خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش سایز بزرگ یکپارچه

خرید فرش سفارشی سایز بزرگ
خرید اینترنتی امن

در میان انواع کف پوش های مناسب یکی از رایج ترین آن ها که امروزه برای پوشش هر فضا مورد استفاده قرار می گیرد را می توان فرش های ماشینی معرفی نمود که هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت یکی از مطلوب ترین گزینه های مفروش ساختن برای هر مکانی می باشد. این نوع از کف پوش که امروزه دارای محبوبیت بالایی برای خرید است با ویژگی هایی منحصر به فرد توانسته در باب زینت بخشیدن به مکان های مختلف از منازل گرفته تا مکان هایی هم چون محل کار، اماکن عمومی شامل مسجد، حسینیه ها، سالن تئاتر و ... بسیار مورد استقبال قرار گیرد. اما موضوعی که در این باب جلب توجه می نماید پوشش اماکن عمومی با مساحت بالاست که خرید متقاضیان را به سمت فرش سایز بزرگ یکپارچه می کشاند که معمولا توسط کارخانجات فرش بافی معتبر در زمینه پاسخگویی به نیاز خریداران به صورت خرید فرش سفارشی سایز بزرگ تهیه آن امکان پذیر می باشد.
فرش ماشینی سایز بزرگ از دسته محصولاتی به شمار می روند که برخلاف دیگر فرش های ماشینی در بازار عرضه نمی شوند بلکه برای تهیه آن باید به شکل مستقیم به تولید کننده های این محصول برای خرید مراجعه نمود تا بتوان به فرش با ابعاد غیر استاندارد با توجه به مساحت فضای منازل خود دست یافت. البته گاها این محصول علاوه بر شکل سفارشی در ابعاد مورد نظر در برخی از کارخانجات به شکل فرش سایز بزرگ کاشان به صورت یکپارچه تولید و نگهداری می گردد و بر اساس ابعاد مورد نیاز این نمونه فرش یکپارچه در ابعاد مشخص برش داده می شود و برای این که در صورت برش این گره ها باز نگردد این قسمت را دوخت می زنند. البته این نمونه از فرش های ماشینی تنها به استفاده در مکان های عمومی محدود نمی شود و هستند برخی از افرادی که به سبب بزرگ بودن فضای منازل خود به جای استفاده از چندین تخته فرش از یک فرش سفارشی سایز بزرگ برای پوشاندن استفاده می نمایند.
به همین منظور مقاله در دست در باب معرفی و شناخت هر چه بهتر این نمونه از فرش های ماشینی ابعاد بزرگ یا یکپارچه مهیا شده است.

فرش سایز بزرگ یکپارچه
همان طور که در بالا نیز مختصرا به آن اشاره شده است از فرش های سایز بزرگ برای پوشش مکان های عمومی یا حتی مفروش ساختن برخی از منازل با مساحت و وسعت بالا استفاده می نمایند که در این باب بحث بررسی مقاومت بالای این فرش های بی قواره مطرح می گردد که از مهم ترین مباحث انتخابی برای این محصولات به شمار می رود. از این جهت که استفاده از این فرش های ماشینی در مکان های با تردد بالا می باشد و امکان و قرار گیری در معرض آلودگی این محصولات بیشتر است رعایت یک سری از نکات در باب خرید برای این محصولات بسیار حائز اهمیت است که باید به آن توجه نمایید.
به سبب خرید و استفاده سالیان سال از فرش های یکپارچه به ویژه در مکان های عمومی بررسی مقاومت فرش های یکپارچه بسیار دارای اهمیت می باشد تا بتوان در برابر پارخور شدن فراوان از بحث دفورمگی فرش جلوگیری نمود و حتی به سبب قرار گیری بیشتر در معرض آلودگی بحث مقاومت برای شستشوی این محصولات نیز حائز اهیمت می باشد. به همین جهت استفاده از متریال بافت یا همان نوع جنس نخ بافت این فرش ها از موضوعاتی است که باید حتما در زمینه خرید به آن توجه داشته باشید. برخلاف برخی از سودجویان، کارخانه های فرش بافی شهر کاشان از جمله شرکت فرش کاشانک در باب ارضای نیاز خریداران در جهت خرید فرش های بی قواره که از کیفیت مطلوبی نیز برخودار باشند هم همانند سایر فرش های ماشینی خود با بهترین و مرغوب ترین نوع الیاف شامل آکریلیک هیت ست شده برای نخ خاب که از مقاومت و انعطاف بالا وعدم پرزدهی برخوردار است و نخ پود پنبه که شامل نرمی و لطافت است، استفاده می نمایند.
البته تراکم بافت این محصولات نیز از گزینه های دیگر قابل بررسی در بحث مقاومت این محصولات به شمار می رود که باید مد نظر قرار گیرد. این دسته از فرش های بزرگ پارچه نیز بسته به نیاز خریداران  در شانه و تراکم های مختلفی بافت می شوند که بهترین نوع آن مربوط به فرش های بزرگ پارچه با تراکم های فرش 700 شانه یا 500 شانه می باشد که در برابر فشار و سایش از مقاومت خوبی در گره ها برخوردار هستند. همچنین ارتفاع بالای نخ خاب در این محصولات نیز از گزینه هایی است که ضخامت مناسبی را برای نشستن و راه رفتن بر روی فرش یا به عبارتی مقاومت فرش ایجاد می نماید. پس توجه به این بحث در باب خرید فرش سایز بزرگ یکی از نکاتی است که باید مد نظر قرار دهید.


انواع دسته بندی فرش سایز بزرگ یا یکپارچه
این نمونه از فرش های ماشینی با سایز های غیر متعارف را می توانید در دسته بندی های مختلف فرش بر اساس المان های زیر مورد خریداری قرار دهید:
- شانه و تراکم: به طور کلی تولید فرش های ماشینی بر اساس گره های بافت عرضی و طولی فرش در  دسته های مختلف فرش 500 شانه، 700 شانه، 1000 و 1200 و 1500 شانه تولید می شوند که به ترتیب در داشتن مقاومت با زیبایی و ظرافت بیشتر قرار دارند. کاربرد شانه و تراکم های مختلف در بحث مفروش ساختن متفاوت می باشد که در فرش های بزگ پارچه بیشتر تولیدات در دسته بندی فرش های 500 شانه و فرش های یکپارچه 700 شانه تولید می شوند. البته برای منازل لوکس به صورت سفارشی امکان بافت در تراکم های بالاتر نیز وجود دارد.
- طرح و نگاره فرش: بافت انواع فرش ماشینی در طرح های مختلفی انجام می پذیرد تا تنوع بالایی برای انتخاب در بین سلایق مختلف برای خریداران وجود داشته باشد. اما این نقوش و نگاره ها نیز متاثر از شانه و تراکم فرش مورد استفاده قرار می گیرند. به طبع طرح های با ریز نقشی و ظرافت بالا در تراکم های بالاتر و طرح های ساده و نگاره های درشت تر برای تراکم های پایین تر استفاده می گردد.
- ابعاد: ابعاد های استاندارد و ابعاد های غیر استاندارد دو دسته سایز های فرش ارائه شده در شهر فرش کاشان می بانشد که می توانید بسته به نیاز خود آن را مورد خریداری قرار دهید. در باب ابعاد استاندارد فرش می توان به سایز های فرش 6 متری، 9 و 12 متری و حتی فرش های با سایز های قالیچه و پادری اشاره نمود. اما سایز های بزرگ تر این ابعاد در دسته بندی فرش هایی با ابعاد غیر متعارف یا همان فرش های بی قواره قرار می گیرند.
فرش های یکپارچه یا همان فرش های سایز بزرگ را می توانید به خودی خود در یک دسته در میان انواع فرش های ماشینی قرار دهید که در تراکم پایین، با طرح های ساده و نگاره های درشت و در ابعاد نامتعارف تولید می شوند و از ویژگی های ذکر شده در بالا در باب کیفیت یا همان مقاومت برخوردار هستند.
البته از مزیت هایی دیگری که در باب خصوصیات فرش ماشینی سایز بزرگ می توان بیان نمود استفاده از طیف های رنگ تیره یا خنثی می باشد که به سبب قرار گیری در مکان های با تردد بالا کمترین میزان آلودگی را نمایان می سازد.

خرید فرش سفارشی سایز بزرگ
برای خرید یک چنین فرش های سفارشی می توانید از فروشگاه فرش کاشانک با امکان خرید حضوری و خرید آنلاین به سفارش فرش ماشینی سایز بزرگ با ابعاد مورد نیاز خود با بهترین کیفیت و تنوع طرح و رنگ دست یابید. در این مجموعه علاوه بر تنوع بالای محصولات از لحاظ طرح و رنگ و هم چنین کیفیت فرش یکپارچه می توانید به قیمت فرش سایز بزرگ با قیمت مطلوب و مناسب دست یابید. زیرا این فروشگاه سفارشات خود را به شکل مستقیم از خریدار دریافت و برای فروش، آن را بدون تعامل واسطه ها به خریداران ارائه می دهد که همین موضوع از هزینه های اضافی در باب خرید کاسته و منجر به این گشته تا قیمت فرش ماشینی سایز بزرگ با قیمت مناسب به مشتریان تحویل گردد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا