خرید فرش خوب
خرید انواع فرش

انواع فرش طرح خشتی کاشان

خرید فرش طرح خشتی
خرید اینترنتی امن

طرح و نقش فرش های ماشینی موضوع جالب توجه خریداران است که در سال های اخیر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است چراکه رنگ و طرح فرش ماشینی بیشترین تأثیر را بر دکوراسیون دارد. دسته بندی فرش های ماشینی بر اساس طرح در سه دسته کلی شامل فرش های سنتی، کلاسیک و فانتزی انجام می شود و هر دسته خود شامل دسته های مختلفی است. تنوع طرح در فرش های ماشینی به حدی است که به جرئت می توان گفت امکان دیدن تمامی طرح ها در یک فروشگاه فیزیکی غیرممکن است.
در این نوشتار به سراغ فرش طرح خشتی رفته ایم و این دسته پر مخاطب را مورد بررسی قرار داده ایم. طرح خشتی به علت تنوع رنگی و سرشار بودن از نگاره های پیچیده جایگاه ویژه ای در خانه ایرانیان به خود گرفته است. در ادامه علاوه بر معرفی طرح خشتی، مواردی از جمله انتخاب و خرید بهترین طرح خشتی را هم مد نظر قرار داده ایم. پس با ما همراه شوید تا خرید مطلوب فرش طرح خشتی را با بیشترین مزیت تجربه نمایید.

فرش طرح خشتی چیست؟
فرش های ماشینی در انواع و اقسام مختلفی وارد بازار می شوند و عمدتا نام گذاری طرح ها بر اساس ویژگی های ظاهری آن ها امکان پذیر شده است. برای مثال طرح افشان بدان علت افشان نامیده می شود که نگاره های بدون مشخص بودن نقطه آغاز و پایان در یکدیگر تنیده شده اند، طرح خشتی هم بی علت نام گذاری نشده. در طرح خشتی فرش به صورت سلول های کوچک شبیه به خشت هایی که بر روی یکدیگر قرار گرفته اند. در هر خشت طرح و نگاره ای خاص طراحی شده است که داستانی مجزا را بیان می کند. طرح هایی که بر روی طرح خشتی فرش ماشینی بافته می شود برگرفته از دل طبیعت است و زیبایی طبیعت در خشت های این طرح به خوبی قابل مشاهده می باشد.

فرش طرح خشتی برای کدام فضا مناسب است؟
برای خرید فرش ماشینی باید بدانیم که انتخاب ما برای کدام قسمت خانه است. هماهنگ بودن با فضای خانه و دیگر اجزء دکوراسیون علاوه بر هم خوانی با کاربرد فضا جذابیت انتخاب صحیح طرح خشتی است . طرح خشتی پر است از انواع نگاره های ریز و در هم تنیده که زمینه فرش را شلوغ کرده اند از این رو نمی توان فرش طرح خشتی را گزینه مناسبی برای فضا های کوچک دانست از طرفی نیاز ما برای فضاهای کوچک به رنگ های روشن است که رنگ روشن در طرح های خشتی کم تر به چشم می خورد. پس تا اینجا می دانیم که طرح خشتی برای فضاهای بزرگ و روشن از جمله خانه های ویلایی مناسب است. همچنین صاحب خانه می تواند فرش های ماشینی طرح خشتی در ابعاد کوچک را برای فضاهایی از خانه خود که نیاز به زیبایی بالا دارند، انتخاب کند. ما در اینجا به دنبال معرفی فضاهای مناسبی که طرح خشتی می تواند در آن پهن شود، تمامی فضا های خانه از اتاق خواب گرفته تا پذیرایی و حتی آشپزخانه را معرفی می کنیم. سوال دیگر این است که بهترین فرش طرح خشتی را از کجا و از کدام برند خریداری کنیم؟

انواع فرش طرح خشتی کاشان
فرش های طرح خشتی وقتی زیباتر جلوه می دهند که در شانه و تراکم بالا بافته شوند. فرش ماشینی 1200 شانه طرح خشتی، فرش کاشان طرح خشتی 1000 شانه، فرش طرح خشتی 700 شانه از زیباترین محصولات ریز بافت است که هر اندازه این شانه و تراکم بالاتر رود، مدل خشتی زیبایی و ظرافت بیشتری دارد.
فرش طرح خشتی شکارگاه 1200 شانه
امروزه طرح های خشتی به صورت ترکیبی با طرح ترنج، طرح شکارگاه طراحی شده اند که بسیار زیبا و شکیل هستند.
فرش طرح خشتی 1200 شانه

برای خرید فرش طرح خشتی نکاتی لازم به رعایت است تا در نهایت خریدی مطلوب داشته باشیم. از جمله این موارد می توان نکات زیر را مطرح نمود:
1- عدم تکرار در خشت ها و نگاره های متفاوت در هر سلول نمادی از برتری و درجه یک بودن فرش ماشینی طرح خشتی است.
2- داشتن تنوع رنگی بالا مورد مهمی در این بافته هاست اما به خاطر داشته باشید هماهنگ بودن رنگ ها باید مد نظر باشد. رعایت نشدن هارمونی رنگ و طرح در فرش های ماشینی حتی می تواند از درجه یک بودن فرش هم بکاهد. فرش های درجه یک علاوه بر کیفیت در زیبایی هم نظیر ندارند.
3- شلوغی طرح و نقوش موردی است که موجب شده فرش های ماشینی طرح خشتی در شانه و تراکم بالا قابل قبول باشند. ظرافت و زیبایی در شانه و تراکم بالا امکان پذیر است.
4- سلول ها به صورت خشت هایی که خانه را می چینند بر رو یکدیگر قرار گرفته اند و بافت فرش را شکل می دهند. این ترکیب برای فضا های لوکس، کلاسیک، سنتی و حتی مدرن و فانتزی هم قابل قبول هستند. در واقع طرح خشتی هر فضایی را زیبا می کند .
فرش طرح خشتی 700 شانه
گبه ها نیز به صورت طرح خشتی تولید می شوند. از گبه فرش های طرح خشتی می توان در آشپزخانه، اتاق خواب، اتاق نشیمن، راهروها بهره برد.
گبه طرح خشتی
خرید فرش طرح خشتی
امکان خرید فرش های ماشینی به تمامی روش ها و از تمامی فروشگاه ها وجود دارد. فروشگاه های اینترنتی و فروشگاه های فیزیکی در ارائه فرش های طرح خشتی فعال بوده و به وضوح شاهد آن هستیم که فروشندگان از فرش های طرح خشتی به عنوان یکی از زیبا ترین فرش های خود یاد می کنند.
برای خرید فرش طرح خشتی کاشان، فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک را معیار قرار دهید چراکه زیبایی تمام و کمال در بافته های عرضه شده در این فروشگاه دیده می شود. همچنین امکان خرید راحت و مقرون به صرفه در عین کیفیت بالا در فروشگاه اینترنتی فرش کاشانک وجود دارد. مزایای خریدی اینترنتی بسیار زیاد است و در مقالات دیگر به بیان مزیت ها پرداخته شده است. مزایای خرید اینترنتی خاص فرش طرح خشتی دیدن انواع طرح های خشتی در یک فروشگاه است که انتخاب را راحت کرده و می توانیم نسبت به طرح های مختلف اقدام به مقایسه نماییم تا از برتر بودن فرش های ماشینی فرش کاشانک نسبت به سایر طرح ها اطمینان حاصل نماییم.
در بالای صفحه اصلی وب سایت فرش کاشانک، روی نوار جستجو می توانید طرح خشتی را سرچ کنید و بدین صورت با مدل های مختلف طرح خشتی روبرو شوید و بدین صورت انتخاب شما آسان تر می شود و می توانید مدل های مختلف طرح خشتی را در یک صفحه ببینید.

نظرات کاربران
خرید اینترنتی امن
برگشت به بالا