خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

سه راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی ایرانی

خرید بهترین فرش ماشینی ایرانی
خرید اینترنتی امن

فرش در خانه ما ایرانی ها ازمهم ترین و اصلی ترین وسایل است، به نوعی که بدون فرش کردن خانه، برایمان مفهوم خانه را ندارد. هم چنین کاربردی بودن آن باعث می شود تا خریداران در هنگام خرید وسواس بسیاری در انتخاب این وسیله کاربردی به جهت حفظ طولانی دوام و کیفیت نشان دهند، چرا که نسبت به دیگر وسایل خانه از قیمت بالاتری نیز برخوردار است. از همین رو ما مقاله ی تحت عنوان سه راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی ایرانی ارائه نموده ایم که امکان تشخیص به منظور خرید بهترین فرش ماشینی ایرانی را برای متقاضیان و خریداران راحت و آسان می نماید.

سه راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی ایرانی

با افزایش تعداد تولید کنندگان و فروشندگان در زمینه فرش ماشینی و افزایش محصولات، تشخیص دادن کیفیت خوب فرش تبدیل به امری دشوار برای خریداران گشته است که در این نوشتار می توانید روش های تشخیص بهترین فرش های ماشینی ایرانی را مطالعه نموده تا بهتر و راحت تر به خریداری بهترین فرش ماشینی ایرانی بپردازید.

1.    بررسی جنس نخ خاب بهترین فرش ماشینی: نخ خاب یکی از اصلی ترین عوامل کاهش و یا افزایش کیفیت و ماندگاری فرش ماشینی است که امروزه با افزایش سرعت عمل ماشین آلات بافندگی سعی می شود تا حد امکان از بهترین الیاف مقاوم بافت فرش استفاده شود. در بین الیاف بافت مصنوعی اکریلیک هیت ست شده از بهترین جنس نخ خاب شناخته می شود، چرا که به لحاظ کیفی و ظاهری بسیار شبیه به الیاف طبیعی پشم بوده و همانند آن از و وزن بسیار سبک برخوردار است. الیاف اکریلیک در برابر عوامل کاهش کیفیت فرش مانند مواد شیمیایی، پاخور زیاد، حرارت بالا، نور خورشید و روغن بسیار مقاوم هستند. قابلیت بالای شست شو و پاک شدن آلودگی و کثیفی ها از سطح فرش از دیگر مزایای فرش اکریلیک است که بدین جهات بهترین فرش ماشینی کاشان نیز اصولا با استفاده از همین الیاف تولید می گردد. اما در هنگام خرید چطور می توان اکریلیک بودن فرش را تشخیص داد و از صحت آن اطمینان حاصل نمود؟ با دست کشیدن روی خاب فرش به صورتی که دست تان روی خاب فرش به راحتی سر خورد، می توان از اکریلیک بودن آن اطمینان حاصل نمود، چرا که دانه اناری بودن یکی از ویژگی های ظاهری الیاف اکریلیک بافته شده در فرش است. بر خلاف دیگر الیاف مصنوعی اکریلیک بوی پلاستیک و مواد نفتی نمی دهد. شفافیت و براق بودن رنگ بندی روی الیاف اکریلیک به خوبی جلوه می نماید.

2.    اطمینان از هیت ست شدن فرش ماشینی: هیت ستینگ از جمله فرآیندهایی است که قبل از بافت فرش روی الیاف انجام می شود که از طریق بخار آب الیاف را گرما داده و به نوعی تثبیت می نمایند تا بدین واسطه کیفیت و ماندگاری فرش افزایش یابد. هیت ست شدن فرش سبب افزایش مقاومت و پارگی کمتر آن می شود. هم چنین به لحاظ پاخور نیز بسیار از خابی نرم و لطیف برخوردار می گردد. علاوه برآن سبب جلوه توپرتر و پر تراکم تری از فرش به لحاظ ظاهری می شود، چرا که فرآیند هیت ستینگ سبب پفکی و حجیم شدن الیاف بافت اکریلیک می گردد.

3.    شمارش تعداد گره های عرضی و طولی فرش: فرش های ماشینی با دو مشخصه شانه و تراکم شناخته می شود که به نوعی همان تعداد گره های بافته شده عرضی در یک متر را شانه و تعداد گره های بافته شده در یک متر قسمت طولی را تراکم می گویند. جهت تشخیص صحت این دو فاکتور بهتر است تعداد گره های بافته شده در قسمت عرضی و طولی را در مقیاس کمتری مثلا 10 سانتی متر شمارش نمایید. بدین معنا که اگر برای خرید فرش 700 شانه تراکم 2550 اقدام نموده اید، باید تعداد گره های ده سانتی متر عرضی آن 70 گره و در طول نیز 255 گره وجود داشته باشد. در این میان برخی می خواهند بدانند بهترین فرش ماشینی چند شانه است؟ در این رابطه بهتر است بدانید افزایش شانه سبب زیبایی ظاهری به لحاظ توپری و ریزبافتی و افزایش تراکم طولی نیز سبب انسجام و استحکام ریشه ها در فرش می شود.

خرید بهترین فرش ماشینی ایرانی

به منظور تهیه و خریداری بهترین فرش ماشینی ایرانی قیمت مناسب و دارای تمامی ویژگی های مذکور می توانید به فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک مراجعه نمایید. این فروشگاه آنلاین فرش با ارائه بهترین مارک فرش ماشینی ایرانی با کیفیت و قیمت مناسب توانسته نظر بسیاری از مشتریان را جلب نموده و بهترین برند فرش ماشینی ایران را با قیمتی مناسب عرضه نماید. بهترین فرش ماشینی در ایران، فرش کاشان است، چرا که این شهر فرش از گذشته های دور تا به حال در بافت و تولید فرش دارای تجربه می باشد که متقاضیان در سراسر دنیا جهت خرید فرش خانه خود، به دنبال محصولات فرش کاشان هستند. هم چنین تجربه بالای تولید کنندگان این شهر فرش سبب کاهش هزینه های غیر ضروری و ارائه بهترین فرش های ماشینی ایرانی با بهترین قیمت شده است.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا