خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

فرش بدون حساسیت چیست؟

فرش ماشینی ضد حساسیت
خرید اینترنتی امن

سوال بسیاری از افراد این است که مگر فرش، تولید حساسیت می کند و یا برای افراد آلرژی ایجاد می کند؟ بله از آنجایی که فرش های ماشینی با الیاف مصنوعی بافته می شوند ممکن است برخی از این الیاف مصنوعی، باعث ایجاد آلرژی و حساسیت در افراد شوند البته موضوع حساسیت در قالی زمانی حساس شد که تولید فرش های ماشینی رواج پیدا کرد چون قالی های دستباف با الیاف طبیعی بافته می شوند و بدون حساسیت می باشند.
پرزدهی در قالی های ماشینی به سبب هیت ست نشدن الیاف قبل از بافت، تنظیم نبودن دستگاه بافت، آهار غیر استاندارد می باشد.

فرش بدون حساسیت چیست؟
حساسیت جز بیماری هایی است که سبب ابریزش، خارش های پوستی و عطسه می شود به گونه ای که فرد را کلافه می کند. حساسیت های فصلی، حساسیت به غذا و حساسیت به برخی از الیاف موجود در پارچه و فرش، از رایج ترین نوع حساسیت ها می باشد.
فرش های ماشینی بدون پرز، محصولاتی هستند که ایجاد حساسیت را به حداقل می رسانند. فرش های ماشینی ضدحساسیت، با الیاف هیت ست شده بافته شده اند.
مقاله مربوطه: فرش هیت ست شده یعنی چه؟
الیاف آکریلیک بهترین نوع الیاف برای بافت بهترین فرش های ماشینی است یعنی الیافی که هم آکریلیک باشد و هم قبل از بافت، هیت ست شوند، بهترین نوع الیاف برای بافت فرش ماشینی است و ویژگی از جمله بدون پرز و ضد حساسیت را برای قالی ماشینی پدید می آورد و سبب تمایز این محصول از محصولات دیگر می شود.
شانه و تراکم نیز سبب کم شدن پرزهای قالی می شود. یعنی هراندازه شانه و تراکم در فرش ماشینی بیشتر شود پرزهای قالی کم تر می شود. دلیل آن هم این است که فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا باید با الیاف نازک تر بافته شوند و هرچه الیاف نازکتر باشند از پرزهای آن کم می شود و الیاف یکدست تر می شوند. الیافی که برای بافت یک فرش 1200 شانه به کار می رود بسیار نازکتر و یکدست تر از الیاف بافت 500 شانه است چون تعداد گره های یک محصول 1200 شانه با تراکم 3600 بیشتر از 500 شانه است. از طرفی دیگر الیاف نازک و ظریف باید هیت ست شوند تا مقاوم و مستحکم شوند وگرنه در حین بافت با ماشین آلات پیشرفته  HCIX که سرعت بالایی دارند پاره می شوند. پس فرش های با شانه و تراکم بالا را می توان عنوان بدون پرز را بر آن ها اطلاق کرد.
در خرید فرش ضدحساسیت کودک دقت کنید چون خرید محصولات بی کیفیت ارزان برای کودکان خطر آفرین است و پرزهای فرش به ریه و پوست کودک شما اسیب می رساند. حتما از محصولاتی که الیاف آن قبل از بافت هیت ست شده اند برای اتاق کودکتان خریداری کنید.
فرش ضدحساسیت
نکاتی قبل از خرید فرش ماشینی ضد حساسیت و فرش بدون پرز

- قبل از خرید این محصولات حتما به برچسب پشت فرش دقت کنید و به اطلاعات روی برچسب توجه کنید که فرش آکریلیکی که خریداری می کنید باید هیت ست شده باشد در غیر این صورت فرش آکریلیک خریداری شده با پرزهای فراوانی که دارد شما را کلافه می کند.
- از کارخانه معتبر خریداری کنید. فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک که تحت نظارت گروه تولیدی فرش کاشانک است در تولید محصولات خود از الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند. این گروه تولیدی تمامی محصولات خود را با ضمانت نامه و گارانتی اصل و معتبر ارائه می دهد.

نگهداری فرش بدون پرزدهی و ضدحساسیت
نگهداری این محصولات آسانتر است چون گرد و غبار را جذب نمی کند و گرد و غبار و کثیفی روی سطح قالی می ماند و به ریشه های آن نفوذ نمی کند. بدین صورت شما با کشیدن جارو روی آن به راحتی می توانید گرد و غبار را از روی آن بزایید.

انواع فرش ماشینی آکریلیک کاشان با خاصیت بدون پرزدهی و ضدحساسیت
گلیم فرش بدون پرز، فرش های 1500 شانه گل برجسته، 1200 شانه، فرش های 1000 شانه و 700 شانه، فرش های مدرن آشپزخانه و محصولات کودک جز محصولاتی هستند که بدون پرز و ضد حساسیت هستند و این محصولات در گروه تولیدی فرش کاشانک با ضمانت نامه معتبر به فروش می رسند. تمامی محصولات مدرن این مجموعه با الیاف هیت ست شده بافته شده است و شما به راحتی می توانید از آن ها در مکان هایی چون اشپزخانه؛ اتاق خواب؛ اتاق کودک و .... استفاده کنید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا