خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

تفاوت فرش گل برجسته با فرش ساده و عادی

فرش گل برجسته بخریم یا فرش ساده
خرید اینترنتی امن

یکی از زیباترین دسته ها در فرش های ماشینی، بافته های گل برجسته هستند. فرش های گل برجسته، گل ابریشم، فرش های ترک و ... از جمله فرش های لوکسی هستند که دکوراسیون خانه را تکمیل می کنند. برای خرید یک تخته فرش ماشینی لازم است خریدار در غالب یک کارشناس وارد بازار شود. خرید کالایی که سهم مهمی از بودجه را به خود اختصاص می دهد و قرار است تا سال های سال در خانه ما خوش بدرخشد، به واسطه صحیح بودن انتخاب امکان پذیر است و این صحیح بودن زمانی اتفاق می افتد که ما به عنوان خریدار از ویژگی های فرش های ماشینی مطلع باشیم.
یکی از این ویژگی ها تفاوتی است که در فرش های ماشینی به واسطه استفاده از الیاف مختلف وجود دارد. فرش های ماشینی گل برجسته به خوبی تفاوت الیاف را نشان دادند چراکه در این بافته ها استفاده از دو نوع نخ مختلف با درجه ذوب متفاوت چنین بافت بی نظیری را پدید آورده است. آنچه در این مقاله می خوانیم، تفاوت بافت و نخ فرش های ماشینی گل برجسته و عادی است. شاید در بدو ورود به بازار زیبایی خیره کننده فرش های ماشینی گل برجسته توجه شما  را چنان جلب کند که بی اختیار اقدام به خرید ان نمایید اما در نظر داشته باشید که زیبایی تنها ملاک انتخاب و خرید فرش های ماشینی نیست بلکه باید با در نظر گرفتن کاربرد و .... علاوه بر زبایی اقدام به خرید نمود. با این مقدمه به سراغ معرفی و صحبت پیرامون تفاوت فرش گل برجسته با فرش ساده و عادی می پردازیم.

خصوصیات فرش های ماشینی گل برجسته
فرش های ماشینی گل برجسته همان فرش های زیبایی هستند که با داشتن اختلاف مدیریت شده در ارتفاع نخ خاب پستی و بلندی هایی را در سطح خود دارند. این بافته های زیبا بسیار نو و جدید هستند و حاصل خلاقیت و ذهن پویای تولید کنندگان. از این رو نمی توان انتظار تولید بهترین فرش های ماشینی گل برجسته را از هر تولید کننده ای داشت.
فرش های گل برجسته هنگام خروج از دستگاه بافت تفاوتی با فرش های عادی ندارند و هیچ گونه اختلافی در ارتفاع نخ خاب آن ها دیده نمی شود اما پس از تولید و بافته شدن فرآیند جذابی شروع می شود. در این بافته ها دو نوع نخ خاب بکار رفته است که هر یک در دمای متفاوتی از دیگری ذوب می شوند. فرش تولید شده به دستگاهی سپرده می شود تا به میزان مشخصی دمای بالا را حس کند. از این دمای خاص نخی که نسبت به گرما حساس تر است ذوب شده و فرو می رود اما نخ دیگر با همان ارتفاع باقی می ماند . ای بستی و بلندی همان مورد مهمی است که گل برجسته بودن را نتیجه می دهد.
نگهداری از فرش های ماشینی نقش برجسته بسیار حساس تر از فرش های ماشینی عادی است.
قیمت فرش های گل برجسته نیز به دلیل داشتن فرایندی طولانی تر، بالاتر از قیمت فرش های عادی و ساده است.

خصوصیات فرش های ماشینی ساده
فرش های ماشینی عادی همان فرش هایی هستند که در تمامی خانه ها وجود دارند. فرش هایی زیبا و بی نظیر که بنابر کاربردی بودن، کیفیت بالا، زیبایی ستودنی و قیمت مناسب خریداری می شوند. اگر قصد خرید فرش ماشینی عادی را دارید مورد مهم شانه و تراکم را از یاد نبرید.
تفاوت فرش های ماشینی عادی و گل برجسته در الیافی است که مورد استفاده قرار گرفته اند.  در مورد الیاف فرش های ماشینی گل برجسته توضیح داده شد انچه مورد سوال است الیافی است که در بافت فرش های عادی بکار گرفته می شود. فرش های ماشینی عادی در بهترین کیفیت از جنس اکریلیک هیت ست هستد.
فرش های ماشینی گل برجسته در شانه و تراکم بالا تولید می شوند اما فرش های ماشینی عادی در هر شانه و تراکمی موجود هستند و به همین دلیل لازم است هنگام خرید شانه و تراکم به درستی انتخاب شود. ویژگی های فنی و ظاهری تا حد زیادی به تعداد گره های طولی و عرضی بستگی دارد از این رو کاربرد فضای خانه تعیین کننده تعداد گره هایی است که در هرمتر طول و عرض فرش زده می شود.

فرش گل برجسته بخریم یا فرش ساده
اگر در هنگام خرید، مردد هستید که فرش طرح برجسته بخرید یا ساده می توانید به موارد زیر دفت کنید:
- فرش های نقش برجسته برای پذیرایی؛ مکان های کم رفت و آمد مناسب است.
- ضخامت یک تخته فرش 700 شانه گل برجسته از ضخامت یک تخته 700 شانه عادی و ساده کمتر است.
- محصولات گل برجسته به دلیل داشتن الیاف هایبالک، ظرافت و زیبایی بیشتری دارند و در برابر شست و شو مقاومت محصولات آکریلیک ساده را ندارند.

برای خرید هر نوع فرشی روش های مختلف را بررسی کنید. انواع روش های مستقیم و غیرمستقیم از جمله خرید از فروشگاه های فیزیکی و یا خرید از فروشگاه های اینترنتی مواردی هستند که ویژگی ها و سادگی های خاص خود را دارند. برای مثال طرفداران خرید از فروشگاه های فیزیکی لمس محصول و دیدن از نزدیک را ایتمی مهمی در این روش خرید می دانند درحالی که خرید اینترنتی سرشار از مزیت است.
ما خرید اینترنتی فرش گل برجسته و ساده را از فروشگاه فرش کاشانک توصیه می کنیم چراکه این روش خرید خصوصا در مورد فرش های گل برجسته که تخصصی ترین محصول صنعت نساجی است اهمیت زیادی دارد . برای داشتن یک تخته فرش ماشینی گل برجسته در قسمت جست و جوی فروشگاه اینترنتی واژه گل برجسته را سرچ نمایید تا در کم ترین زمان ممکن تمامی طرح ها و رنگ های فرش گل برجسته برای شما به نمایش درآید.
طرفداران فروشگاه اینترنتی به خوبی می دانند مقرون به صرفه بودن محصولات، مهم ترین مزیت خرید اینترنتی فرش های ماشینی است و فرش های گل برجسته هم گران قیمت ترین محصول در بین فرش های ماشینی هستند. پس چرا با مراجعه به فروشگاه اینترنتی علاوه بر تضمین خرید، استفاده از تنوع محصولات و ... بهترین فرش را به قیمت ارزان خریداری نکنیم؟

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا