساس شانه موضوعیت بیشتری دارد نسبت به شناخت فرش با تراکم. از آن جایی که شانه و تراکم رابطه مستقیم با یکدیگر دارند می‌توانیم به جای صحبت در رابطه با فرش با تراکم بالا از شانه بالا صحبت کنیم. فرش هایی که بی نهایت زیبا جذاب و چشم نواز هستند و به فرش های دستبافت گونه یا دستباف نما شهرت دارند. برای شناخت فرش با شانه یا تراکم بالا به ویژگی های آن دقت کنید فرش هایی که شانه و تراکم بالا دارند بی شک از ویژگی‌های زیر برخوردار هستند :
لازم به ذکر است بدانیم فرش هایی که شانه و تراکم بالا دارند در زیبایی بی نظیر بوده و بالا رفتن شانه و تراکم، ظرافت فرش را دو چندان می کند.
ویژگی دیگر ارتفاع نخ خاب یا ضخامت فرش است. هرچه فرش های ماشینی شانه و تراکم بالاتری داشته باشند، فرش، نازک تر و ارتفاع نخ خاب کمتر خواهد بود. ویژگی مشخص الیاف مورد استفاده در بافت فرش های ماشینی خاصیت ارتجاعی آن ها است همین دلیلی است که فرش ها با شانه و تراکم بالا برای قسمت های شلوغ و پرتردد خانه مناسب نباشند چرا که این ارتفاع کوتاه نخ خاب خاصیت ارتجاعی را کاهش داده و در برابر پا خوردگی، مقاومت کمتری نسبت به فرش های با تراکم پایین دارند. در محصولات با تراکم پایین، نخ خاب پس از تحمل فشار به حالت قبل بر می گردد البته نباید فشار طولانی مدت باشد چرا که حتی بهترین فرش های ماشینی هم نمی توانند در برابر فشار طولانی مدت مقاومت کنند.
دیگر ویژگی که می‌تواند تحت عنوان تفاوت مطرح شود تنوع رنگی و نگاره های مورد استفاده است. هرچه فرش متراکم تر باشد نگاره های مورد استفاده پیچیده ‌تر و تنوع رنگی بیشتر خواهد بود. فرش های ماشینی در تراکم بالا همان‌هایی هستند که همانند تابلوهای نقاشی با بی نهایت رنگ زیبا در فروشگاه ها عرضه می شوند.
پس می توان از معایب فرش های با تراکم بالا به ضخامت کم آن و نازکی آن ها اشاره کرد.
فرش با تراکم پایین
در محصولات تراکم پایین، تقریباً همه چیز برعکس فرش هایی است که تراکم بالا دارند. از جمله این تفاوت ها می توان به تنوع رنگی پایین و نگاره های ساده تر فرش های ماشینی کم تراکم و همچنین ارتفاع بالای نخ خاب و ضخامت قابل توجه فرش اشاره کرد.
مورد مهم دیگر که نباید در تراکم فرش های ماشینی بالا و پایین از نظر دور بماند ظاهر فرش است. هرچند توان تشخیص فرش هایی که تراکم بالا دارند از فرش ‌های دستبافت کار بسیار دشواری است اما هرچه این تراکم کمتر و کمتر شود امکان تشخیص بیشتر خواهد بود .
سری به فروشگاه ها بزنید در فروشگاه های فیزیکی امکان دیدن تفاوت‌های ظاهری بین فرش های ماشینی با تراکم بالا و تراکم پایین بسیار مشهود است، اما همیشه گفته ایم که بهترین مکان برای خرید فرش های ماشینی فروشگاه های اینترنتی هستند و فروشگاه های اینترنتی در نمایان کردن این تفاوت هم بسیار خوب عمل کرده اند، علاوه بر انتشار متن ها و مقالات مختلف لازم است از بیان ویژگی فرش های ماشینی به صورت مغازه در فروشگاه های اینترنتی یاد کنیم.
در این فروشگاه ها تعداد رنگ های بکار رفته در نقشه علاوه بر تنوع نگاره‌ها واضح است. همچنین بیان ویژگی در فروشگاه های اینترنتی بسیار دقیق اتفاق می‌افتد و امکان خرید فرش تقلبی و غلط از فروشگاه های اینترنتی که تحت نظارت تولیدکنندگان نامی و خوش آواز خصوصاً فرش‌کاشانک اداره می‌شوند تقریبا صفر خواهد بود. در این فروشگاه ها، محصولات با تراکم بالا از محصولات با تراکم پایین به خوبی تفکیک شده اند.

خرید انواع فرش ماشینی با تراکم بالا
توصیه می شود برای خرید فرش ماشینی برای هر مکانی از خانه به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مراجعه کنید. اگر فرش را برای مکانی از خانه می‌خواهید که در معرض تردد فشار رفت و آمد و حتی آلودگی است از محصولات با تراکم پایین فرش کاشانک از قبیل فرش های 500 شانه، فرش های مدرن 400 شانه کمک بگیرید. علاوه بر این فرش های با تراکم پایین برای قسمت هایی از خانه که به جای مبلمان و صندلی از فرش جهت نشستن استفاده می شود بهترین گزینه هستند. اما قسمت های لوکس خانه همانند پذیرایی و حتی تابلو فرش ها و قالیچه هایی که جنبه زیبایی و زینت خانه را تضمین می کنند باید با محصولات با شانه و تراکم بالا از قبیل فرش های 1500 شانه تراکم 4500، 1200 شانه تراکم 3600، 1000 شانه تراکم 3000 پوشیده شوند.
فرش های 700 شانه محصولاتی هستند که برای اتاق نشیمن مناسب هستند.
قیمت فرش ماشینی با تراکم بالا به قیمت تولیدی و نمایندگی است و شما برای خرید مستقیم با تولید کننده در ارتباط هستید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا