خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت بین فرش دستباف با فرش دستباف گونه چیست؟

فرق فرش دستبافگونه با فرش دستباف
خرید اینترنتی امن

صنعتی شدن دنیای امروزی سبب شده تا بسیاری از محصولات به صورت ماشینی تولید و جایگزین هنرهای دستی گردد. فرش نیز به عنوان یکی از وسایل ضروری هر خانه به شمار می رود که در گذشته توسط بومیان هر منطقه به صورت دستبافت تولید می شد که رفته رفته با صنعتی شدن جهان امروزی، تولید فرش های ماشینی بسیار رواج یافته است. اما زیبایی و ظرافتی که محصولات دستبافت دارد سبب شده که هنوز در بین خریداران از طرفداران بسیاری زیادی برخوردار باشد. البته قیمت بالای محصولات دستبافت نیز مانعی برای عدم توانایی علاقمندان برای خرید آن شده که با پیشرفته شدن ماشین آلات فرش بافی نیز و تولید فرش های ماشینی مشابه با فرش دستبافت که با عنوان فرش دستباف گونه شناخته می شود، این مشکل حل شده است. اما فرق فرش دستبافگونه با فرش دستباف موضوعی است که امروز در رابطه با آن مقاله ای را جهت آشنایی بیش تر شما عزیزان ارائه داده ایم.

تفاوت بین فرش دستباف با فرش دستباف گونه چیست؟

همان طور که مشخص است فرش های ماشینی با استفاده از ماشین آلات بافندگی تولید می شود که پیشرفته بودن این ماشین آلات سبب کیفیت بالاتر، ظرافت و ریز نقشی بیش تر محصول می شود که در مقایسه با محصولات دستبافت می توان از نظر زیبایی یکسان و حتی زیباتر دانست. در ادامه عوامل تفاوت بین فرش دستبافت و دستبافگونه بیان شده است که با مطالعه آن خواهید توانست به راحتی این دو محصول را از هر لحاظ تمایز داده و متناسب با نیاز خود به خریداری گزینه مناسب تر بپردازید.

-    تفاوت قیمت فرش دستبافگونه و قالی دستبافت: مهم ترین عامل تفاوت بین فرش های دستبافگونه و قالی دستباف در قیمت آن است که در اصل بر این اساس تولید محصولات دستبافگونه شکل گرفته است. چرا که هزینه تولید فرش دستبافت به علت برخورداری از الیاف طبیعی و تولید با استفاده دست و دخالت نیروی انسانی به جای ماشینی، بسیار زیاد است و سبب افزایش قیمت نهایی محصول می شود که قدرت خرید این محصول در بین قشر عادی بسیار کم است و اکثرا طبقه ثروتمندان به خریداری چنین محصولاتی می پردازند که قیمت برایشان چنئان اهمیتی ندارند. با ورود ماشین آلات پیشرفته به کارخانجات فرش بافی، تولید محصولات دستبافگونه با همان کیفیت و ظرافت بافت اما با قیمتی ارزان تر صورت گرفت که توان خرید آن برای هر قشر از جامعه امکان پذیر است. چرا که تولید فرش های ماشینی دستباف گونه نیاز به نیروی انسانی نداشته و به وسیله دستگاه های ماشینی بافنده تولید می گردد و هم چنین جهت بافت گره ها از بهترین الیاف بافت مصنوعی استفاده می شود که به لحاظ قیمت بسیار ارزان تر از الیاف طبیعی است. پس می توان فرش دستباف نما را از لحاظ قیمت بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر از محصولات دستبافت مطرح نمود.

-    تفاوت کیفیت قالی دستباف با فرش دستبافگونه: به صورت کلی بافت فرش با استفاده از گره ای که به دور دو نخ تار و پود زده می شود، شکل می گیرد اما نوع گره ها بسته به ماشینی یا دستبافت بودن فرش فرق می کند. در بافت قالی دستبافت بافنده گره ای محکم به دور نخ تار می زند که این گره با پودهایی که روی آن زده می شود، مستحکم شده و جدا شدن با پاخور شدن فرش غیر ممکن است. در حالی که در محصولات ماشینی گره به صورت سطحی و یو شکل به دور نخ تار به وسیله دستگاه زده می شود که با استفاده از چسب های مخصوص محکم می شود. هر دو نوع بافت گره نخ خاب محکم بوده و به لحاظ کیفی مستحکم است. الیاف که برای بافت گره ها در فرش ماشینی دستبافگونه و قالی دستبافت به کار می رود به لحاظ ویژگی های بافتی و ظاهری یکسان است یا بهتر است بگوییم الیاف مصنوعی اکریلیک هیت ست شده شباهت بسیار زیادی به لحاظ نرمی و لطافت و ظرافت و سبک وزنی به الیاف طبیعی پشم به کار رفته در قالی های دستبافت دارد که هر دو را به لحاظ کیفیت می توان تضمین نمود، اما مسلما الیاف مصنوعی به لحاظ قیمت بسیار مقرون به صرفه تر است.

-    تفاوت فرش دستبافت گونه و دستبافت به لحاظ زیبایی: فرش های دستبافت با رچ شمار شناخته می شود که هر چه تعداد این رچ ها بیش تر باشد فرش تو پر تر و از ظرافت و زیبایی بیش تری برخوردار خواهد بود در مقابل فرش ماشینی نیز با شانه و تراکم شناخته می شود که افزایش تعداد شانه در ظرافت و زیبایی هر چه بیش تر فرش موثر خواهد بود. به طور کلی می توان فرش های ماشینی با تراکم عرضی (شانه) بالا را به لحاظ ریز بافتی و ریز نقشی و توپری و فشردگی ریشه ها بسیار شبیه به قالی های دستبافت دانست که به همین علت انواع فرش پر تراکم را با عنوان فرش دستباف گونه نیز می شناسند.

خرید فرش دستبافگونه کاشان

زیبایی و ظرافت قالی های دستبافت از طرفداران زیادی برخوردار است اما قیمت بالای آن مانع توان خرید برای علاقمندان شده است که از این رو ترجیح به خرید فرش ماشینی دستبافگونه می دهند. خرید فرش دستباف گونه نیازمند دانستن اطلاعاتی در رابطه با ویژگی های بافتی و فنی است که با مراجعه به برچسب پشت فرش می توانید از مطلع گردید. اصولا فرش های با شانه هزار به بالا را با عنوان فرش دستبافگونه می شناسیم که اصولا جهت بافت آن از پیشرفته ترین ماشین آلات صنعتی روز دنیا و بهترین الیاف بافت اکریلیک هیت ست شده استفاده می شود. فروشگاه فرش کاشانک ارائه دهنده تنوع بالایی از محصولات دستبافگونه در طرح و رنگ بندی متنوع به جهت مرتفع سازی نیاز و سلیقه های مختلف افراد است. هم چنین متقاضیان می توانند جهت خرید فرش دستباف گونه کاشان با قیمت کارخانه به این فروشگاه معتبر فرش به سبب عرضه مستقیم و بی واسطه مراجعه نمایند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا