خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش وینتیج 1200 شانه یا فرش کهنه نما

فرش وینتیج 1200 شانه با تراکم 3600
خرید اینترنتی امن

تحولات عظیمی که در صنعت فرش رخ داده، سبب شده تا به تولیدات فرش کاشان، فرش وینتیج 1200 شانه یا فرش کهنه نما نیز اضافه گردد. فرش وینتیج ماشینی از نمونه محصولات مشابه با فرش های قدیمی و عتیقه است که افراد می توانند به خوبی در دکوراسیون های مدرن امروزی از ویژگی تضاد و پارادوکس سبکی آن با فضا بهره مند گردند و تلفیقی از هنر مدرن و سنت را در یک فضا نمایان سازند. جذابیت چنین فضاهایی به میزانی است که علاقمندان بسیار زیادی پیدا نموده است. بنابر طرفداران زیادی که این محصول دارد، مقاله ای را با عنوان فرش وینتیج 1200 شانه با تراکم 3600 ارائه داده ایم تا بدین طریق بتوانیم، شما علاقمندان را با ویژگی های و کاربرد این محصول بیش تر آشنا سازیم.

فرش وینتیج 1200 شانه یا فرش کهنه نما

تولید فرش ماشینی وینتیج بسته به نیازهای مختلف افراد می تواند در تراکم های متعددی صورت پذیرد که اصولا تراکم های بالا را به دلیل برخورداری از ظرافت بافت و ریز نقشی برای قسمت های کم تردد خانه مانند فرش پذیرایی به کار می گیرند. فرش 1200 شانه با تراکم 3600 در دو نوع ساده و گل برجسته تولید می گردد که جای گرفتن این حجم از تراکم گره در یک متر از قسمت عرضی و طولی فرش، تنها به واسطه به کارگیری از الیاف بافت با ضخامت بسیار کم و مقاومت بالا امکان پذیر است. این الیاف با نام اکریلیک هیت ست شده شناخته می شود. از ویژگی های و خصوصیات این الیاف می توان به موارد زیر اشاره داشت که سبب افزایش کیفیت فرش ماشینی وینتیج شده است.
-    برخوردار از ضخامت و وزن کم
-    نرمی و لطافت جنس الیاف
-    عدم پرزدهی و ضد حساسیت
-    انعطاف پذیری بالا
-    قابلیت تثبیت رنگ پذیری

فرش وینتیج چیست؟
فرش وینتیج کاشان به دسته محصولاتی گفته می شود که در آن نقش و نگار سنتی با متدی امروزی به ظاهری کهنه و قدیمی در آمده است و می توان از آن برای بهترین هارمونی و مکمل فضاهای مدرن و سنتی در هر دو سبک دکوراسیون مورد استفاده قرار داد. در این محصول شدت رنگ کاهش یافته و الیاف بافت فرش فلس خود را از دست داده اند. همان طور که گفته شد، تولید فرش وینتیج یا فرش پتینه با روش های مدرن امروزی صورت می پذیرد که بدین جهت از پودر سفید گری با نام شیمیایی هیپوکلریت کلسیم استفاده می گردد. در این روش برخلاف گذشته که فرش را در مسیر پر رفت و آمد کوچه خیابان و زیر نور خورشید پهن می کردند، فرش به در ابتدا به همان شکل فرش های معمولی تولید و سپس به روش سنگ شور کردن با استفاده از ماده شیمیایی هیپوکلریت کلسیم به شکل فرش پتینه و کهنه نما در می آید. در فرآیند دوا شور یا سنگ شور کردن الیاف فرش فلس خود را از دست می دهد و رنگ ها نیز از حالت واقعی و پر رنگ به حالت بی روح و کم رنگ در می آید، چنان گویی که فرش عتیقه و قدیمی است و سال ها از آن استفاده شده است. از میان محصولات کهنه و قدیمی وینتیج بیش تر از همه انواع زیر مورد استفاده و استقبال خریداران قرار می گیرد که در آن را شرح داده ایم:

-    فرش وینتیج طوسی: اخیرا از میان هزاران رنگی که در طیف رنگ بندی های فرش ماشینی وجود دارد، فرش طوسی رنگ بسیار پر فروش شده است، چرا که به کارگیری از رنگ های خنثی در کنار رنگ های سرد و گرم در دکوراسیون های مدرن از هارمونی بسیار خوبی برخوردار می گردد و به پیشنهاد طراحان داخلی افرادی که تمایل به چیدمان دکوراسیون مدرن دارند، بهتر است از فرش طوسی وینتیج یا کهنه نما استفاده نمایند تا بدین طریق هم اصالت و سنت نقش و نگار کلاسیک فرش را در خانه خود داشته باشند و هم به نوعی از چیدمان مدرنیته امروزی بهره مند گردند.
-    فرش وینتیج ترک: استقبال از محصولات خارجی ترک با نقش و نگارهای فانتزی و زیبا سبب شد تا تولید کنندگان بدین واسطه به تولید محصولاتی مشابه اما با کیفیت تر و با ظرافت بیش تر بپردازند که با عنوان فرش ترک وینتیج شناخته می شود. در کنار به کارگیری از طرح های ترک، کهنه و قدیمی کردن نقش فرش ترک نیز جلوه و زیبایی خاصی به آن بخشیده که استفاده از آن در دکوراسیون های امروزی به دلیل برخورداری از طرح های مدرن بسیار مناسب و دارای بهترین هارمونی خواهد بود.

خرید فرش وینتیج 1200 شانه با تراکم 3600

به منظور تهیه و خریداری محصولات مدرن با ظاهری کهنه شده و قدیمی می توانید به مجموعه فرش کاشانک مراجعه نمایید. این مجموعه معتبر ارائه دهنده تنوع بالایی از محصولات مدرن می باشد که فرش وینتیج یا کهنه نما را می توان به عنوان یکی از پر فروش ترین شاخه های فرش در وب سایت فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک معرفی نمود که به کارگیری از آن در دکوراسیون های مدرن بسیار فوق العاده جذاب است. امکان خرید فرش 1200 شانه وینتیج با قیمت کارخانه جهت فرش مناسب پذیرایی، از طریق این وب سایت فروشگاهی برای متقاضیان به صورت مستقیم و بی واسطه فراهم می باشد.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا