خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

ست کردن فرش لاکی در دکوراسیون

فرش لاکی کاشان
خرید اینترنتی امن

فرش های ماشینی یکی از مهم ‌ترین ابعاد فضای خانه یعنی کف را قرار می ‌دهند شما در طول روز بیشتر از هر جایی که خانه را می بینید از این رو ارتباط چشمی بیشتر به علاوه بزرگی فضای کف خانه موجب شده تا رنگی که برای پوشاندن کف استفاده می‌کنیم بیشترین تاثیر را بر فضای دکوراسیون داشت باشد.

در مقالات و نوشته های مختلف به صحبت پیرامون اهمیت رنگ فرش ماشینی و دکوراسیون پرداخته ایم و بسیار دیده و شنیده ایم که انتخاب صحیح رنگ فرش ماشینی تا چه حد می‌ تواند فضای خانه را زیبا و دلنشین کند. همچنین در حالت عکس این قضیه عدم دقت در انتخاب رنگ فرش های ماشینی عدم هماهنگی را به بار آورده و دکوراسیونی ناموزون و غیر قابل قبول در اختیار ما قرار خواهد داد. فرش ماشینی در دکوراسیون چند سالی است که بیش از پیش اهمیت و موضوعیت پیدا کرده است اما در همین چند سال نقش مهم خود را به همگان ثابت کرده و در حال حاضر تمامی خریداران با علم به اهمیت و تاثیر رنگ فرش ماشینی بر دکوراسیون سعی در انتخاب فرش با کیفیت کاربردی زیبا و مناسب با اجزای دکوراسیون خود می‌ پردازند.
یکی از رنگ های زمینه فرش ماشینی که از گذشته تاکنون با ما همراه بوده است رنگ لاکی است. اولین فرش های ماشینی در رنگ زمینه لاکی، قرمز و روناسی وارد بازار شدند و در واقع ما فرش های ماشینی را به همین رنگ می‌ شناسیم.
در تعیین زیبایی و امکان خرید فرش های ماشینی، ست بودن رنگ زمینه و طرح ها و نگاره ‌ها مهم ترین نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. اگر بتوان هماهنگی و ست بودن رنگ زمینه فرش ماشینی را با سایر اجزاء دکوراسیون به ارمغان آورد ادعای داشتن دکوراسیون زیبا بی جا نخواهد بود. در این مقاله با عنوان ست بودن فرش لاکی در دکوراسیون به زیبایی این فرش و هماهنگی آن با رنگ های قرمز روناسی و غیره خواهیم پرداخت.
اگر از هواداران و طیف رنگی قرمز و یا علاقه مند به دکوراسیون های سنتی و نوستالژیک هستید در ادامه مقاله با ما همراه شوید تا اصول زیبایی و فنی شدن فرش لاکی در دکوراسیون را بشناسید.
فرش لاکی همان فرشی است که در رنگ زمینه لاکی و  پر شباهت به قرمز و روناسی در خانه مادر بزرگان خود دیده ایم. فرش قرمز یا لاکی در اصل نوعی نوستالژیک در دکوراسیون محسوب می‌شود و در حال حاضر نیز در دکوراسیون های قدیمی و خانه های سنتی از این فرش استفاده می شود. هرچند تولید و خرید فرش لاکی در حال حاضر به علت تنوع رنگ و طرح در دنیای فرش های ماشینی بسیار کمتر از قبل شده است اما زیبایی فرش ها هنوز هم پابرجاست.

ست کردن فرش لاکی با دکوراسیون
رنگ لاکی رنگی ست روشن و قابل توجه که بر خلاف رنگ ها خنثی با هر رنگ و عنصری هماهنگ نمی شود. برای فرش های ماشینی لاکی باید عناصری باب توجه تهیه کرد. امروزه در بازار فرش های ماشینی تنوع رنگی بسیار گسترده است اما صاحب خانه هایی که فرش لاکی را برای خانه خود انتخاب می کنند بسیار جسور هستند. این رنگ در کنار رنگ های قرمز و روناسی خوش می درخشد. از آنجاییکه رنگ قرمز جلب توجه کننده بوده و اصطلاحا رنگی پر است و دید مخاطب را تحت تأثیر قرار می دهد بهتر است در کنار این رنگ از رنگ های تند و تیز مخالف استفاده نکنیم. برای داشتن دکوری زیبا رنگ های روشن و خنثی با زیبایی هرچه تمام تر مناسب هستند .
رنگ لاکی با قرار گرفتن در کنار رنگ ها سفید و کرم علاوه بر رنگ های قرمز و روناسی زیبایی فاخری خواهند داشت. ناگفته نماند در حال حاضر طیف رنگی قرمز هم بسیار متنوع است از قرمز روشن گرفته تا قرمز سیر و تیره.
دقت کنید اگر طرح قالی انتخابی شما شلوغ و پرنگاره است حتما از مبلمان با طرح ساده و یا پرده های ساده بهره بگیرید.

ست فرش لاکی با مبل
- قالی قرمز را می توانید با مبلمان چرم به رنگ سفید یا کرم ست کنید. برای هماهنگی بیشتر می توانید از کوسن های قرمز و لاکی بهره بگیرید. این ترکیب رنگ برای منازل کوچک بسیار عالی است.
- اگر منزل شما بزرگ و پرنور است می توانید قالی قرمز را با مبلمان زرشکی ست کنید.
- ست کردن فرش لاکی با مبلمان و یا پرده های طوسی کمرنگ برای دکوراسیون های مدرنیته و حتی کلاسیک مناسب است.
- قرار گرفت قالی لاکی در کمتر مبلمان سبز، توان بصری خوبی را ایجاد می کنند.
ست فرش قرمز با مبلمان سفید


فرش قرمز با مبل سبز
خرید فرش ماشینی لاکی
فرش لاکی از تولید اولین فرش های ماشینی تا کنون با ما همراه بوده است. بازار فرش ماشینی چنان پر تکاپو و رقابتی است که بی شک محصولات ضعیف و یا حتی محصولاتی که نتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند به راحتی از رقابت حذف خواهند شد. با این وجود حضور دائمی فرش لاکی نشان از توان بالای این فرش در جذب مخاطبین دارد. برای انتخاب و خرید فرش لاکی همانند هر فرش دیگری باید به ست شدن با دکوراسیون توجه کافی داشت. دقت کنید در این نوع بافته ها اولین گام انتخاب روش صحیح و فروشگاه معتبر است. فروشگاه های اینترنتی می توانند به عنوان بهترین مکان خرید به خریداران کمک کنند اما انچه مهم و ضروری ست خرید فرش اصل و با کیفیت است که در این فروشگاه ها البته اگر تحت نظارت تولید کننده اداره شود، امکان پذیر خواهد بود .
وارد فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک شوید و در صفحه اصلی وب سایت، جستجو بر اساس رنگ فرش را سرچ کنید. در دسته های موجود به دنبال فرش لاکی باشید. خرید از فروشگاه اینترنتی مزایای بی شماری دارد که در مقالات دیگر مورد بحث قرار گرفته است. آنچه در این مقاله مهم و ضروری بود اطلاع داشتن از اهمیت ست شدن فرش لاکی بوده و هم خوانی رنگ لاکی با رنگ های قرمز و روناسی. اگر فرش خانه شما لاکی است در انتخاب سایر اجزا و ست بودن رنگ و دکوراسیون نهایت دقت را داشته باشید تا چیدمانی زیبا به بهترین نحو ممکن پدید آید.
فرش زمینه لاکی طرح سنتی را امروزه می توانید به صورت 700 شانه، 1000 شانه؛ 1200 شانه و 1500 شانه از کارخانه های تولیدی بزرگ از جمله کارخانه فرش کاشانک خریداری کنید. هرچه این شانه و تراکم بیشتر باشد، میزان ظرافت و زیبایی محصول بیشتر است. بهتر است رنگ های تیره از قبیل لاکی با الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته شوند تا زیبایی نقش و نگاره را بیشتر نشان دهند.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا