خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش نخ بی سی اف چیست

خرید فرش بی سی اف با قیمت ارزان
خرید اینترنتی امن

یکی از انواع الیاف مورد استفاده در صنعت نساجی، الیاف بی سی اف است و بی سی اف نوعی نخ است که تحت عنوان نخ خاب در بافت فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرد. این نخ که آزمایشگاهی بوده و فرآورده حجیم شده فیلامنتی است در صنعت نساجی خصوصا صنعت بافت فرش های ماشینی موضوعیت دارد. بافت فرش ماشینی، موکت و امثال آن ها با استفاده از نخ بی سی اف مرغوب بوده و بی سی اف جایگزین دیگر الیافی شده که در بافت مورد استفاده قرار گرفته اند.
در بین انواع الیاف مورد استفاده در بافت فرش های ماشینی اولین و مرغوب ترین نخ، اکریلیک است خصوصا اگر اکریلیک هیت ست باشد بسیار مرغوب به شمار می رود. پس از ان الیاف پلی پروپلین و پلی استر جایگاه ویژه ای دارند. هر چند فیلامنتی حجیم یا همان نخ بی سی اف کم تر از بقیه استفاده می شوند اما در بین الیاف مصرفی جایگاه قابل توجهی دارد.
برای آنکه بتوانید فرش ماشینی خوب و مرغوبی بخرید، لازم است در شناخت ویژگی های فرش توانمند بوده و علاوه بر شناخت فرش بتوانید کاربرد فضای خانه، هماهنگی بین فضا و محصول و همچنین زیبایی دکوراسیون خانه را هم مد نظر قرار دهید. اگر تا کنون بدنبال خرید فرش ماشینی بوده اید حتما می دانید که قبل از خرید فرش ماشینی باید یک کارشناس باشید. در ادامه این مقاله که تحت عنوان فرش بی سی اف نوشته شده است، اطلاعات مفیدی در این رابطه ارائه شده است و مطالعه مقاله جهت آشنایی با نخ بی سی اف به عنوان یکی از الیاف رایج در تولید فرش های ماشینی لازم و ضروری است. پس با ما همراه باشید.

انواع نخ در بافت فرش های ماشینی
 بطور کلی نخ هایی که در بافت فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند، شامل نخ های فیلامنت و استیپل هستند. نخ هایی که تفاوت آن ها به طول الیاف بر می گردد. نخ فیلامنت الیافی بلند و بدون هیچ انقطاعی است و چون بصورت یکدست و پیوسته تولید می شود خاصیت فنریت نداشته و ویژگی هایی خاصی را از جمله عدم پرزدهی به همراه دارد. برای تولید نخ بی سی اف از نوع پلی پروپیلن در رنگ های مختلف و متنوع اولین گام استفاده از روش رنگرزی توده ای است. پیگمنت و مواد افزودنی مورد نیاز برای رنگ کردن الیاف به صورت مستربچ و قبل از شروع فرآیند ریسندگی به پلیمر موجود اضافه می شود تا به تولید نوع بی سی اف کمک شود.
در دید کلی می توان انواع نخ را در دسته های نخ خاب، نخ تار و نخ پود جایگزین کرد. در نظر داشته باشید نخ های خاب همان نخی است که به رنگ های مختلف در فرش دیده می شود درحالی که نخ های تار و پود در دل فرش بوده و در سطح فرش دیده نمی شوند. جنس تار و پود عمدتا از پنبه و پلی استر است.
 
فرش نخ بی سی اف چیست
نخ بی سی اف در دو حالت هیت ست شده و یا فریز شده در بازار وجود دارد. انواع نخ های بی سی اف در صنعت نساجی بکار گرفته می شود و انتخاب بین الیاف هیت ست و الیاف فریز شده به کاربرد محصول نهایی و نیازی که به دوام و ماندگاری دارد، بر می گردد. طبیعتا الیاف هیت ست شده بسیار بادوام تر و ماندگار تر از الیاف بی سی اف هیت ست شده هستند این در حالی است که همواره نیاز به مقاومت و دوام بالا نداریم.
نخ بی سی اف خاصیت فنریت ندارد از این رو دارای حجم زیاد است و برای بافت فرش های حجیم کاربرد دارد. برای مثال خامه قالی ، کفپوش، نخ کاموا، رو فرشی، رومبلی و منسوجات دیگر را به کمک الیاف بی سی اف تولید می کنند که بسیار زیبا و جذاب است . نوع این الیاف موجب شده تا در فضای خانه به خوبی دیده شوند و محصولات بافته شده به واسطه بی سی اف محصولاتی هستند که به ضریب پوشانندگی بالا و حجم بالا نیاز دارند.
بد نیست در مورد نحوه تولید الیاف بی سی اف هم توضیحاتی ارائه دهیم. مواد اولیه تولید این نخ ها که از جنس پلی پروپیلن هستند درون دستگاه اکسترودر ذوب شده و به واسطه سیستم ذوب ریسی موادی با عنوان مواد رشته ساز از بین الیاف پلی پروپلین عبور می کند. جریان مواد از رشته ساز ها به وجود آورنده رشته هایی است که آن ها را با نام بی سی اف می شناسیم. این نخ ها با قرار گرفتن در بخار بالا خاصیت ارتجاعی پیدا کرده و به دور بوبین پیچ و تاب می خورند. قیمت ارزان، شفافیت بالا، براقیت و درخشندگی و انعطاف پذیری و خاصیت برگشت پذیری و... از جمله مشخصه های بارز الیاف بی سی اف به شمار می رود.

معایب فرش بی سی اف و مزایای آن
- کیفیت و دوام پایین فرش های بی سی اف نسبت به سایر فرش های ماشینی
- شستشوی سخت فرش بی سی اف و حساسیت زیاد الیاف به آبکشی زیاد
- عدم تولید فرش هایی که شانه و تراکم بالا دارند به کمک نخ بی سی اف به علت نوع خاص الیاف
- عدم پرزدهی فرش و عدم ایجاد آلرژی و حساسی
- قیمت فرش بی سی اف بسیار ارزن تر از دیگر محصولات است

خرید فرش بی سی اف
فروشگاه فرش کاشانک، برای رفع نیاز برخی از افراد، فروش فرش های ارزان قیمت کاشان را که با نخ بی سی اف بافته شده است را انجام می دهد. هر ساله حجم بالایی از این محصولات ارزان قیمت به کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و ... صادر می شود.
خرید عمده فرش های ارزان قیمت بی سی اف برای مکان های عمومی از جمله هیئت ها، مساجد و ... به قیمتی کمتر از فروش، ارائه می شود.
برای خرید فرش ارزان قیمت کاشان از هر نوعی بهترین روش خرید و بهترین فروشگاه و تولید کننده را انتخاب نمایید. توصیه ما به شما خریداران عزیز، خرید فرش از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک می باشد. این فروشگاه مزیت هایی به همراه دارد که به هیچ عنوان در فروشگاه های فیزیکی یافت نشده و گروه تولید فرش کاشانک یکی از بهترین گروه های تولیدی است که در سراسر جهان شناخته شده است. پس با انتخاب فرش خانه خود از فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک خریدی مقرون به صرفه و با کیفیت را در عین زیبایی و سادگی تجربه کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا